Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

hydrostely 406


CAD

Recommended Posts

Ahoj,

prohledl jsem si vsechny temata o hydrostelech a protoze mam s nima sam problemy tak se chci zeptat jak akutni je vymena? (chapu, ze cim driv tim lip). nici se nejak motor? Podle me jen trochu vic zere mot. olej (jednou za 2 mes. dolevam max. 0.3l oleje) Mam 406 1.8 16V break 140 000 km. Hydrostely mi klepou pri studenem motoru vic, za tepleho mene a klepani je zavisle na vysi otacek (vyssi vic, nizsi mene). Vykon v pohode.

Auto mam teprve rok a pul. Po koupi jsem nechal menit rozvody, svicky, benz. filtr atd. Mechanik ktery mi to menil me potvrdil domenku, ze jsem koupil auto s motorem ktery byl rozebiran, protoze byla pretesnena vana i palice a strzenej sroub u rozvodu (amaterska vymena) a rekl mi pokud se to vyrazne nezhorsi at s tim zatim jezdim. Olej menim pravidelne po 10 000 km (10W40). Jinak jsem s autem velmi spokojeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,jestli ty klepavé zvuky v tvém motoru dělá hydroštel,tak to akutní být nemusí ale stejně by se na to někdo podívat měl.Pokud možno tak ať je to člověk který rozumí autum víc než mechanik co se v tom vrtal.

Nejprve je třeba zkontrolovat uložení hydroštelů a vaček,pak sehnat sadu stoprocentních hydroštelů a zkusit je přehodit.

Moc bych to neodkládal,že to budou hydroštely je ta lepší varianta,třeba tam něco neni dotaženýho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Vzhledem k netěsnosti motoru HDI v záruce, jsem svěřil moje vozidlo servisu.Byla zdemontována hlava válců, vyměněno těsnění včetně gufera na vačkovém hřídeli.

Od té doby má motor odlišný zvukový projev(klapavější), je to možné?

Že by udělali někde chybu???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...