Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zesilovač??jak na to?


pokorný306

Recommended Posts

..viděl jsem, jak maj lidi zapojený takový jednoduchý rozdvojky, měli pak však problém s přetahováním signálu mezi repro. Mám to stejně jako ty, v říši jsem si koupil v Media marktu ISO konektory do klasický zásuvky na radiu, na kterých jsou na konci cinche, jen je potřeba ukostřit, tím jsem to vyřešil, ale ideál to není.

Plánuju do budoucna lepší rádio, minidiscům stejně odzvonilo a chci 4 výstupy, abych se tomu již vyhnul...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikoz ma zesik 4 vystupy (\"vyvody\"), tak predpokladam, ze i 4 vstupy. A jestli dobre chapu, tak mas 2 vystupy z radia. Jeste by nebylo od veci rict co z je to za vystupy, ale rekneme ze to jsou vystupy na zadni repro. Se signalem z radia by nemel byt problem, tak bych tam jednoduse rozdvojku (samozdrejme paralelni -ono by snad nikoho nenapadlo to zapojovat seriove, no ale jistota je jistota!). Taaaaak, vstupy mame a ted ty vystupy.

4x280W tak to bude pekny macek!!! Pokud to ma fakt takovy vykon, tak si myslim, ze je to docela zbytecne! To mas tak na ozvuceni mensi diskoteky, nebo vesnicke party na fotbalovem hristi a to ti jeste zbyde!! Vim ze kamos ma asi 5x50W + 1x140W + 1x300W sinus a ozvuci s tim v pohode cele hriste...

Ale to jsme trosku odbocili...

Jak tedy zapojit vice repraku na jeden kanal:

Mrkni do manualu, jaky odpory repraku jsou doporuceny. Bude to asi v rozmezi 2 - 16 Ω. A podle toho si navrhnes seriove nebo paralelni zapojeni repraku (nebo serioveparalelni).

Napr.: zesik ma doporuceno 4 - 6 Ω na vystupu na 1 kanalu. Budu chtit 2 repro, kazdy 150W. Mam 2 moznosti 2x 4Ω do serie = 8Ω nebo 2x 8Ω paralelne = 4Ω. Spis bych volil tu druhou variantu, protoze u zesiku vetsinou byva, ze cim min Ω tim vic W!:myslim

:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

já to mám taky jako ty a je ten nejmenší problém tam hodit Y kabely od rádia povedeš signálovej kabel a na konci napojíš tyhle adaptéry a z 2 párů cinchů jsou rázem čtyři am máš vyhráno http://www.prodej-autohifi.cz/montazni-material/signalove-kabely/soundquest-crca2f.php

můžeš koupuit drařžší i levnější záleží na tobě a te výkon toho zesíku je nějakej přehnanej takhle silnej 4kanál jsem ještě neviděl :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to možný že je to tam napsaný ale nesmíš věřit všemu co ti řeknou. Třeba je to naměřený při nějakejch 40V (normálně se v baterce ukrývá 12V) ;) asi by to chtělo sem dát fotku a nebo nějaký označení aby jsi teda věděl co vůbec máš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když na to tady tak koukám tu všichni řešej tvuj výkon ale nikdo ti moc neporadil teda včetně mě :myslim

aby jsi zapojil ten zesík tak musíš koupit signálovej kabel s jedním párem RCA a ovládacím vodičem http://www.audioves.cz/montazni-material/signalove-kabely/sinus-live-ch-50.php

aby ti hráli všechny 4 kanály budeš to mset rozdvojit pomocí Y-kabelů http://www.audioves.cz/montazni-material/signalove-kabely/dls-y-cable-classic.php

repro kabel podle toho na jaký repro to bude na sub 4mm na středy 2,5mm a výšky maj většinou svoje kabely

to nejdůležitější a taky nejdražší jsou napájecí kabely k zesíku to nevím jaký potřebuješ ale závisí to na výkonu zesilovače nebo jaký tam má pojistky ale takovej nějakej převdoník je že 1qmm kabelu přenese 4A taky tam musíš dát příslušnou pojistku s elektrikou nejsou žádný žerty!!! a pak ještě ukostřovací kabel a ten stačí 1m ale musí bejt stejně silnej jako ten napájecí.

tý j to jsem sepsal elaborát kdybych na něco zapomněl tak napište

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...