Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

pokazený palivometer 206 1,4 Hdi ???


stupo

Recommended Posts

Tak teda mám po konzultaci jasno a mé tušení se potvrdilo. Někdy moooc elektriky škodí a obzvlášť to bude zajimavé, až auto bude staré. Údaj z reostatu palivoměru je jeden z dat co potřebuje BSI, ale hlavně vše se odvíjí od snímače otáček kol v ABS. A protože tam není žádný průtokový palivoměr, tak je spotřeba benzinu také vyhodnocována od otáček kol v ABS a ty opravdu hlásí do BSI, ať ubere tolik paliva v nádrži, kolik cca spotřeboval jízdou - zjednodušeně. Prý BSI neví, že tam mám jinou nádrž na LPG. A je to!!! Tak je to momentálně neřešitelná situace. Ale ta kalibrace opravdu funguje a opadání ručičky odpovídá zhruba spotřebě vůči najetým kilometrům na BE. Ostatní se ozvěte, až najedete více km, jestli opět palivoměr \"neblbne\". Tak díky všem co měli se mnou soucit a snažili se k tomu dopídit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pilot

Údaj z reostatu palivoměru je jeden z dat co potřebuje BSI, ale hlavně vše se odvíjí od snímače otáček kol v ABS. A protože tam není žádný průtokový palivoměr, tak je spotřeba benzinu také vyhodnocována od otáček kol v ABS a ty opravdu hlásí do BSI, ať ubere tolik paliva v nádrži, kolik cca spotřeboval jízdou - zjednodušeně.

Fiha, a co potom auta ktore nemaju ABS? Tam sa potom spotreba vyhodnocuje ako?

Auto nepotrebuje ziadny prietokovy palivomer, staci ze vie na ako dlho otvoril vstrek a podla toho vie, kolko paliva bolo vstreknute do motora. Podla toho sa krasne jednoducho vypocita spotreba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je teorie značkového servisu. Ostatně už jsem tomu i uvěřil, že mají pravdu.No jestli mi někdo poradí - vyvrátí - že to tak není a zná to opravit, tak ho svezu na svém létajícím zařízení nad jeho Peugeotkem....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pilot

To je teorie značkového servisu. Ostatně už jsem tomu i uvěřil, že mají pravdu.No jestli mi někdo poradí - vyvrátí - že to tak není a zná to opravit, tak ho svezu na svém létajícím zařízení nad jeho Peugeotkem....

Pozdravujem znackovy servis, tam zrejme budu mat auta len s ABS :D

Ked vravis ze Ti potom palivomer znovu zacal zle ukazovat urob tak ako som Ti radil, daj si nahrat najnovsi software BSI v servise. Podla normohodin Peugeotu je to 00,30. Neviem kolko si uctuju u Vas ale teoreticky by to nemalo stat viac ako 300 korun co nie je az tak vela a novy software nie je na skodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

argoo ak sa da a nie je to moc sukromne potom to zhrn co si sa o BSI dozvedel , ono mozno to bude zaujimat aj nas ostatnych a neznervozni nas to:papa

To s tym plavakom skusim aj ja, pekne si ho nakalibrovat lebo zacinam mat pocit ze niekedy si robi co sa jemu zachce.

[upravil dne 16.1.07 4ever]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...