Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

AAA Slovakia


Medvěd

Recommended Posts

Tohle mi přišlo mailem, jak se zdá, AAAčkům jde především o spokojeného zákazníka i na Slovači

Zdroj Email:

Dňa 21.7.2006 Po prečítaní si bombastických reklám v novinách, sme sa rozhodli vymeniť naše staršie auto za novšie. Tak sme išli do AAA auto Žilina. Prijali nás celkom dobre, keďže zistili, že chceme u nich auto predať a hneď aj kúpiť druhé. Všetko prebiehalo normálne, auto nám odkúpili. My sme si zatiaľ vybrali nové. Boli by nás na rukách nosili, keby mohli. Vybrali sme si pekné 3-ročné auto VW Polo 262.000,- Sk. Na štítku ako to už býva v autobazároch bolo napísané o aute potrebné informácie:

Rok Výroby:2003;

1.majiteľ;

počet najazdených kilometrov:32245;

nehavarované.

Povedali by ste si, veď je to nové auto, to sa oplatí a nás prežije. Tak sme ho kúpili. Pri vyplňovaní všetkých tých papierov o kúpe vozidla nám povedali, že máme 3 mesiace záruku na elektrické zariadenia a 1 rok na skryté závady. Zdalo sa nám to perfektné, lebo za tú dobu človek zistí, čo tomu autu vlastne je alebo nie je. Boli sme šťastný, že sme sa dostali do dobrých rúk. A tak sme s novým autom odfrčali domov. Pri jazde domov nám začala svietiť kontrolka mazania. Myslel som si, že zabudli doliať olej. Tak som kúpil a nalial. Podľa technického preukazu OW40. Ten najdrahší. Neprikladal som tomu žiadnu vážnosť. Druhý mesiac leta sme navštevovali rodinu, chodili na výlety na novom aute. Po odjazdení asi 1700 km sa znovu objavila kontrolka oleja. Medzi tým sme zistili, že auto vôbec nie je po prvom majiteľovi ale po druhom. Že na ňom bola havária, ktorá spôsobila výmenu čelného skla, prednej masky, obidvoch predných blatníkov ich nosných častí. Začala svietiť aj kontrolka airbagu. Tak som navštívil autorizovaný servis a tam mi povedali, aká je chyba. Pri tomto zistení sme sa vybrali do AAA auto Žilina. Tam nás prijal reklamačný technik. Všetko to s nami spísal. Povedali sme mu, čo sme všetko zistili, ako nás oklamali (1.majiteľ; nehavarované atď.). Žiadali sme, aby nám auto vymenili alebo dali nejakú kompenzáciu zato, že nás oklamali a dali opraviť ten airback. Ten nás tam doslova vysmial a poslal nás preč. Že to nie sú dôvody a poruchy, za ktoré by oni mali platiť. Správal sa k nám arogantne a povýšenecky. Tak sme odišli domov ako sa hovorí s dlhým nosom. V septembri som nastúpil do práce. Tam sa dozvedel, že by som mal ísť už na technickú kontrolu, lebo všetci si mysleli, že sa chodí po 3 rokoch. Tak som nelenil a išiel. Veď mám nové auto, som si myslel. To bolo dňa 5.9.2006. Na technickej kontrole som všetko zaplatil a čakal. Potom mi prišli povedať, že na technickú kontrolu sa chodí až po 4 rokoch, ale keďže som to mal už zaplatené, tak som pristúpil aby mi tú kontrolu spravili. Išli sme na prístroj, ktorý meria emisné hodnoty. Pracovník, ktorý tam bol, neveril vlastným očiam, keď videl tie hodnoty, čo ukazoval ten prístroj. Najprv si myslel, že mu nefunguje nejaká sonda, tak doniesol druhú. To isté sa objavilo na monitorovacom displeji. Už vtedy som začal tušiť niečo zlé. Prešli sme s autom na druhý prístroj, lebo mu to nešlo do hlavy - také vysoké hodnoty a nové auto. Tam mi stvrdol úsmev, keď mi povedal, že nefunguje vôbec katalizátor a lambda sonda. Dal mi papier o nespôsobilosti vozidla na prevádzku na pozemných komunikáciách. Tak to bol šok. Hneď som volal do AAA auto. Tam sa nechceli so mnou najprv baviť, že oni za to nemôžu tak.....že oni sa mi ozvú....Po stálom telefonovaní a dožadovaní sa kompetentného pracovníka mi povedali, aby som s autom prišiel do pobočky v Žiline. To bolo dňa 19.9.2006. Tak som tam išiel. Auto som pristavil. Prišiel reklamačný technik spísal so mnou reklamáciu (airback, spotreba oleja 4000km=2l oleja, stk)a odišiel. Za určitú dlhú dobu prišiel chcel mi dať strašne podpísať akýsi papier. Nevedel som, čo to je. Povedal len, aby som to rýchlo podpísal, že on musí ešte niečo odoslať do ústredia. Ale ja som si to začal čítať a tu som zistil, že mi chcel podstrčiť akúsi zmluvu, ktorá pojednávala o reklamáciách vozidla. Keby som to bol podpísal tak strácam nárok na reklamáciu. Bolo v nej písané len do 4000 najazdených kilometrov. Tak som to nepodpísal. On samozrejme najedovaný odišiel. Po chvíli prišiel a povedal, že reklamáciu mi neuznávajú, lebo auto je pojazdné, aj keď nie je spôsobilé jazdy na pozemných komunikáciách. Ďalší šok. Tak som sa dožadoval, aby mi zavolali nejakého majiteľa alebo manažéra. Nič. Začali byť arogantný ešte viac, vôbec sa so mnou nebavili. Potom mi prišiel povedať, aby som opustil areál predajne a nezavadzal ďalším zákazníkom. Tak som odišiel domov. Na druhý deň som volal do AAA auto, aby mi podali zdôvodnenie o neprijatí mojej reklamácie. Tam rovnako ako v Žiline sa so mnou bavil akýsi chlap a samozrejme ma odpinkal ako pingpongovú loptičku. Za asi hodinu mi telefonuje späť, že je ochotný mi dať kompenzáciu DVD prehrávač v hodnote 1500,- Sk. Tak som tam volal ešte viackrát, ale vždy neúspešne. Vždy to zodvihne spojovateľka, ja jej poviem, aký mám problém, ona že my sa vám ozveme. A odvtedy nič. Dňa 29.9.2006 som navštívil autorizovaný servis na autá VW v Banskej Bystrici, kde mi spravili diagnostiku auta na PC a vyniesli ortieľ. Katalizátor a lambda sonda je nefunkčná oprava tohto celého systému stojí 55.185,- Sk bez roboty. Ale sa to neoplatí opravovať dovtedy, kým sa neodstráni obrovská spotreba oleja. Tá má byť 2dcl na 10.000km, keďže to je skoro zabehnuté auto a nie 2l na 4000km. Predbežná oprava 100.000,- Sk. Suma sumárum 155.185,- Sk a to bez roboty. Takže nič nie je krajšie ako si kúpiť auto v AAA auto a dať na ich sľuby garanciách, (technický stav vozidla, právna čistota, overená kvalita atď.) Od to ho dňa som viackrát volal do AAA auto, ale nikto sa so mnou nechce baviť. Tak som dal moju zmluvu právnikovi, nech podá na AAA auto žalobu za podvod. Budem žiadať výmenu auta alebo odstúpenie od zmluvy. Lebo sľuby sa sľubujú a AAA sa raduje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no comment....

nevim jak na slovensku..... ale tohle by se nemelo stavat..... nechci obhajovat Acka..... no radsi nic....

Jedna zkusenost z Prahy.... chlap koupil Galaxyho..... pry nebourany, za tyden zjistil, ze to tak neni, tak to sel reklamovat.... no ,dostal penize zpet....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Známej si u nich koupil před pár lety Feldu, VIN dal kámošovi (poliš) a ten mu druhý den volal, že ta kára je čorka. Strašně dlouho se s nima dohadoval, předkládal různý ověřovací certifikáty (Cebia apod.), než dostal svoje peníze zpátky. Hlavně celou dobu chodil pěšky... Za ty prachy co dostal (tuším cca 120000,-) složil akontačku a koupil si funglovku Fobii...

Jo, jo, zlatý Áčka, jen u nich se dá výhodně nakoupit...

P.S.: Ta poslední věta je ironie (pro rejpaly). :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tátovi jsme v roce 2000 kupovali v AAA Auto Praha Felicii r.v.97, najeto necelých 15 tkm (pointa nebude horor;)). Jelikož dle dokladů auto bylo po důchodci úctyhodného věku, dalo by se km (nebo malému stočení) věřit. Auto je v pořádku, byť na první technické servisní technik pronesl, že dle jeho má najeto \"o něco\" víc. Jinak k nesolidnosti jedna maličkost: auto jsme tehdy v bazaru byli projet a procházeli každý centimetr plechu a růžek pod kapotou. Když jsme dojeli domů, našli jsme lehce promáčklý a odřený lem u kola na pravém zadním blatníku (já to po cestě neudělal:P). Samozřejmě jsme to nereklamovali, můžu jen hádat, že se to povedlo prodejci, který nám auto přistavoval ven...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..je tam jen nabídka spousty aut v různym stavu, musíš vybírat a ne si koupit první nablýskynou bídu. Každej ví, že tam jsou šroty, maj i ale slušný pekáče.

Bohužel dneska když lidi kupujou žehličku za litr, tak přemýšlí víc, než když davaj 150 litrů za auto.

No a čórce kterou zjistil policajt nevěřím, prověřují v databázi ministerstva vnitra a i kdyby jim tam prošla a on to reklamoval, tak by to hned uznali a nešpekulovali. Za takovou negativní reklamu by jim to nestálo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Corky tam rozhodne nejsou, to by se firme nevyplatilo.... prochazi to docela drsnymi kontrolami, takze toho bych se nebal. A potom kupovat auto stav od stavu, jak rika Sajdlik, nekupovat prvni lestenku,a le poradne se rozhlenout.... najdou se tam spatne kusy, ale i velice dobre....

me jenom fascinuje, jak vsichni na Acka nadavaji, ale jak je mozne ze se denne proda cca 40 aut.... jenom v Praze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

protoze tam spousta lidi pod dojmem reklamy nakupuje... a samozrejme se v tom mnozstvi najdou desny pasti, ale tak to jenom vystihuje stav aut na ceskych silnicich. stejne jako se tam da obcas narazit na slusnejsi kousek. kde asi tak AAA ty auta berou? spravne, od lidi co s nima jezdi po nasich silnicich. styl je jasny, vzit, moc neresit co je to zac a poradne nalestit, on to nekdo koupi. kdyz je nekdo natolik blbej, ze utrati 200K za neco, cemu nerozumi a nevezme si ssebou nekoho, kdo je schopnej aspon odhadnout jestli je to past, tak dobre mu tak.

bylo by mnohem ucinnejsi vzit na nakup technika, zaplatit mu jeho cas a koupit slusny auto, ale bohuzel je jednodussi prijit, vzit lestenku a pak sepisovat podobny elaboraty...vzdyt takovyhle emaily obleti inet a rubriky casopisu aspon jednou za rok, ne li casteji, chovani bazarniku se tu probira dnes a denne, ale mozna by stalo za to se zamyslet i nad chovanim zakazniku. a mozna jeste vic. protoze kdyz budou trosku premyslet, tak nebude komu ty popelnice prodavat a bude pokoj.... jenze to nesmi jit kazdej jen po cene bez ohledu na cokoliv, za kvalitu a solidni jednani se holt neco musi priplatit. ale za spokojenost to stoji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

tiez som mal problem s AAA -košice. V zivote by som si ta auto nekupil. Neche sa mi to rozpisovat, lebo by to bolo na vela. PLATI : ked vtacka lapaju pekne mu spievaju. Azda najhorsi autobazar aky poznam.

:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to zajimavi tohle se o ackach vi uz docela dlouho ale presto furt prodvaj jak o zivot.Proste co k tomu dodat, bud se lidi ktery tam jdou vubec o tom bazaru neinformuji nebo to vi ale proste touha mit nove auto jim naprosto zablokuje mozek a to prosim bez ohledu na vek ci vzdelani.

Mam takovou perlicku z lonske zimi jedu takhle po dalnici z Kralup n. vlt. do prahy zrova docela nasnezilo byla tma asi 18:00 na silnici ujezdena vrstva moc pekne se sankovalo nu a hle v levem pruhu kde se nekteri borci ac bylo tohle pocasi jezdily i na dale 150 km/h ,kde se vzalo tu se vzalo auto v protismeru nejdriv sem myslel ze se mi to zda nebo sou to svetla v dali ,ale nebyli normalne si to proti mne sinula cervena felda asi nekde tak v ty casti u prahy de je shellka samozrejme sem okamzite zacal troubit jak o zivot ale vzheldem ktomu ze jsem tedy opravdu netouzil delat hrdinu a necht se smest kamionem jsem zajel k ty shellce ktera byla asi o 300m dal a tam zastavil a koukal co se bude dit

nastesti asi za 10 minut priplula cervena felda z ni vyskocil typek celej rozklepanej si hned zapalil cigaro sednul na orubnik asi mu moc do reci nebylo. Tak jsem za nim sel a ptem se co a jak no a chlapek rika ze ho volali z AAA ze maj presne to co chtel a ze si pro nej do Karlovejch varu!!! prijedou a ze navadi ze nema cim se vratit kdyby nekoupil ze to se nak zaridi.Takze ho privezli z Varu do Prahy aby mu nabydli predrazenou Feldu a kdyz se mu do toho moc nechtelo zacali delat fory ze nevi jak to bude s casem ridice a ze nejdriv vecer kdyby nekoupil atd. Takze chlapek nakonec stejne koupil smaozrejme byl nacatej protoze auto chtel ale nejvetsi for byl v tom ze ridicak mel asi tejden v preze autem nikdy nebyl a samozrejme jak se dostat z Acek ke Karlovejm varum nemel ani sajna navic byla tma a vanice.

Proc to pisu netvrdim ze chlapek nebyl plnoletej ze nemel vlastni rozum jen si myslim ze diky touze prodat za kazdou cenu mohlo bej zase dalsich par mrtvejch.

To ze kolega v praci tam koupil astru z roku 98 ktera byla slozena ze tri ,nebo nas zakaznik ktery tam koupil za 300k novyho passata u kteryhu pri rychlosti vyssi jak 190km/h

prestane fungovat turbo a auto se musi zastavit u krajnice vypnout aby ze zresetovalo a znovu nastartovat je poze cajicek.:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja zase znam par lidi, co si v AAA vybrali auto a problemy nemaji.... zadne klicky v zrcatku, zadne praskle hlavy, svarence apod... mozna to bude tim, ze si prosli stav toho auta a nezajimali se o nejake kecy okolo. sousedovi felicie slouzi uz ctyri roky, opravy v podstate jen bezna udrzba.

samozrejme, bylo tam spousta nalestenejch pasti kolem.... ale tak je to ve spouste bazaru, kdyz jsem porizoval 309 tak mi ve spouste bazaru tvrdili, ze auto je nebourane, a to ze na sloupcich jsou svary je normalni....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja teda nevim proc mame teda v praci dilnu a body trim (lakovna apod) jenom aby se nereklo.... je naprosto normalni ze se tam spravuji porouchane auta, davahji se do laku apod, aby vypadaly a fungovaly... a ty klicky v zrcatkach je jen legenda....

a k tem vyjezdum... opravdu miluju kdyz mam odvezt v jednu rano nekoho do Chebu :D

ono jako pokud se to skutecne nekoupi tak neni problem odvezt... lidi tam na to jsou :papa onehda jsem vezl jednomu clobrdovy 407mu.... uplne novou najeto 3000km a naprosto perfektni... predvadecka z FR... dokonce jsem mu to dovezly i domu, to je servis co.

a jako to, ze se odjede z Acek a za 10km se rozbije auto...t ak tonevim nevim, ty moje prevozy do Brna, CB, Pardubic apod..... no, kdyz vezu auto za 30 000 a dojdu tak bych to tak tragicky nevidel....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tpek koupil v AAA pajero za asi 700 000 na leasing, dal 300 000 na miste a zbytek spalcet, pak zjistil, ze je v haji prevodovka a ze to bylo bourany, dal do toho dalsich 30 k, chtel to vratit do AAA a nakonec ho to cely vyslo na 320 000,- a to to auto mel 14 dni! = AAA nejdrazsi pujcovna na svete! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marlin: Kamarád tam taky pracuje, je to jako každej jinej bazar... Ale to klamání o stavu auta, nevím na jaké pozici tam děláš ty, ale já se byl pro zajímavost podívat na jednu 406 a prodejce lhal a mlžil, že to nešlo. Kamarád, co tam pracuje, dělá na výkupu, a tak bych tam koupil asi leda auto, který vykoupil on a má přehled o stavu, v jakém auto bylo, když se koupilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nema cenu to rozebirat v osobni rovine myslim ze stratergie tyhle firmy je od zacatku klasicka smelina jako vsichni bazaryDa se rict ze si za tosti vetesnici atd. akorat je to dotazene mnohem dal protoze na to maji prostredky. To ze se proda 40 aut denne je jedine dobre.... pro majitele ale na druhou stranu preci nema cenu presvecovat nekoho o tom ze je to takovy a takovy kdyz uz je stejne v podstate rozhodnutej ze tam pujde a neco si koupi.To nejsou jenom Acka vsichni obchodnici dnes investuji dnes podstatne vice do pruzkumu, trhu dopadu reklamy nez do zkvalitnovani produktu ktery prodavaj protoze moc dobre vedi ze kdyz zabali sisku od psa do peknyho baleni udelaj na to masivni reklamni kampan tak jim lide utrhaj ruce pokud ne konkurence je prevalcuje.Da se rict ze si za to muzem sami nebo ne treba mi ale dalsich 80% spoluobcanu kteri davaj obchdnikum pocit ze jedine takhle je to v poradku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...