Jump to content

Počítadlo ujetých km

danielvebera
 Share

Recommended Posts

Kik: a kolik má, ta tvoje 205D r.88 na tacho? :)

Většinou nekupuju auta od známých, většinou kupuju nějakou bouračku na díly či na opravu, a řídím se pouze stavem auta (či jeho zbytků :) ), na který už mám docela odhad. Nicméně modelový příklad: kupoval jsem auto na inzerát, bourané, r.90, najeto údajně 110tis km, super motor. Tak těch 110tis km už je od pohledu blbost, zvláš? u 1,9D. Ale majitelka tomu asi věřila... Když jsem to koupil a umyl motor, našel jsem nálepku z Německa o výměně rozvodů - 5 let starou, při stavu 120tis km. No, a když jsme auto rozebrali, našel jsem tam zapadlý lísteček ze servisu v ČR - těsně po dovozu - z měření tlaků a seřízení sbíhavosti. Stav tacho 240tis km... To už je reálný údaj, těch zhruba 20tis km/rok. Přitom, slušně udržovaný diesel vydrží podstatně víc, než těch 250tis km, takže není třeba si z toho dělat vrásky - jenže Češi jsou zřejmě stále ještě zblblí Š105-kami, kde při 100tis km byl motor těsně před smrtí; a nepochopitelně věří bajkám o autech \"po dědovi, který s tím nejezdil a měl to jenom v garáži\".

Tak ta moje ( nebo naše - musim počítat i s drahou polovinou :D ) ma nalítáno k dnešnímu dni něco okolo 187 000 km. Je sice zvenku malicko pochroumana ( plechy dveří, lak, apod.), ale drží a jede pořád slušně. Bejvalej majitel s ní jezdil jak o závod, ale staral se o ní poctivě ...

oddie: ja jsem jeden z tech co verej na:\"po dědovi, který s tím nejezdil a měl to jenom v garáži\". Break je taky z 88. Mam servisni knihu z nemecka - leden 94 mela 34tis (dovoz v 06/94), v listopadu 02 bylo na tacho 155tis. To znamena 121tis na 8 let - cca 250km/mesic. Veril bys tomu? Ja najedu o dost vic, ted mam 13tis, ale to jezdim 400km/mesic sluzebne. Toho majitele znam (letos 71 let) - kdyby nekoupil noveho citrona (xsara break), tak by si pazouta nechal. Jeste dnes se na nej jezdi koukat :D:D:D

Georg: jo, když to auto znáš takhle \"od mala\", tak v pohodě. Kdysi jsem měl žigulíka od sousedů - 16let, 25tis km. Když jsem jej prodával, nikdo tomu pochopitelně nevěřil... Taky znám Formana r.93, dnes má 30tis km, první majitel... To jsou ale spíš vyjímky a extrémy.

Nicméně, to oblíbené \"po dědovi\" tvrdí snad každý druhý prodávající - a pokud auto má druhopis TP za popsaný, poslednímu majiteli je sotva dvacet, a bude tvrdit něco o dědovi... no.

no, mě taky v bazaru tvrdili že auto má 107kkm, bylo dovezený z německa, přede mnou jeden majitel, stará paní která s tím nejezdila, perfektní stav bla bla bla... a pak se ukázalo, že auto bylo jednou bouraný a celý přelakovaný, abs ani klima nefungujou, posilovač řízení vynechává, není servisní knížka... a pak někomu věř... :(

Nechcete ?

BMW 524 td - 98.000,- Kč

Údaje o vozidle

Rok výroby 1989

Spotřeba a Palivo 7,5 litrů/100km diesel

Najeto 35 000 km

Objem a Výkon 2 494 ccm 115 PS

Karoserie Sedan/Limuzína 4-dv. 5-sed.

Barva Zelená metalíza

STK/Emise 05/2004 / 05/2004

Výbava vozidla

Alu Kola, Alarm, Centrál, El. výbava, Radio přijímač/mgf, Servo, Šíbr vyklápěcí, Dělená zadní sedadla, El. Zrcátka, Nastavitelný volant, Otáčkoměr, Přídavné světlomety, Telefon, Lehké kosmetické nedostatky,začínající koroze prahů,zimnípneu sdiskem

inzerat je k vidění na auto.rychle.cz, nebo tak nějak

[Editován dne 29/6/03 vix]