Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kdo to byl?


Rebik

Recommended Posts

SKoda, Skoda zivota i auta. Ale co naplat, zivot jde dal...

stejne nechapu prco mlady kluci lezou do slinich aut, natoz 205 GTi, kdyz s tim neumi... ja zacinal na 16 let stare Corse, pak jezdil s 1.1 a az po 2 letech na 1.1 jsem si dovolil kooupit 1.4ku..... no,t akze za dasli dva roky to vidim na 106 S16.. az to budu zvladat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BobyD

Je to lehky auto s kurva silnym motorem tudiz pokud si ho koupi chlapec ktery ma sotva rok oficialne papiry je dost pravdepodobny ze ho rozstipne je to smutny ze to konci takhle.Driv byla jedina vyhoda ze cenove dotupna pro zacatecnika byl naka stara pastika stodvacitka ve ktere se lze teze zabit ale chce to podstatne vice snahy.njn:(

To víš, že sem jako po prvním autě koukal po krásnym černym GTi na originál kolech. Tenkrát nebylo ani drahý. Mi16 motor, vyndanej KAT. Vypadala božsky, až na ty přední gumy na plátno :D Když to tak hodnotim, už vim, proč táta nechtěl, abych so ho koupil a nutil mi hnusnýho pašíka v ropě. Nakonec sem po driveření se š120 koupil 406 GRD sedan a s tou se jakš takš naučil řídit. Spoustu věcí odpouštěla, jezdila za málo a bylo to velký auto.

Vím na 100 procent, že bych to někde rozstřelil. Ten pocit po pár tisících až desetitisících km, že to mám ukrutně v paži a že sem pilot zažil snad každej. Děsí mě, že denně na silnici potkávám puberty s podobnym pocitem. To je jako s tím saháním na žhavou plotnu. Můžeš to tisíckrát říct, ale kdo si to nezažije, ten neuvěří. Takže přidávám na seznam další GTi, který dojezdilo podle stejného scénáře. Smutný, ale je to tak. Vždycky říkám, že to sáhnutí na plotnu si msí zažít každý, ale je lépe, když si ho odbyde někde sám a pokud možno jen s šokem.

205 se silnými motory je ukrutná raketa. Většinou bez ABS, většinou na širokých kolech.... nic neodpouští. Je úžasná radost tohle auto řídit, ale i na suché silnici to chce mít v ruce. Kamarád prodal 205tku,která na suchu při přeřazení z 3 na 4 prohrábla. Za 2 přidáte plyn do zatáčky a opouštíte jí po tečně. Ta pokud vím najezdila s novým majitelem nejmíň

Těžko dávat vinu někomu, že to prodá uchu s mokrym řidičákem. Nikde na to není zákon, žádnej předpis u nás nezakazuje prodávat auta třeba s výkonem nad 100koní lidem mladším 21let. Kdybych potřeboval prachy, asi bych těžko poslal natěšenýho kupce do háje, že je na tokový auto moc velkej poděs. Můžu vám, ale říct, že bych se rozmejšlel. Jenže kdo jinej si dneska koupí GTičko, než mladej kluk ? To by stálo před barákem, než by ho někdo rozkrad.

Jenže tady máme sazbu povinného ručení podle OBSAHU, havarijku pro všechny stejnou. Autoškoly na úrovni \"umí se rozjet a zastavit, zbytek se naučí v provozu\". Psychotesty žádný. Hranice pro výkony motoru žádný. Ssilnice v hroznym stavu, že to kolikrát uskočí na dírách o metr stranou. Všude přiblblý kamínky..

Nerozpovídal sem se moc ?? Už me to tu totiž sere... pomalu je správně áááno. Debil s vlastnim řidičem nám bude říkat jak jezdit. Kamiony nebudou léta platit nic za zničený silnice a dál se tu bude prohánět miliony lidí ožralejch a v troskách místo aut. Legálně nejde skoro žádná přestavba a tak se běžně uplácí technická, že projde kdejakej bastl... jen proto, že neexistuje žádnej revizák s kulatym razítkem, co by schálil způsobilost přestavby.

2 Boss... mohl si to vědět chlape .. mohl, ae nemůžeš za to jak řídí on, ani jeho zrychlený kamarádi. Každej je zodpovědnej sám za sebe a GTi jak říkám si důchodce nepořídí. Je to smutný, ale je to tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ajsik

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Někde jsem četl že 205 GTI není vhodny pro začátečníky, že to auto má specifický chování a pokud je v rukou nezkušenyho tak muže být nebezpečny. Je to smutny když kluci blbnou a takhle to dopadne.

[upravil dne 23/11/06 Radek Hurvajz]

je přetáčivé, byť má přední náhon...a nejhorší je že když ti ustřelí zadek tak jediná záchrana je přidat plyn a kontrovat ... což 99% lidí neudělá a uberou plyn s pohybem do kontra -> a jdou do hodin (včetně mě....)

tak tak... pretacive je, sam jsem to poznal, kdyz jsem trefil sloup v 15km/h, zadni gumy pred koncem, hnusna zatacka s obrovskou kaluzi, jinde sucho... od te doby uz jezdim slusne, mam se rad.

Hugo: tohle vubec neres ani si nedavej za vinu, GTI jsou silne auta, kor s MI16...

Jinak souhlas s vectorem :roll

uprimnou soustrast.... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: ajsik

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Někde jsem četl že 205 GTI není vhodny pro začátečníky, že to auto má specifický chování a pokud je v rukou nezkušenyho tak muže být nebezpečny. Je to smutny když kluci blbnou a takhle to dopadne.

[upravil dne 23/11/06 Radek Hurvajz]

je přetáčivé, byť má přední náhon...a nejhorší je že když ti ustřelí zadek tak jediná záchrana je přidat plyn a kontrovat ... což 99% lidí neudělá a uberou plyn s pohybem do kontra -> a jdou do hodin (včetně mě....)

tak tak... pretacive je, sam jsem to poznal, kdyz jsem trefil sloup v 15km/h, zadni gumy pred koncem, hnusna zatacka s obrovskou kaluzi, jinde sucho... od te doby uz jezdim slusne, mam se rad.

Hugo: tohle vubec neres ani si nedavej za vinu, GTI jsou silne auta, kor s MI16...

Jinak souhlas s vectorem :roll

uprimnou soustrast.... :(

Ano, a časté praktiky \" Mám slítaný gumy, tak je dojezdim na zadku voe\" způsobují snížení životnosti vozu téměř neuvěřitelným způsobem :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: ajsik

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Někde jsem četl že 205 GTI není vhodny pro začátečníky, že to auto má specifický chování a pokud je v rukou nezkušenyho tak muže být nebezpečny. Je to smutny když kluci blbnou a takhle to dopadne.

[upravil dne 23/11/06 Radek Hurvajz]

je přetáčivé, byť má přední náhon...a nejhorší je že když ti ustřelí zadek tak jediná záchrana je přidat plyn a kontrovat ... což 99% lidí neudělá a uberou plyn s pohybem do kontra -> a jdou do hodin (včetně mě....)

tak tak... pretacive je, sam jsem to poznal, kdyz jsem trefil sloup v 15km/h, zadni gumy pred koncem, hnusna zatacka s obrovskou kaluzi, jinde sucho... od te doby uz jezdim slusne, mam se rad.

Hugo: tohle vubec neres ani si nedavej za vinu, GTI jsou silne auta, kor s MI16...

Jinak souhlas s vectorem :roll

uprimnou soustrast.... :(

Ano, a časté praktiky \" Mám slítaný gumy, tak je dojezdim na zadku voe\" způsobují snížení životnosti vozu téměř neuvěřitelným způsobem :grr

zadni gumy byly jeste v norme - pres 2,5 mm, navic to nebylo moje auto. a voe si rikej manzelce :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: ajsik

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Někde jsem četl že 205 GTI není vhodny pro začátečníky, že to auto má specifický chování a pokud je v rukou nezkušenyho tak muže být nebezpečny. Je to smutny když kluci blbnou a takhle to dopadne.

[upravil dne 23/11/06 Radek Hurvajz]

je přetáčivé, byť má přední náhon...a nejhorší je že když ti ustřelí zadek tak jediná záchrana je přidat plyn a kontrovat ... což 99% lidí neudělá a uberou plyn s pohybem do kontra -> a jdou do hodin (včetně mě....)

tak tak... pretacive je, sam jsem to poznal, kdyz jsem trefil sloup v 15km/h, zadni gumy pred koncem, hnusna zatacka s obrovskou kaluzi, jinde sucho... od te doby uz jezdim slusne, mam se rad.

Hugo: tohle vubec neres ani si nedavej za vinu, GTI jsou silne auta, kor s MI16...

Jinak souhlas s vectorem :roll

uprimnou soustrast.... :(

Ano, a časté praktiky \" Mám slítaný gumy, tak je dojezdim na zadku voe\" způsobují snížení životnosti vozu téměř neuvěřitelným způsobem :grr

zadni gumy byly jeste v norme - pres 2,5 mm, navic to nebylo moje auto. a voe si rikej manzelce :roker

Sem nevěděl, že manželka závodí :D

2,5 mm je sice v normě , otázka je ale v jaký. Třeba široký gumy na 205Gti je to v normě dokud je uplně suchá silnice.

Nevadí, jen sem chtěl poukázat na závodníky, co si myslej, že na zadku je to jedno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podle toho, co říkal ten kluk, kterej tu nehodu přežil, mohl za to ten klučina, co to odnesl životem. Místo toho, aby měl sjetý galusky na zadku, měl je na předku, prej mu taky dost cukal motor, dokonce mu někde drhlo zadní kolo o kastli. Navíc to bylo jinak, než psali v novinách.

Když si vzpomenu na to auto, když jsem ho viděl na srazu v Červeným kostelci, tak ty gumy byly fakt tragický, byly sjetý až na tkaninu.

To už pak není GTI, to je jezdící míčkovej motor kterej si tuhle daň prostě jednou vybrat musí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vertex

No podle toho, co říkal ten kluk, kterej tu nehodu přežil, mohl za to ten klučina, co to odnesl životem. Místo toho, aby měl sjetý galusky na zadku, měl je na předku, prej mu taky dost cukal motor, dokonce mu někde drhlo zadní kolo o kastli. Navíc to bylo jinak, než psali v novinách.

Když si vzpomenu na to auto, když jsem ho viděl na srazu v Červeným kostelci, tak ty gumy byly fakt tragický, byly sjetý až na tkaninu.

To už pak není GTI, to je jezdící míčkovej motor kterej si tuhle daň prostě jednou vybrat musí

Počkej počkej Vertexi , nechceš mi říct, že ta černá 205 s Mi motorem , co sme o ní řikali, že se v tom někdo brzo vyválí je ta ona co je teď na kaši, že ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: Vertex

No podle toho, co říkal ten kluk, kterej tu nehodu přežil, mohl za to ten klučina, co to odnesl životem. Místo toho, aby měl sjetý galusky na zadku, měl je na předku, prej mu taky dost cukal motor, dokonce mu někde drhlo zadní kolo o kastli. Navíc to bylo jinak, než psali v novinách.

Když si vzpomenu na to auto, když jsem ho viděl na srazu v Červeným kostelci, tak ty gumy byly fakt tragický, byly sjetý až na tkaninu.

To už pak není GTI, to je jezdící míčkovej motor kterej si tuhle daň prostě jednou vybrat musí

Počkej počkej Vertexi , nechceš mi říct, že ta černá 205 s Mi motorem , co sme o ní řikali, že se v tom někdo brzo vyválí je ta ona co je teď na kaši, že ne ?

YO vectore, je to ona ... bohužel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: Vertex

No podle toho, co říkal ten kluk, kterej tu nehodu přežil, mohl za to ten klučina, co to odnesl životem. Místo toho, aby měl sjetý galusky na zadku, měl je na předku, prej mu taky dost cukal motor, dokonce mu někde drhlo zadní kolo o kastli. Navíc to bylo jinak, než psali v novinách.

Když si vzpomenu na to auto, když jsem ho viděl na srazu v Červeným kostelci, tak ty gumy byly fakt tragický, byly sjetý až na tkaninu.

To už pak není GTI, to je jezdící míčkovej motor kterej si tuhle daň prostě jednou vybrat musí

Počkej počkej Vertexi , nechceš mi říct, že ta černá 205 s Mi motorem , co sme o ní řikali, že se v tom někdo brzo vyválí je ta ona co je teď na kaši, že ne ?

¨

¨nazdar kluci...¨

jo máte pravdu , je to ta černá 205ka s bílou kapotou co byla v červeným kostelci na srazu... Jenže to byla ještě moje. Já jí totiž prodal.

To že byli sjetý gumy na plátno je pravda (na mimoni jsem jezdil mezi kuželama a gumy padli za vlast, pak jsem auto až do srazu v ČK měl postavené v garáži a nejezdil jsem s ním... Dozvěděl jsem se večer před srazem že se to koná , tak druhý den jsem ho vytáhl a jel na sraz) ale to je ted jedno, hnet ten den po srazu jsem koupil jiné gumy... S těma sjetýma sem se bál, jelikož jsem toho názoru že základ auta jsou pořádný gumy, podvozek a brzdy... A to jsem měl vše ve stoprocentním stavu... Akorát ty gumy, jen co jsem našetřil , byli jiný...

¨brzdy jsem dělal nové, kotouče drážkované FERODO a desky Ferodo racing, nové čepy, tyče stabilizátoru, prostě komplet go náprav. Na motoru jsem taky nešetřil, nové svíčky čtyř elektrodové, nové víško a palec, nové náplně, nové rozvody a nějaké to těsněníčko , upravené sání, výfukové laděné svody, koncový tlumič Remus, no a nejen to, prostě to auto prošlo celé go a úpravami..... tomu autu jsem věřil a taky jsem o to pečoval. Sloužilo mi přez dva roky ...

Pak jsem se rozhodl že ho prodám... Tlačili mě trochu peníze a taky jsem se rozhodl že postavim něco nového a trochu jinak než to černý...

Moc se mi nechtělo ho prodat ,ale pak bum a byl zájemce který to auto strašně moc chtěl a když ho viděl , byl unešenej... Prodal svoje bývalé GTI (měl ho 2měsíce) a koupil to moje... Stihnul to docela dost rychle, bylo vidět že ho doopravdy chtěl..

Dohodli jsme se na ceně a aby to měl o něco levnější řekl že nechce ty kola co mám já, že se mu ty 14ky nelíbí a tak to vzal bez kol... řekl jsem mu že mu dám plecháče nebo alu co tam mám navíc... Na plecháčích byli docela dobré zimní gumy a nad nima ohrnul nos, protože na plecháčích by to auto vypadalo hrozně, tak si ode mě vyprosil ty elektrony, ale gumy tak 20procent na vnitřek sjetý... Měl jsem na tom postavené auto které renovuji, prostě nic moc, řekl at mu slevim na gumy, tak jsem mu slevil...

Řekl jsem mu at si dá bacha že ty gumy nic moc a at se s tím autem pořádně zžije a pozná ho...

Hned ten den co si to přivezl domů mi jeho kámoši psali že s tím všechny svezl a né zas tak pomalu... a že jezdí jako prase, at počítám s tím že to do týdne rozštípne . No a po dvou měsících se v tom autě zabil, docela mě to dostalo ...

Gumy si nekoupil, myslel si že to auto zkrotí či co a ani si to nebyl schopný přepsat... Prostě jen jezdil a jezdil a co vím , jezdil jako prase, pár lidí mi to napsalo... Je mi ho strašně líto, ale každý strůjce svého štěstí, je to možná hrozný, ale je to tak...

Ale je pravda že kdybych věděl že to dopadne takhle , neprodám mu ho, Mi16 ve 205ce je doopravdy masakr... Ale zase nadruhou stránku... jestli jezdil jak jezdil, je dost možné že by to dopadlo v jiném autě obdobně...

Budiž mu zem lehká...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím jak se to na těch kolech chovalo,ale projeli jsme to potom a bylo to dobrý,nikde nic nedřelo... jestli to někde dřelo tak s tím neměl jezdit... A že ho prý po té dálnici rval...:(

A hlavně kdo ví co s tím autem udělal za ty dva měsíce... jestli jezdil jak všichni říkali... no... nevím...

Ale auto vem čert, měl zůstat živý... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Vector: jak říká Neon, to je ona. Njn, už na Kostelci si o to koledovala

To Hugo: já teda nevím, ale podle fora na 205clubu šlo jen o předjíždění v nějakejch 100 km/h. Nikdo tam nevyprávěl nic o tom, že by to po dálnici rval. Mírnou zatáčku dáš v GTIčku s kilem naprosto v pohodě i na vlhku - není to žádnej masakr - ale musíš mít ovšem dobrý gumy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vertex

To Vector: jak říká Neon, to je ona. Njn, už na Kostelci si o to koledovala

To Hugo: já teda nevím, ale podle fora na 205clubu šlo jen o předjíždění v nějakejch 100 km/h. Nikdo tam nevyprávěl nic o tom, že by to po dálnici rval. Mírnou zatáčku dáš v GTIčku s kilem naprosto v pohodě i na vlhku - není to žádnej masakr - ale musíš mít ovšem dobrý gumy

¨nevím co o tom víš ty, ale já jsem si dnes s tím druhým klukem psal, a říkal mi něco jinýho.... předjel auto a chtěl se zaředit do pravýho pruhu a ten kluk taky to auto předjel a chtěl předjet i jeho, ale to se mu stalo osudným... a sám napsal že ho docela kulil, o dost víc než on...

A nevím jak to myslíš že jsem si o to koledoval v Červeným kostelci...?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: HUGO BOSS

Původně zaslal: Vertex

To Vector: jak říká Neon, to je ona. Njn, už na Kostelci si o to koledovala

To Hugo: já teda nevím, ale podle fora na 205clubu šlo jen o předjíždění v nějakejch 100 km/h. Nikdo tam nevyprávěl nic o tom, že by to po dálnici rval. Mírnou zatáčku dáš v GTIčku s kilem naprosto v pohodě i na vlhku - není to žádnej masakr - ale musíš mít ovšem dobrý gumy

¨nevím co o tom víš ty, ale já jsem si dnes s tím druhým klukem psal, a říkal mi něco jinýho.... předjel auto a chtěl se zaředit do pravýho pruhu a ten kluk taky to auto předjel a chtěl předjet i jeho, ale to se mu stalo osudným... a sám napsal že ho docela kulil, o dost víc než on...

A nevím jak to myslíš že jsem si o to koledoval v Červeným kostelci...?!

najel do něj...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, jak to bylo, na forum 205 clubu taky chodím. To, že to kulili jsem si tam nepřečetl nebo jsem to přehlídl. Jen jsem zaregistroval, že ten kluk říkal, že neměli důvod to tam nějak valit, jelikož maj 5 km za Jihlavou letiště.

Neříkal jsem, že jsi si o to koledoval, ale to, že si o to koledovalo to auto s takovejma gumama. Asi bych se styděl, a hlavně bych si to rozhodně nedal, přijet na sraz s takovjema šlupkama, i kdybych se o něm dozvěděl v sobotu ráno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vertex

Neříkal jsem, že jsi si o to koledoval, ale to, že si o to koledovalo to auto s takovejma gumama. Asi bych se styděl, a hlavně bych si to rozhodně nedal, přijet na sraz s takovjema šlupkama, i kdybych se o něm dozvěděl v sobotu ráno

ehm, kdo se to tenkrat rozhodoval jestli ma prijet uprostred tuhe zimy na sraz na sjetych zimnich, nebo novych letnich......:myslim:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marlin

Původně zaslal: Vertex

Neříkal jsem, že jsi si o to koledoval, ale to, že si o to koledovalo to auto s takovejma gumama. Asi bych se styděl, a hlavně bych si to rozhodně nedal, přijet na sraz s takovjema šlupkama, i kdybych se o něm dozvěděl v sobotu ráno

ehm, kdo se to tenkrat rozhodoval jestli ma prijet uprostred tuhe zimy na sraz na sjetych zimnich, nebo novych letnich......:myslim:D

ehm, no já rozhodně ne :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neříkal jsem, že jsi si o to koledoval, ale to, že si o to koledovalo to auto s takovejma gumama. Asi bych se styděl, a hlavně bych si to rozhodně nedal, přijet na sraz s takovjema šlupkama, i kdybych se o něm dozvěděl v sobotu ráno

Samozřejmě ty jsi stoprocentní a nikdy by si na těch gumách nejel (styděl by ses, no šáhni si do svědomí...), ale já jsem to auto prostě z tý garáže vytáhnul a jel (bylo krásné počasí bez mráčku a opatrnost na každém metru) ... Neměl jsem zrovna kačky na nový tak jsem jezdil druhým autem a na ten sraz jsem chtěl tak jsem jel... A jel jsem opatrně ...

A nevím jako jak si může auto něčeho koledovat, spíš si asi koleduje řidič který řídí snad ne?:myslim

Ale to je jedno, nevím proč se zrovna tobě tady obhajuji... A když začneš z něčím špekulovat ta si o tom vše pořádně zjisti.... Škoda že nemám v icq historii , dal bych ti to sem, ale citovat můžu...

při mojí otázce \"tak to musel jet hodně rychle\"

mi přišla odpověd \"no určitě jel oproti mě o hodně větší rychlost,nestačil jsem si všimnout že mě předjíždí, při předjíždění mi najel ze strany do auta, viděl jsem jak mi uletělo zrcátko, a pak do mě vrazil a dostali jsme hodiny ... Jediné co si pamatuji jsou létající plechy. Já dostal hodiny a zastavil, on je dostal taky a zastavil se až po sto metrech o velký ukazatel (ceduli), kdyby tam nebyla, pokračoval by ještě dál!\"

ještě chci připomenout že to ještě před nárazem do tý velký cedule omlel o svodidla a z auta nezbylo celkem nic... prý jedna dvoumetrová omlácená koule...

Tak teda nevím kolik jel ,ale 90určitě zrovna ne... To že měl sjetý gumy na autě v listopadu na mokrý silnici na dálnici v dost velký rychlosti mu asi moc nepomohlo... co se stalo se doopravdy neví, aquaplaiding , nebo to jednoduše nezvládl.... to doopravdy nikdo neví...

Dost mě štve že za svou blbost musel zaplatit tím nejdražším co měl...

[upravil dne 29/11/06 HUGO BOSS]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...