Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Autosalon!?


vojtasbrno

Recommended Posts

Původně zaslal: vojtasbrno

P.S. zatim bych neresil znacku,spis obecne...

Diky moc za jakykoli info!

Tak tomu moc nerozumím - podle mě (pokud ten salon má za něco stát) je potřeba být právě fandou nějaké značky a de facto všechno tomu podřídit - hlavně při rozjezdu firmy je nutné se nějak odlišit od běžné šedi a marasmu. Pokud jew Tvůj dotaz položený takhle, vyvolává to ve mě nutně pocit, že se bude jednat o dalšího v řadě zlatokopů, kterému jde především o naplnění své vlastní šrajtofle. To jako chceš dneska prodávat Dáčky, protože se díky Loganu staly docela slušně prodejnýma a zítra budeš prodáva Žiguly, protože je v okolí nikdo neprodává???

Ne - top je podle mě špatná cesta a dokonce bych se nebál tvrdit, že je to cesta do poekel - autosalón by měl provozovat někdo, pro kerého je ta která značka srdeční záležitostí a díky tomu dokáže přesvědčit zákazníka, že právě tahle značka je pro něj ta pravá. Samozřejmě s tím musí nést i svou kůži na trh a být za svá doporučení i osobně odpovědný - jedině tím si u zákazníka vytvoří pozici odlišnou od většiny zlatokopů, kteří se dnes rozhodli prodávat auta, ale pkud nebudou mít nejpozději zítra postavený barák za 10 mega a před barákem několik prestižních aut, klidně i úplně jiné značky než sami prodávajítak zítra budou prodávat třeba sprchové kouty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ztotoznuji se s tim co pise Medved. Hlavne pro takovouto \"akci\" bude zapotrebi nemalo financi - potrebujes predvadeci prostory, garaze, auta, IT, zabezpeceni atd atd. Navic bys musel nasadit zavadeci ceny diametralne odlisne od zabehnutych salonu a znacek...

ale kazdemu co jeho jest, pokud se pro takovy podnik opravdu rozhodnes tak preji hodne stesti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: vojtasbrno

P.S. zatim bych neresil znacku,spis obecne...

Diky moc za jakykoli info!

Tak tomu moc nerozumím - podle mě (pokud ten salon má za něco stát) je potřeba být právě fandou nějaké značky a de facto všechno tomu podřídit - hlavně při rozjezdu firmy je nutné se nějak odlišit od běžné šedi a marasmu. Pokud jew Tvůj dotaz položený takhle, vyvolává to ve mě nutně pocit, že se bude jednat o dalšího v řadě zlatokopů, kterému jde především o naplnění své vlastní šrajtofle. To jako chceš dneska prodávat Dáčky, protože se díky Loganu staly docela slušně prodejnýma a zítra budeš prodáva Žiguly, protože je v okolí nikdo neprodává???

Ne - top je podle mě špatná cesta a dokonce bych se nebál tvrdit, že je to cesta do poekel - autosalón by měl provozovat někdo, pro kerého je ta která značka srdeční záležitostí a díky tomu dokáže přesvědčit zákazníka, že právě tahle značka je pro něj ta pravá. Samozřejmě s tím musí nést i svou kůži na trh a být za svá doporučení i osobně odpovědný - jedině tím si u zákazníka vytvoří pozici odlišnou od většiny zlatokopů, kteří se dnes rozhodli prodávat auta, ale pkud nebudou mít nejpozději zítra postavený barák za 10 mega a před barákem několik prestižních aut, klidně i úplně jiné značky než sami prodávajítak zítra budou prodávat třeba sprchové kouty

No jo jenže víš jak to je Medvěde, peníze jsou vždycky až na prvním místě. To samý když obchodní firma přijímá nového obchoďáka, většinou je nezajímá jestli předtím prodával hajzl mísy, ale zajímá je jaký měl výsledky a kolik jich prodal. Co na tom, že teď bude prodávat parfémy a ze značek parfémů zná akorát Pitralon. A katalog se naučí s trochou snahy každý. O tom jsem se taky už přesvědčil na vlastní kůži, nikoho nezajímalo, že se o ten obor zajímám apod, nééé že bych teda chtěl někdy prodávat parfémy... :)

Sorry za :xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jsem kdysi četl podmínky pro provozování autosalonu a servisu Subaru a musím říct, že měli celkem tvrdý podmínky, byli tam určený např. rozměry prodejny, umístění, vzhled a podobný věci co musíš doržet. Teď to ale na stránkách nemůžu najít, mají tam jenom základní informace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Driver

Jinak jsem kdysi četl podmínky pro provozování autosalonu a servisu Subaru a musím říct, že měli celkem tvrdý podmínky, byli tam určený např. rozměry prodejny, umístění, vzhled a podobný věci co musíš doržet. Teď to ale na stránkách nemůžu najít, mají tam jenom základní informace.

Peugeot to má také - předepsané minimální metry prodejny, servisu,... Docela opruz jim to splnit. Na druhou stranu - alespoň není na každém rohu autosalon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl dojem, že tohle jsou většinou franchisové společnosti stejně jako McDonald nebo KFC atd. S tím, že prostě se domluvíš na tom co, kde a jak, mateřská společnost tě zaškolí podle jejich politiky prodeje a potom do tebe nalije prachy na rozjezd, máš podporu v reklamě atd, dostaneš zboží do komise atd., ale na druhou stranu musíš dodržovat jejich podmínky a platit jim výpalný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...