Jump to content
Sign in to follow this  
Ráďa

vakuová pumpa 405 TD

Recommended Posts

jak jsem už psal jinde,začeli se mi ozývat někde z motoru podivný zvuky.Dnes jsem vylučovací metodou přišel na to,že to dělá vakuová pumpa.Funguje normálně,jen se z ní ozývají hrozný zvuky.Protože jsem to ještě neviděl rozdělaný,potřeboval bych vědět,jak to tam vypadá a na co se připravit.Auto potřebuju denně,tak že rozdělat,vyměnit ložiska(předpokládám),složit.Nebo raději sehnat jinou?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestli je to řemenová - tzn. nejstarší model, tak rovnou sehnat jinou. Není rozebíratelná, a i když jí rozebereš, tak ta ložisková skupina je v kuse, a navíc když už to mlátí, tak máš vytlučený klikový mechanismus vývěvy, a s tím těžko něco rozumně naděláš.

Foto vnitřku řemenové vývěvy už jsem sem kdysi dával i s komentářem, samotné fotky jsou zde:

http://www.agaraklan.com/Oddie/obr/vyveva1.jpg

http://www.agaraklan.com/Oddie/obr/vyveva2.jpg

http://www.agaraklan.com/Oddie/obr/vyveva3.jpg

http://www.agaraklan.com/Oddie/obr/vyveva4.jpg

http://www.agaraklan.com/Oddie/obr/vyveva5.jpg

http://www.agaraklan.com/Oddie/obr/vyveva6.jpg

http://www.agaraklan.com/Oddie/obr/vyveva7.jpg

http://www.agaraklan.com/Oddie/obr/vyveva8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

jo,je to ta řemenová,sehnat jinou by bylo nejlepší,ale otázka je kde?Dneska jsem obvolal všechny vrakáče co znám,ale nikde nemají nic.Nemá někdo náhodou doma zapomenutou Oddie?Je to jenom konkrétně na 405ku,nebo pasuje z jiného modelu např.205,309 atd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E35 Litomyšl tuším za 3.900,- nebo tak nějak, Genei asi za 5,5, nebo někdo v Annonci nabízel nějaké repase asi za 2.800 - ovšem nevím jaké. Jetou budeš shánět hodně blbě, bude stát stejně 2tis, a nevíš, jestli za chvíli neskončí stejně. Já mám jen ty zbytky na fotce, funkčního nic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vývěvu jsem nakonac koupil v Litomyšli,je to nějaká replika odněkud z Turecka.Cena byla 3900,-Kč,ale ještě jsem musel přikoupit řemeničku za další 300,-Kč.Dneska jsem se do toho pustil.Starou vyndal a zjistil,že problém je čep a ojnička.Vůle jako hrom,jako by tam chybělo celé futro.Novou vývěvu namontoval a vyzkoušel.Běželo to krásně potichu,ale posilovač nefungoval.Hledal jsem problém a nakonec jsem našel prasklou hadici od posilovače.Starou vývěvu jsem začal rozdělávat,ale nevím si rady s řemenicí.Jak to tam drží?Je to tam nalisovaný,nebo nějak našroubovyný?Chci to rozdělat a pokusím se s tím něco udělat.Jinak si nechám jenom vršek a membránu,zbatek vyhodím.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zboku je takový výstupek, v něm je zaražený ocelový kolík. Ten musíš dostat ven - a jakmile bude bvenku, celou ložiskovou skupinu vytáhneš ven. Řemenice je buď na 4 šroubcích, nebo celá nalisovaná nesundavací.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remenica je tam nalisovana a drzi tam kurvadobre.Aj ja som sa s tym trapil a nakoniec mi musel sustruznik robit novu:DAle to som mal pumpu z 205-ky,na 405 bola inaksia ale ta letela do smetiaka rychlostou svetla:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×