Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přeplnění nádrže


Leo

Recommended Posts

Tak jsem si dnes chtěl změřit spotřebu a tak jsem jel k Shellce natankovat plnou nádrž. Na první pěnu pistole zareagovala a vypnula, ale při druhém zmáčknutí jsem přestal tankovat až, když mi nafta přetékala z nalévacího otvoru (reakce obsluhy – „Už zase, nedávno se to opravovalo“).

A teď můj dotaz, v příručce píší, že se nemá nádrž přeplňovat (ukončit čerpání na maximálně třetí vypnutí pistole jinak může dojít k poruše vozidla). Má někdo tušení, čemu by mohla uškodit přeplněná nádrž?

A už když jsme u té nádrže, také Vám ukazuje ukazatel paliva pouze orientačně? Moje zážitky:

- Podle ukazatele se tam mělo vlézt 40 litrů, ale ve skutečnosti se tam vlezlo pouze 34l.

- Ze začátku klesá nějak rychle (vypadá to jako by byla spotřeba 10l/100km, ale ve skutečnosti tomu tak není.

- jednou, když už bylo nafty na dně, tak jsem přičerpal 5l (nechtěl jsem více brát na vesnici, kde jsem byl večer za celý den jediný zákazník), ale ručka ani palubní počítač to nezaznamenal a vesele klesal dál. Když jsem byl na kraji spodní části červeného pole, tak jsem zase vzal 5l, ale také nic. Do města jsem dojel, když byla ručička pod červeným a po natankování 20l začal ukazatel ukazovat více než půl nádrže.

Ještě, že palubní počítač ukazuje dobře a budík tedy budu brát pouze jako informativní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...