Jump to content
Pája Rybišár

Pomoc!Hydraulika u P405MI16 X4

Recommended Posts

Ahoj lidi,ted jsem se vratil z Německa s new car P405MI16 X4.Bezva kara,ALE sundali jsme ji z vleku a že ji uklidim na parkoviště jenže pri rozjedu je naprava tvrda jako beton(jakoby sedela na dorazech)nevite co stim muze byt??Svetla vyska je normoš.....:nevim:nevim:nevim

Share this post


Link to post
Share on other sites

s tim sem měl taky problém.....koukni jestli tam máš dost hydraul.oleje(má i kontrolku na palubce) a jestli ti náhodou neprdla pojistka.protože pokavaď ti to de na tvrdo tak náprava neni zvedlá ve správný výšce a sedí na dorazech.proto to jde na tvrdo stejně jako když si zadek zvedneš(hydraulikou) pokuď seš bez oleje tak dolejt a odvzdušnit.taky se mě to na bejvalej 405 posr*lo.a ta hydraulika jen drží zadek ve stejný výšce ať tam sedíš sám nebo 10 lidí,jinak tlumiče sou nahrazený zkapalněnym dusíkem přez kterej je odpružená zadní náprava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne řídící jednotka ne ten odvzdušňovák je zespoda u nápravy.je to taková hliníková krabička do který vedou trobičky a na ní(krabičce)je ventilek na odvzdušnění.a když zmáčkneš ten čudl na zvednutí,je slyšet že vrčí čerpadlo nebo ne.jestli to třeba neni jen ta pojistka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestli Ti můžu poradit, tak se toho HONEM zbav. Problemy se zadní hydraulikou jsou to menší zlo. Jak se ti protočí hřídele mezi převodovkama tak to máš na náhradní díly. Ale alespoň dvě rady. Nejčastěji klekne tlaková nádoba. Druhá potíž bývá s elektrikou, nechodí ovládání, trochu zručný mechanik na to přijde. Elektriku opravuje člověk, který to zná půl dne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekde se tady psalo asi loni na podzim, ze jsou tam tri relatka, umistena nekde vzadu na boku kufru a jeste pak potenciometr - snimac polohy nekde pod autem.

Asi jsou tam nejake ventilky - solenoidy, ktere pri otevreno pousteji ten tlak nekam jinam.

A jeste vypinac nebo prepinac toho celeho, vzadu vlevo na boku kufru.

Myslim, ze solenoidy nedostavaji napeti, proto jsou trvale zavrene. Nekde se to asi prerusilo v konektoru - fastonu, anebo se povysunulo relatko.

Takze zkus najit ten vypinac a ta relatka, zmer voltmetrem, jestli je na nich napeti.

Zacni asi tim, ze bys nasel ten prispevek, kde se to psalo.

PS: o 405 4x4 nic nevim, ale elektrika me zajima.

Edit:

Psalo se o tom tady

a tady

[upravil dne 8.12.2006 P607Olda]

[upravil dne 8.12.2006 P607Olda]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takova \"nahla smrt\" to bude jenom kontakt. Rele samo neodejde, ale muze se povysunout. Prostrikej taky kontoxem, nebo co uznas za vhodne.

Mer to i voltmetrem, abys zjistil, ze napr. do nektere casti vubec nejde napeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urcite nejaky kontakt na nejake kostre ono je to vse vedeno v kostrach , tak doporusuju nejakeho dobreho mechanika a hledat . Ale plati najdes jodu vec obevi se dalsi tak kdyz to funkuje tak do toho moc nerypat .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×