Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zlá kladka?


mirco406

Recommended Posts

zdar forumaci.

xcem sa spytať kde môže byť chyba keď pri voľnobehu motor vydáva divne zvuky ako keby niečo rezonovalo.Može to byť zlá napínacia kladka na klinovom remeni? Vychádzam z toho že pri volnobehu keď sa pozriem na tu kladku tak kmitá a akonáhle pridám tak sa jej kmitanie stráca a aj ten zvuk mizne. Hladal som v historii fora ale našiel som len výmenu kliňáku a že kladka sa často nemení.:myslim

čo stojí taká sranda? Je nutné ju vymeniť alebo stačí ju nejako upraviť dotiahnúť alebo niečo také:nevim

može jej nevýmena poškodiť motor:myslim

mam 1.9 TD 97´

za rady Vďaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se domnívám, že zde je několik možností:

Je možné, že je kladka povolená, prostě že nedrží na motoru, ale to bys poznal pouhým ošaháním.

Spíš je pravděpodobné, že ložisko v té kladce je špatné, pokud se dá vyměnit jen to ložisko, tak to nebude moc drahé.

V nejhorším případě (pokud je ložisko špatné) se stane, že se kladka zastaví a přešoupe se ti ten řemen a praskne.

Pak je ještě jedna možnost a to ta, že to ložisko v té kladce není zajištěné (většinou ségrovkou).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napínací kladka většinou hučí. Protože je vyběhané ložisko. Kdybys ho musel vyměnit, tak se musí dát i nový rozvodový řemen. Aspon se to tak doporučuje a v servisu to je většinou pravidlem kvůli záruce. To ložisko na kladce se může zadřít a pak se poškodí řemen. A nebo to ještě může dělat vodní pumpa. Ta se taky doporučuje měnit při výměně rozvodů. Já to vše měním najednou. Napínací kladku, vodicí kladku a rozvodák s vodní pumpou. Už se mě stalo, že jsem nevyměnil vodní pumpu a začala cvakat. Takže jsem musel koupit nový rozvodák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jaris

Napínací kladka většinou hučí. Protože je vyběhané ložisko. Kdybys ho musel vyměnit, tak se musí dát i nový rozvodový řemen...

Mluvil o kladce s klínovým řemenem...

Původně zaslal: mirco406zdar forumaci.

xcem sa spytať kde môže byť chyba keď pri voľnobehu motor vydáva divne zvuky ako keby niečo rezonovalo.Može to byť zlá napínacia kladka na klinovom remeni?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...