Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nafta a Jet


Guest MMMMM

Recommended Posts

Tak mám asi půl roku problém se startováním, když to dlouho stojí,jakoby to startovalo ny tri valce, bez plynu to chcípne.

A ted mi kamarad říkal že je to tím že tankuji u č.s. JET.

Ať pry zkusím u Shellky ale tam mají diesel o 3kč dražší než u JET za 28,60.

Máte nějaký TIP u jaké č.s je nafta spolehlivá. Co alpin diesel u OMV?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus se mrknout na palivový filtr, žhavky...

(většinou stačí vyměnit ten filtr - má se měnit po 20 tkm - alespoň u mého šuplíku)

Jinak s JETkou nemám zkušenost, tankoval jsem jsem u ONA a taky v poho.

... stejně to palivo je od jednoho výrobce z jedné cisterny ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No když jsem včera slyšel ve zprávách o naftě v benzínu z jednoho tanku.........a dvě benzinky byly Makro a třetí Shell, tak nevím co si o tom mám myslet. Jezdím schválně na Shell, beru dražší Natural 95 a jestli zjistím, že to je to samo co u Makra, tak jsem zbytečně vyhodil hromadu peněz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Tak mám asi půl roku problém se startováním, když to dlouho stojí,jakoby to startovalo ny tri valce, bez plynu to chcípne.

A ted mi kamarad říkal že je to tím že tankuji u č.s. JET.

Ať pry zkusím u Shellky ale tam mají diesel o 3kč dražší než u JET za 28,60.

Máte nějaký TIP u jaké č.s je nafta spolehlivá. Co alpin diesel u OMV?

Díky

Kamarád akorát tak pěkně kecá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti to nastartuje na 3 valce tak je jasne, ze kdyz to umi chytnout ve 3, tak pro ne i v tom poslednim. Ja jsem menil zhavky tedka a pri nastartovani to skakalo jak koza a kourilo chvili, nez se chytly vsecky valce. Tedka to nastartuje naprosto na otocku a nic nekouri pokud tomu dam adekvatni cas na nazhaveni. Pokud si dlouho nemenil zhavky, tak bys asi mel provest vymenu. Neni to zavratna investice ale mas klid, ze nastasrtujes i v tuhe zime pokud je cerpadlo v poradku

BTW ohledne nafty, nevim jake jsou opravdu rozdily, ale ja jsem na svem aute nikdy u jakekoliv nafty nic neprocitil ani ve vykonu ci startovani.

[upravil dne 12/12/2006 rimmer]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Jak píše Rimmer, tankuju skoro vždycky u jiný čerpačky a jedinej rozdíl, kterej jsem poznal, je kouřivost nafty, na výkonu ani v nastartování auta jsem taky nic nepoznal... :myslim

Alpin diesel jsem tankoval párkrát a prostě pohoda, hlavně to tolik nehulí. :D

Tak na výkonu je to znát hodně. Stejně jako na kultivovanosti v nízkejch otáčkách.

Zajímavý, že některá nafta kouřila, ale jelo to a některá pohoda, žádnej kouř, jelo to potichu, ale přes 180 ani ťuk.

Zláleží na motoru, kdybych měl starou atmosféru,t ka to asi neřešim a leju tam něco hodně levnýho. TAkhle koukám, kde beru, abych neměnil čerpadlo v nádrži, jako spousta ostatních. Neplácal se s filtrama, regulátorem tlaku, CR čerpadlem a tak..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2gotrek: to me neprekvapuje.... ceny se dost ruzni :)

Shell na Sokolovske nat95 po 27,-, o pet km dal Shell nat95 za 28,90...

2Hadra: tipni si :D ale ja pres zimu tankuju taky prevazne u Shellky, loni byla v Praze na stejne cene jako makro a letos to zatim skoro stejne uspesne opakuji :)

a k tomu ze v benzinu byla nafta... asi nekdo zapomel vcas prehodit kohout, no. pro ty, co to nevi - napr. do skladu hmotnych rezerv, spravovanych Ceprem na Vysocine jde z rafinerie produktovod, tvoreny jednou trubkou. a dodava benzin, naftu, oleje... takze nejaky maly objem jineho paliva tam bude vzdycky. Ono to v zasade nevadi, pokud je to mene nez par procent objemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...