Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Letní pneu


Ferin007

Recommended Posts

Trochu \"mimosezónní\" dotaz, ale jaký volíte letní pneu na 307 (nejlépe SW/break), především pokud jde o výdrž a \"netřepání\". Ve Francii všichni doporučujou na 307 Michelin Primacy, prej hóóódně vydrží a nápravy drží. Případně eště BF Goodrich. Pirellky (myslím Zero), na kerejch se 307 mj. dodávají, prej velice rychle ubývají.

A po jak dlouhu (km) ste na tomto autě měnili?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:myslim , že se nedá jednoznačně říct, která značka pneu je pro daný typ auta nejepší. Dají se sehnat dobrý pneu tzv. \"v akci\". Hlavně aby měly pořádný směrový drážky a drážky na odvod vody. Já třeba upřednostňuju i možnost zaměnitelnosti levé za pravé, (nejen přední za zadní).:super Koukni někde na netu na testy pneu a snad si vybereš dobře.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čaues, já měl 206 1,9D a gumy tam byly Michelin Energy. Neodjezdil jsem je sice sám, jelikož je tam měl i taťka ale celkem vydželi skoro 80 000km. Nyní jsem nasadil 205x55x16 na 307čku a dle doručení Adacu jsem vybral Firestone Fire Hawk 200Z. Jednu sezonu jsem odjezdil a fakt tichý gumy. Samozřejmě opotřebení minimální jelikož nenajezdím tolik km cca 10000km.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šly v zimě z nové 307SW pryč, ještě než jsem odjel z autosalonu, a když jsem je tam na jaře vracel namísto mých oblíbených zimních GY UG7, byl jsem v šoku z toho, že jsou:

- postatně hlučnější,

- na dálnici dělají při 130 km/h žabky i na kdejaké trošce vody,

- a také jak rychle se sjíždějí.

Takže jsem se už těšil, až přijde zima a s nimi zpět GY UG7 - no a až zase přijde jaro, se skřípěním zubů ty Dunlopy dojezdím, vyhodím - a už nikdy více!

Z kteréhožto důvodu mě tato diskuse docela zajímá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zdravim !

Tak jaké máte kdo ty letní pneu? Budu muset koupit letní 205/55/16, jelikož jsem prodal 15\" kola. Koukal jsem na Kleber HP2, máte někdo zkušenost? Michelinky jsou drahý jako prase, stojí za tu cenu?

Dávám přednost jízdním vlastnostem před kilometrovou výdrží, jelikož najezdím ročně tak 12 000Kč.

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Rejza

Zdravim !

Tak jaké máte kdo ty letní pneu? Budu muset koupit letní 205/55/16, jelikož jsem prodal 15\" kola. Koukal jsem na Kleber HP2, máte někdo zkušenost? Michelinky jsou drahý jako prase, stojí za tu cenu?

Dávám přednost jízdním vlastnostem před kilometrovou výdrží, jelikož najezdím ročně tak 12 000Kč.

Dík

Zdarec. Já koupil minulý léto Firestone 200Z Firehawk 205x55x16 a můžu zatím za jednu sezonu říct krásně tiché gumy. V dešti taky dobrý, brdzdné vlastnosti nemohu popsat, zatím jsem žádný rizikový brzdění neměl. Najezdím taky tak cca 15000km, a vzorek je v průměru o 1mm menší. Hlavně jsem fakt spokojenej s tím tichem i při vyšší rychlosti. já je kupoval i s elektronama MAM W1, a tehdy v akci byly za 2100Kč/kus.:papa:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...