Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Jakou autobaterku


Pajsn

Recommended Posts

Mno jak tak koukám každý tady řeší jen kapacitu v ampérhodinách (Ah), ale nikdo neřeší startovací proud kterej je mnohem důležitější. Jinak bych moc nevymýšlel a dal tam takovou baterku jaká tam má být. A to jak kapacitně tak i startovacím proudem. A ještě pozor. Nevím jestli se to pořád používá, ale startovací proud se uvádí (uváděl) dle různých norem. Jedna je DIN a druhá EU a startovací proud třeba 400A dle DIN není stejný jako startovací proud 400A dle EU! Snad jsem to vysvětlil pochopitelně :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: .mycTD

Kenduch: Ja ted koupil tu nejlevnejsi, co jsem sehnal v Tescu, dvouleta zaruka to jisti.

Po tom, co mi 2 Varty vydrzeli presne 2 roky se mi proste uz nevyplati.

dvouleta zaruka je hezka, ale dost o nicem takhle v lesich na chate, kde neni elektricky proud :D ale ono i takhle ve meste, kdyz mas nekde shanet kdo ti nastartuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: .mycTD

Kenduch: Ja ted koupil tu nejlevnejsi, co jsem sehnal v Tescu, dvouleta zaruka to jisti.

Po tom, co mi 2 Varty vydrzeli presne 2 roky se mi proste uz nevyplati.

Mě teď taky odešla Varta - ale je to divný, protože odešel článek nejblíže středu (nebublá). Zažila krutou zimu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro line nejaky **** 72Ah za 1300kc...startovala i minulou zimu v tech -27, ale je fakt, ze to byla cca 4 mesice stara...ale zatim toci motorem dobre. ja bych koupil vzdy tu nejlevnejsi..lepsi je mit za cenu jedne dve baterie...ty znakcnove stoji stejne pres 2000 a za to uz mas pomalu dve noname obyc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja si na baterku nemuzu stezovat, mam tam puvodni original z roku 2001, a zatim se stalo jen jednou ze jsem ju nabijel nabijeckou a to loni v zime kdy teplomer v aute ukazoval -29°C-vybil jsem ji pri startovani, motor stejne nechytnul-asi mam spatny nektery ze zhavicu ale je knim strasny pristup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: .mycTD

Jednou za rok to klidne roztlacim;)

A nepreskočí ti remeň. Alebo tam maš ešte reťaz ? ako na starých škodovkách?

Inak ja som tiž predtým mal obyčajnú vartu ta vydržala 2,5 roka. Takže nič moc. Ale teraz mám Vartu silver, tá by mala byť vraj lepšia. Má 72Ah ale štartovací prúd má tiež vysoký. Neviem ho presne. Ale už som ju teraz pred zimou aj dobíjal, lebo keď som naposledy nechal otvorené všetky dvere aj rádio cez deň tak večer mi to už len tak tak natočilo.:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...