Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prehrivani dieselu....


Guest Ondra

Recommended Posts

Ahoj,

mam problem. Vymenil sem vodu v chladicim systemu (prerizla hadice) a tedka kdyz jedu na 3/4 plynu, tak teplota je v pohode na 80 stupnich, ale jakmile seslapnu plyn pri predjizdeni (a vytoceni motoru) vyleze teplota rychle na 90 stupnu a spousti se ventilator....

Pred tou vymenou vody to nedelalo.... Jo a vlastne se tedka menilo tesneni pod hlavou...

Nevite nekdo co s tim?

PS: Zavsdusneny to snad neni, kontroloval jsem to.

BTW: 405ka , 1,8 TD....

[Editováno 6/8/02 Ondra]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, kdyz pojedu na plnej kotel furt, tak teplota vyleze k tem 90 stupnum, pustej ventilatory ale stihnou to spolu s okolnim vzduchem uchladit.... Teda zatim to stihaly...

Me jenom zarazi, ze to pred tema vymenama nedelalo, drzelo to furt 80 at sem s tim jezdil jakkoliv....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mne i sousedovi s 2 TD Peugeotama se to zda takhle v poradku, spis nam bylo divnych tech 80 stupnu porad (mne kdyz odchazelo tesneni pod hlavou, tak byla teplota porad v normalu a pritom jsem uz varil). 90 stupnu pri zatezi je OK, pracovni teplota muze byt az 110 stupnu-diky pretlaku v chladicim systemu. Ale tohle je jen muj nazor, treba se mylim.

Dydzej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 3 roky později...
Původně zaslal: Ondra

Ahoj,

mam problem. Vymenil sem vodu v chladicim systemu (prerizla hadice) a tedka kdyz jedu na 3/4 plynu, tak teplota je v pohode na 80 stupnich, ale jakmile seslapnu plyn pri predjizdeni (a vytoceni motoru) vyleze teplota rychle na 90 stupnu a spousti se ventilator....

Pred tou vymenou vody to nedelalo.... Jo a vlastne se tedka menilo tesneni pod hlavou...

Nevite nekdo co s tim?

PS: Zavsdusneny to snad neni, kontroloval jsem to.

BTW: 405ka , 1,8 TD....

[Editováno 6/8/02 Ondra]

1... když jedeš asi nad 30.. tak ty sahary nemaj vůbec vliv na chlazení motoru.

2....Dál.. existují různá těsnění pod hlavu a přál bych si věřit, že máš to správné.

3....Existuje taková tenká přepadová hadička na odvzdušnění a ta nesmí bejt zarostlá.

Odvzdušňuje se to několikrát a veice jednoduše jedním šroubem.

4...jednoduše zkusíš jestli je horkej chladič a jestli po celém povrchu

No a nakonec tě trochu potěšim... může bejt a to často taky je.. popraskaná hlava mezi ventilama.

Jak se do toho sahne, tak se to teprve může projevit.

Řada motorů tam má vlasové prsklinky a nic se neděje. dokud tam nějaký jantar nenaleje aditivum do nafty, nebo super olej co tam nepatří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lolodreveny

no mne na 306stke 19TDi to robilo takisto,ale bola to Hlava.Bola trosku kriva.Po zbruseni a s novym tesnenim sa mi to zohreje na 80 stupnou a tak stoji aj ked idem v kuse 160Km/h.

Já když jedu v kuse přes 180 tak se motor podchladí :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: Lolodreveny

no mne na 306stke 19TDi to robilo takisto,ale bola to Hlava.Bola trosku kriva.Po zbruseni a s novym tesnenim sa mi to zohreje na 80 stupnou a tak stoji aj ked idem v kuse 160Km/h.

Já když jedu v kuse přes 180 tak se motor podchladí :D

Mne to asi tez tak fubguje > leto piatok popoludni vylezt z blavi von no galeje secko upchte do Nitri na dialnicu slapnem na plin 130-150km a teplota na 2-3km zleze na 80 a drzi.

jo a v spojleri mam vyndany ten bakelit za tou mrizkou abi to lepci fukalo na chladic :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...