Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

termostat


matos

Recommended Posts

Ahojte.Pomozte, poradte mi prosim. Mam 405 MI 16 v zime alebo v horucom lete sa mi rucicka na budiku teploty motora nepohne skoro vobec ani o milimeter pri jazde, ale ked auto zastavim a postoji asi 5min tak teplota stupne na cca 70 C° a zapne sa ventylator. tak neviem je OK alebo nie. mam spotrebu ako tank 12l:o tak skusam co sa daa dik za kazdu radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: matos

Ahojte.Pomozte, poradte mi prosim. Mam 405 MI 16 v zime alebo v horucom lete sa mi rucicka na budiku teploty motora nepohne skoro vobec ani o milimeter pri jazde, ale ked auto zastavim a postoji asi 5min tak teplota stupne na cca 70 C° a zapne sa ventylator. tak neviem je OK alebo nie. mam spotrebu ako tank 12l:o tak skusam co sa daa dik za kazdu radu.

neviem isto ale asi máš v prdeli ukazovateľ alebo snímač teploty pri motore. Ak ti už zapne ventilátor to znamená že máš prehriaty motor, či nie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejjednodušší je ten termostat vyndat a vyzkoušet ho v kastrolu s vodou a teploměrem. Potom uvidíš, co je špatně. Vzhledem k tomu, že ti budík ukazuje málo (a asi i špatně, když při jeho 70°C spustí větrák) a máš vyšší spotřebu, řekl bych, že termostat je furt otevřenej a proto to víc žere (jede jakoby na sytič dlouhou dobu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když je termostat stále otevřený, je to špatně. Motor pracuje pod svou normální teplotou a poškozuje se, takže termostat vyměň, pokud při ohřívání v kastrólu zjistíš, že je na prd.

Čidlo teploty motoru - spoj to tam s kostrou a pokud ručka vylítne nahoru, je jasné, že čidlo je v háji. Takže taky vyměnit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...