Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zapojení sporáku


Hadra

Recommended Posts

Porádí mi někdo, jak zapojit elektrický sporák na 380? Mám dráty ČR, ČR, HN, ZL - takže to chápu jako fáze, fáze, nulák, zem. A na sporáku ( je asi 15let starej - jen dočasně ho musím zapojit ) je na tom zadním deklu schéma s nápisem R S T N. S N je spojená zem, to jsem pochopil, že na to zapojím zelenej. Ale co ten zbytek? CO je R, S, T ? a jak poznám, která fáze je kam? Abych nevyhořel tak se raděj ptám. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

Porádí mi někdo, jak zapojit elektrický sporák na 380? Mám dráty ČR, ČR, HN, ZL - takže to chápu jako fáze, fáze, nulák, zem. A na sporáku ( je asi 15let starej - jen dočasně ho musím zapojit ) je na tom zadním deklu schéma s nápisem R S T N. S N je spojená zem, to jsem pochopil, že na to zapojím zelenej. Ale co ten zbytek? CO je R, S, T ? a jak poznám, která fáze je kam? Abych nevyhořel tak se raděj ptám. Díky.

černá, černá, hnědá jsou fáze, zelenožlutá je nula, spojuje se se zemí. Takže je to fáze,fáze,fáze,zem. Ty pismena by měli být fáze a N=nula, a která fáze kam je u sporáku jedno, pouze u motorů to určuje směr otáčení.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neeeeeeeeeeeee!!!! jsou tam 3 faze a nulak+zem je v jednom, hnedy je taky faze!!!!!!!! je to jeste podle starych predpisu. R,S,T je stare oznaceni fazi

P.S. Radek Hurvajz me predbehl, jen jsem se bal aby se nekomu neco nestalo, proto takovy uvod, takze pravdu mame oba

[upravil dne 3/12/06 simas]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

dříve se používaly 4 dráty nyní je vše na 5 drátu/3x fáze,nulový ochranný a pak zemnící/

Pokud vezmu já kupoval sporák a je tam schéma.Jedno bylo vzadu na sporáku,druhý jsem měl na papíře:papa

No jo, jenomže já ho nekupoval. Já ho dostal od tetky a starej jsem vyhodil ( ten děda odpojil a dráty odstřihal. ) A mám se za měsíc stěhovat a ten nezapojenej sporák už mi pil krev. Dneska jsem vymaloval, tak to v týdnu spáchám. čekám, až mi v baráku ztuhne beton :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

dříve se používaly 4 dráty nyní je vše na 5 drátu/3x fáze,nulový ochranný a pak zemnící/

Pokud vezmu já kupoval sporák a je tam schéma.Jedno bylo vzadu na sporáku,druhý jsem měl na papíře:papa

Špatně, nepochopil. Nulový ochranný vodič neexistuje. Mrkni co sem psal dřív.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

Původně zaslal: jarinek

Původně zaslal: komisar

dříve se používaly 4 dráty nyní je vše na 5 drátu/3x fáze,nulový ochranný a pak zemnící/

Pokud vezmu já kupoval sporák a je tam schéma.Jedno bylo vzadu na sporáku,druhý jsem měl na papíře:papa

Špatně, nepochopil. Nulový ochranný vodič neexistuje. Mrkni co sem psal dřív.

tak mi řekni proč se vše v práci předělávalo na 5ti místo 4.Vem že sporák je železo tak se propojit se zemí jako je v koupelně vana/pokud není plastová/

Jo máš pravdu, ale já se bavím o terminologii. Nepiš, že žlutozelenej je nulák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarinek

Původně zaslal: komisar

Původně zaslal: jarinek

Původně zaslal: komisar

dříve se používaly 4 dráty nyní je vše na 5 drátu/3x fáze,nulový ochranný a pak zemnící/

Pokud vezmu já kupoval sporák a je tam schéma.Jedno bylo vzadu na sporáku,druhý jsem měl na papíře:papa

Špatně, nepochopil. Nulový ochranný vodič neexistuje. Mrkni co sem psal dřív.

tak mi řekni proč se vše v práci předělávalo na 5ti místo 4.Vem že sporák je železo tak se propojit se zemí jako je v koupelně vana/pokud není plastová/

Jo máš pravdu, ale já se bavím o terminologii. Nepiš, že žlutozelenej je nulák. A předělávali ste to, protože ste rozdělili zelenožlutej (vodič PEN - střední nulový + ochranný) na dva vodiče N - střední nulový a PE - ochranný. Asi tam máte fíčko (proudový chránič)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, já to chápu. dal bych sem fotku jak to vypadá, ale nechce se mi jezdit 15km tam a 15km zpátky.:) Je to v podstatě čokoláda se 7mi pinama. První je R, druhej S, třetí T, čtvrtej nic, pátej N a je propojenej do 6ky a do 7mýho, na kterým je nakreslená značka zem. Takže první tři si zapojím dle libosti a zelenej hodím na 5ku a jsem OK. Nic víc tam dát nemůžu. Jediný co nechápu je husí krk, kterej je bez drátů a čumí kdesi z trouby a jde ven. Do něj nejde nic strčit, tak je podle mně na prd. A jinak - v tom sporáku jsou všechny dráty červený. Každopádně to co jste mi napsali jsem pochopil. Míchačku jsem si taky zapojil sám - stylem pokus - omyl. nejdřív se točila opačně a potom už dobře. A u toho sporáku jsem si akorát nebyl jistej těma barvama. ( aby to třeba při zapojení naopak nechladilo:))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...