Jump to content
Sign in to follow this  
Dakaros

Instalace maznic do zadní nápravy na 309- ujištění

Recommended Posts

Ahoj! Teď o weekendu jsem se rozhodl, že je nejvyšší čaš osadit zadní nápravu na mojí 309tce maznicema a naplnit tukem. Jen bych se rád ujistil, že jsem zvolil správné věci.

Maznice jsem koupil asi obyčejný, celkem tři páry s 6mm, 8mm a 10mm závitem, myslím, že nejideálnější jsou ty s 6mm závitem! Na tom se asi moc zkazit nedá.

A koupil jsem si mazací tuk do ložisek: HEKRA LV2EP, to mi doporučil chlap v krámu, je takovej celkem světlej a hlavně, čeho se trochu bojím, je docela ztuhlej, asi nebude problém ho přes maznice prorvar, ale spíš mi jde o to:

Kolik toho tuku musim narvat na každou stranu a jak velkou silou vytlačim gufera?? To bych totiž moc nerad a mam takový zlý tůšo, že díky hustýmu tuku budu muset vynaložit velkou sílu, abych ho tam vůbec dostal a pak nepoznám že je to plný!

Proto prosím o radu. Děkuji moc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedávno jsem dával kompletně předělanou zadní nápravu a při té příležitosti mi chlapík co to dělá řekl pár informací které mi ukázal přímo na rozebrané nápravě.

Vyhledej si pár posledních příspěvků...

Pokud tam tu vazelínu budeš dávat, tak bych asi vrtnul tři dírky. Dvě pro maznice a jednu kontrolní. Maznicema bych natlačil vazelínu a prstem na 3 dírce bych reguloval tlak. Pak zaslepit šroubkem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu kontrolní bych ještě pochopil, ale proč dávat dvě maznice? Myslíš dvě ke každýmu ložisku?

Tu kontrolní by to chtělo dát zezhoza, jenže tam se s nápravou na autě nedostanu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevím možná je to blbost pak mě zaražte, ale co kdyby jsi tu vazelinu nahřál, aby byla vláčnější, protože pokud by jsi ten tuk nahříval dojdeš k tomu, že ti rozměkne do tekutýho stavu, no a kdyby jsi tuk přiměřeně nahřál, netuhne zase tak rychle, aby jsi ho nestih do nápravy natlačit a určitě by šel natlačit mnohem líp

Share this post


Link to post
Share on other sites

No já jsem jednou kdysy taky takhle něco mazac a nešel mi tuk protlačit, tak jsem tuk na plotně ohřál, že skoro tekl, nalil jsem to do lisu a najednou to šlo parádně, nezatuhlo to než jsem to stačil nalejt do lisu, vydrží to dost měkký nějakých 15 minut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak je to namontováno! Hurá!!! Osadil jsem to maznicema a lisoval jsem tam tuk dokud šel zlehka, pak tam v jednu chvilku šel dost ztuha, a tak jsem to nechal! Podle odhadu jsem nalisoval tak 175ml do každý strany, myslíte, že je to dostatečné?

Jinak po navrtání jsem do tý díry skoušel foukat a nic neucházelo, ani trochu. Co mě trochu zarazilo, tak dutý hřídele mam nalakovaný do černa, byly krásně naleštěný, bez známek koroze nebo ušpinění! Jen jsem myslel, že origo jsou nelakovaný a maji mít světlou barvu. Co vy na to???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×