Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Folie na podsvícení displeje


Api

Recommended Posts

  • O 3 týdny později...
Původně zaslal: Api

Nevíte kde sehnat tu barevnou folii na podsvícení palub.počítače? Mám oranžovou a chtěl bych zelenou nebo modrou. Vím,že to jde řešit ledkama ale já bych chtěl sehnat tu folii :myslim

Jak jsi dopadl? Já našel jen nějakou firmu z Prahy 5, zabývající se převážně reklamou a mají různé druhy folií.

P.S.: Taky bych nějakou uživil, chtěl bych, aby propouštěla jen bílý světlo a nevim, jaká to má bejt (iluminační, translucentní,...). Tam asi po novym roce zajedu a vyptám se...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napadlo me , jestli by se nedaly použít obálky pro přední vazbu dokumentů.Jsou čiré a mají tloušťku 100-200 mikro metru. :myslimDají se sehnat v barvě červená,zelená,žlutá a modrá. ( jejich název je PRESTIGE COLOR ) cena nějakých cca 7Kč za A4 list

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Boob

Napadlo me , jestli by se nedaly použít obálky pro přední vazbu dokumentů.Jsou čiré a mají tloušťku 100-200 mikro metru. :myslimDají se sehnat v barvě červená,zelená,žlutá a modrá. ( jejich název je PRESTIGE COLOR ) cena nějakých cca 7Kč za A4 list

POužít by se to určitě dalo, ale záleží na tom, jakou to má propustnost světla ... Aby Ti to ve finále vůbec prosvítilo, anebo naoipak, aby Ti to prosvítilo tou barvou a ne jenom světle. Prostě kup a zkus ... 7 kaček neni velká cenová raketa, za jejíž cenu by se nedalo experimentovat ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já si myslim, že by nemuselo bejt marný vyzkoušet k tomu i ty folie, jak o nich psal Rošťák (A4 za cca 25,-), jen bych potřeboval folii propouštějící pouze bílé světlo- povedlo se mi totiž z tý folie na budíkách dostat pryč tu oranžovou a po prosvícení bílou diodou to svítí bíle :super (předtim klasika orange), ale žárovka způsobuje žlutavej odstín...:( Diody tam nechci cpát z toho důvodu, že bych s tim musel dost laborovat a neni to nejlevnější záležitost....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte páni, skúšal som to podsvietenie. Začal som s teplomerom. Po rozobraní až na \"dno\" som našiel foliu, ale tá je dvojfarebná! Zo strany od displeja(je priesvitný) presnejšie od interiéru, je fólia biela. Z druhej strany je mierne rúžová. Žlté svetlo žiarovky zmieša na pomarančovú a tá biela zvýrazní čísla na displeji. Hladal som dlho niečo podobné až na fólii z pracieho prachu bola podobná kombinácia- biela s miernou modrou. Vystrihol som podla šablony a vložil na miesto. Pri rosvieteni(žiarovky) je svieti zelená až tyrkysovo-modrá. Namiesto žiarovky som vložil LED modrú (5mm,20mA+560ohm odpor 6000 svietivosť 25 stupňovým rozptylom), ale svietilo to len bodovo(asi tak na stred). Osvetlovalo mi to len malú časť displeja. Ale suprovo. Musím zohnať silnejšiu(aspoň zo svieťivosťou 15000-20000) a hlavne rozptylovú (60 stupňov). Možno ešte skúsim dať aj čistú bielu LED ale s velkým rozptylom. Uvidím čo stoho bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Rošťák

jsou tam normalni zarovky ale musis z toho polepu zespoda oskrabat tu barvu aby to cislo bylo jen bile jde to celkem dobre jen musis davat pozor aby si to neprodrel uplne:D

To se mi přesně povedlo, seškrábl jsem oranžádu a po nasvícení bílou diodou to prosvítilo bíle, ale se žárovkou to je nažloutlý, proto potřebuju folii propouštějící jen bílé světlo, protože tam diody dávat opravdu nechci a bude to :super.

Příští týden se stavím v těch Holešovicích a vyzkoušim nějaký barevný kombinace se žárovkou.

Nahoď sem nějaký ty fotky, jak to vypadá :super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se mi přesně povedlo, seškrábl jsem oranžádu a po nasvícení bílou diodou to prosvítilo bíle, ale se žárovkou to je nažloutlý, proto potřebuju folii propouštějící jen bílé světlo, protože tam diody dávat opravdu nechci a bude to :super.

Příští týden se stavím v těch Holešovicích a vyzkoušim nějaký barevný kombinace se žárovkou.

Nahoď sem nějaký ty fotky, jak to vypadá :super.

Haha :D:D... ze foliu ktora spravi zo ziarovky biele svetlo :super

No prajem ti vela stastia... :D

Inak.. ja neviem co sa tych diod bojite... maju krasnu situ farbu ktoru so ziadnou foliou nedosiahnete...

Namiesto toho aby ste tu okolo toho 500 krat pisali, tak si ktomu sadnite a proste tam dajte LED :)

Ja si myslim, ze ked uz si zvladol zoskrabat oranzovu foliu, tak najtazsiu cast mas za sebou :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem na zkoušku tu modrou folii z Prodance, koupil jsem tmavší a světlejší odstín. Akorát se mi nechce sundavat ručičky z budíků :bojim abych mohl sundat tu žlutou barvu ze zadní strany. Podložil jsem to na zkoušku přes tu žlutou vrstvu, ale tu tmavě modrou to skoro neprosvítí, s tou světlejší to svítí tak nějak modrozeleně :) Ještě to vyfotím až bude tma.

post-0-14109595121253_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem narychlo sesmolil malej nedokonalej pokus (občas folie nevychází pod stupnici). Je to dvoubarevný, páč jsou to budíky z anglický verze (děkuji, Oddie), takže červená je originál a modrá je folie (koupil jsem ji z hecu včera večer v Tescu- normální folie na dokumenty :D ). Zkoušel jsem i zelenou a mělo to barvu jako ukazatele směru...

post-0-14109595121497_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...