Jump to content
Sign in to follow this  
kremenak

Klima Peugeot 406

Recommended Posts

Prosím o radu. Nevíte někdo, kde je u 406 2.0 TD odtok kondenzátu z výparníku klimatizace. Po vypnutí klimatizace je ve voze cítit ztuchlina. Dočetl jsem se, že to může být způsobeno ucpáním odtoku kondenzátu. Nepodařilo se mi však tento odtok nalézt. Pokud má někdo zkušenosti s čištěním výparníku klimatizace, prosím poraďte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestli na to nezapomenu tak se podívám večer až dojedu domů odkud přesně to učůrává.

To Jindra: u 405 (nový model) najdeš odtokovou hadici když sundáš boční dekl středového tunelu ze strany spolujezdce, tak je tam držák konektorů elektrosvazků a někde vedle je ta odtoková hadice a vede na prostředek tunelu na karoserii. Doufám, že si to pamatuju správně.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jsem to včera prostudoval a vývod odtokové hadice pod auto je nad krycím plechem výfuku, přibližně na úrovni začátku 1. tlumiče výfuku. Hadice je poměrně velice dobře přístupná po demontáži bočního deklu středového tunelu ze strany spolujezdce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Venca   
Guest Venca

Už se tu o tomto problému několikrát diskutovalo. Hadice může být zcela průchozí. Největší problém je nefunkční, nebo žádný pylový filtr. Na výparníku se uchytí prach, zahnívá a smrdí. Většina aut má na krytu topení z podpalubky přístupný otvor (zakrytovaný) a tím lze do prostoru výparníku nastříkat čistič ve spreji. Doporučuju aspoň třikrát za sezonu. Pokud je kvalitní pyl. filtr je to takřka bezpředmětný.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×