Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pochlubte se počtem defektů..


KoudaK

Recommended Posts

Počet mých defektů asi dohromady nedám,

tak tedy výběr těch zajímavějších:

1) asi první autodefekt v mém řidičském životě, Praha, Hlávkův most, nájezd na mgistrálu, cca 17. hodin, vozidlo Renault 8, pořizovací cena 1000,- Kč, stav odpovídající ceně (vůle volantu cca na 1/3 otáčky), přesto rychlost byla vysoko přes 100 km/h(každý jsme byli mladý a blbost mládí nezná mezí) - při protahování z levého do pravého pruhu mezi jedoucími auty mi bouchla pravá přední guma, následoval let střemhlav nejdřív vpravo, pak zase vlevo, opět vpravo a čelně do svodidel - následně převrat vozu přes kufr (vpředu) na sloup (motorem jsme se opřeli ve výšce, kolama vzhůru). Za povšimnutí ještě stojí, že ani mě, ani spolujezdci se NIC nestalo, jen s kamarádem se ze schnilé podlahy vytrhla sedačka, tak měl poněkud problém s opuštěním vraku.

2) to už jsem se živil jako knižní distributor, když mi na mé přeložené Š 105 zhruba ve 120 km/h bouchlo zadní kolo - na dálnici jsem to udržel, horší bylo, že jsem zjistil, že i na druhé zadní pneu mám na vnitřním boku bouli (od té doby mi na auto nesmí protektory)

Zbytek defektů už nebyl nijak zásadní (počet cca 10???? - vzhledem k počtu najetých km ročně to považuju za průměr)

Přeborníkem však je moje ctěná žena Helča, které se poštěstilo na terénní vložce, kterou Dodo vložil na trasu orienťáku v Ochozi, prorazit 2 gumy a poškodit dva hliníkové ráfky, to vše v jedné díře!!!!!!!!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jenom jednou před pár lety v Brně.

Zaparkoval sem, seděl 30min v internetové kavárně a když sem vylezl a odjel, nechápal sem proč auto nejede a táhne do prava. Pravý přední kolo.

Horší bylo když sem ve Vsetíně jel s plnou dodávkou + přívěs 4 tuny a musel sem na rozkopané ulici přejet kanal (trčel 10cm).

Přívěs měl 2 nápravy za sebou a pneu na té druhé nevydržela ty 4 tuny. Slyšel sem jenom prásk a pššššš...

Pak byla prdel měnit to kolo na štěrku a s obyč heverem, venku 35° :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky se přidám:

se škodou 120 furt něco, ale nejhorší to bylo, když mi řekli, že už na ty zkorodovaný ráfky nedají bezdušáky a vnutili mě duše. Hned druhej den byl defekt, tak jsem jel do jiného servisu, vyhodil duše a bylo vše o.k.

s mazdou 323 jsem naráz přišel o dvě pravá kola vč. disků, když jsem trošku střihl jednu zatáčku a on tam byl utržený kraj (Medvěde, Helču jsem to určitě neučil já)

Se služebním autem jsem měl jednou defekt na mazdě a jednou na Nissanu, ale vždy to bylo tak, že jsem zjistil že je kolo jen podhuštěné, takžé žádné naráz prázdné kolo.

Co se týče 405ky, tak při první zimní sezoně jsem si koupil na zadní nápravu ojeté zimní gumy, a jedna z nich byla do rána prázdná. Nejhorší bylo, že jsem parkoval zrovna tou stranou k chodníku (nešel dát pod auto klasický hever) a ještě ke všemu mi v pneuservisu tak dotáhli šrouby, že jsem ohnul původní klíč na kola.

Poslední defekt jsem měl cca před třemi týdny, kdy se mi do kola za jízdy zabodl kus železa o velikosti cca 4*4 cm, takže jsem musel kupovat dvě nové zimní gumy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za 4 roky jezdeni jsem mel defekt az poprve tyto pazdniny. Strelila mi pneumatika na D1 cca v 80km/h. Nastesi to nebylo na pezotkovi ale pri jizde s otcovym kamionem na navesu a tak jsem na to prisel az za cca 10 km kdyz na me zacal blikat jiny kamion. Vse dopadlo nastesti dobre, strelit to na pezotkovi tak jsem to asi odnesl i ja. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: KoudaK

Sem šel na kouknout do kotla a pek se psem na dvůr a levej předek stojí na rafku... Po 8 letech za volantem to je můj 2 defekt...

Jazdím 10 rokov, zatiaľ ťuk ťuk ťuk nič.

Nech Bože dá, Nech Bože dá,Nech Bože dá /my na to máme/ /ako znie jedna pesnička fanúšikov slov. hokeja/

až to vydrží do konca života.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sem na tom trochu hůř!

1. S Roverem 416 jsem zničil gumu- jel jsem na chatu, vesnice rozkopaná a přes silnice zábrany a výkopy, krásně jsem to projel. za cca 15minut jsem jel znova a známej jel asi 5min přede mnou a sundal jednu zábranu a já samozřejmě vlít do tý díry!

2. Opet s Roverem sem při výjezdu z parkoviště asi 40m za parkovištěm, cca 50km/h dostal smyk na totál zamrzlý silnici (silnice přes hráz rybníka) a čelně jsem to nabral do svodidel v jedinym místě, kde nebyly přidělaný (trochu jsem si o ně odřel nárazník a upadla mi SPZ) následovala jízda z hráze a válení sudů, skončil jsem pod hrází vyset hlavou dolu na střeše! Asi nejhorší zážitek v životě!!!

3. S Favoritem mě nabourala ženská

4. S Peggy mi někdo píchnul na jaře totál sjetou zimní gumu (to mi ani moc nevadilo)

5. Tuto neděli jsem píchnul novou zimní gumu a zjistil jsem to až když mě začal předjíždět zadek a než jsem zastavil, z gumy byl cedník! Díky ochotě pneuservisáka mam jetou tý samý značky s gut vzorkem za 400 i s prací v neděli! (výjezd pneuservisáka kvůli mě)

[upravil dne 13/12/06 Dakaros]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já téměř za 2 roky jezdění s mojí 306 NIC, už se docela divím, co já bych s tím dělala??:myslim . Pochybuji, že bych si to zvládla vyměnit sama :( , podle toho, co mi už pár mužských řeklo, nemám to ani zkoušet, protože nepovolím šrouby :( .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...