Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Garáž a vaše názory na ni


raspa

Garáž a vaše názory na ni  

  1. 1. Garáž a vaše názory na ni


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Tak zase jedna anketka ode mě ......

Dále by mě zajímalo to jaký názor máte na vytápěné a nevytápěné garáže.

Já osobně garáž mám - nevytápěnou , vyhovuje mi a vytápěnou bych nechtěl , důvod proč bych ji nechtěl uvedu až se diskuze trochu rozjede , abych přispěvatele moc neovlivňoval svým názorem :papa

[upravil dne 18/11/2006 raspa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám obojí- garáž (nevytápěnou) i přístřešek.

Auto parkuju jen pod přístřeškem, do garáže zajedu jen v případě nutnosti nějakých prací za hnusnýho počasí, když už přístřešek nevyhovuje (velký mráz, silný déšť a vítr...).

Přístřešek bohatě stačí, okna nenamrzají, není na autě tolik sněhu a v dostatečné míře chrání i před deštěm apod. (hlavně kroupy). Když k autu ráno přijdu, tak okolo něj nemám louži roztátý slaný břečky, která ještě večer byla sněhovou břečkou (kolegův případ :D )...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám udělanou garáž z bývalého teletníku. Je nevytápěná a je velmi prostorná, takže se nemusím \"trápit\" při zajíždění a stáním v ní, v obavách, že něco odřu nebo poškodí. Při troše umu, se tam vejde pět aut. Jak jsem napsal, je nevytápěná ale je dobře větratelná, takže vlhkost v ní není A např. v zimě, když přijedu, tak před vjezdem auto opláchnu od nečistot (soli) a pak tam zajedu. Vystřu do sucha jelenicí. A Když potřebuji velmi nutně něco v zimě udělat na autě, tak zajedu za kamarádem, který má vytápěnou garáž. Jedinou nevýhodou je, že ji mám (u rodičů) přes celý město cca 2km. Má to i své výhody a to, že mě to nenutí brát auto pro každou maličkost.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

garáž nemám a chtěl bych. bylo by i dobré kdyby v ní bylo nějaké topení, ale to bych používal jen v případech nějakých delších prací na autě (aby mi nebyla kosa a aby třeba dobře schly barvy a laky...) za normálního provozu bych v ní netopil.

autu nedělají dobře teplotní šoky, třeba když vyjede z garáže kde je 15 stupňů do 20-ti stupňového mrazu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

Garáž taktéž nemám ceny převyšují 100000Kč.A na ní nemám,bral bych větší aby se dalo i něco dělat na autě a ne jen na parkování.

Pokud vím, tak se v Č.B. na Máji stavěli garáže za přijatelnou cenu.:myslim:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně bych vytápěnou nechtěl - protože v ní z 80% nic nekutím, maximálně nějaký přímotop do ní aby mě v ní v zimě nemrzly ruce když se pracuje. A je to jen občas.Něco k tomu vytápění a garážování zde a s tímto příspěvkem souhlasím:

\"Podle našich zkušeností je vůbec nejhorší teplá garáž, ve které je teplota stejná, jako v okolních částech domu. To znamená, že garáž je integrovaná v rodinném domě a majitel v ní topí jako v obýváku. Asi si dovedete představit, co se stane, když večer zaparkujete do garáže nasolený vůz, kterým jste právě přijeli. Teplo, vlhko, kondenzace par a k tomu sůl jsou naprosto ideálními podmínkami pro vznik koroze.\"

Zkopírováno z :

http://motozurnal.centrum.cz/motoporadna/clanek.phtml?id=4380

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Garaz mam pro 2 stredni auta , dome s vypnutyma radiatorama, ale nejak me pribylo vetsi a jeste vetsi auto tak se tam oba moc dobre nevlezou :( .

Hlavne duvod maleho mista je tohle auticko .

Pristresek mam prilepeny k baraku tak je castecne chraneny pred mrazem , jen nevyhodou je ze od oboji je 30 metrova pristupova cesta do mirneho kopecku a tady na severu je zima dlouha.

[upravil dne 18/11/06 barenst]

post-0-14109595018796_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: raspa

Já osobně bych vytápěnou nechtěl - protože v ní z 80% nic nekutím, maximálně nějaký přímotop do ní aby mě v ní v zimě nemrzly ruce když se pracuje.

Já, když řešil projekt, tak mě přesvědčovali, ať si do garáže alespoň zatáhnu trubky od topení a zaslepím je. Prý až změním názor...

Názor jsem po 2 zimách ještě nezměnil, ale je pravda, že při loňských mrazech jsem byl donucen zavřít okna, protože tam byla velká klepka. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až do loňského roku jsem domeček ani garáž neměl. Pěkně jsem si žil v paneláčku.:grr Nyní mám obojí.:cool:. Garáž je \"studená\" než do ní v zimě vjedu, \"ojedu\" podběhy násadou od smetáku, aby mi ta břečka nevypadala vevnitř. Vjezd je hned ze silnice, takže odhazování sněhu není hrozný. Ikdyž tuto zimu mě už sníh málem začal sr**. Jinak je to bomba, když se ráno nemusí ometat sníh ani šrábat namrzlá okna.:roker

[upravil dne 18/11/06 Bohumil]

post-0-141095950186_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Garáž nemám a asi bych chtěl, ale jsem moc vybíravej - musela by být v blízkosti mého bydliště (sorry, ale nebudu jezdit z garáže domů 20 minut a více sockou) a za rozumnou cenu.

Chtěl bych jí hlavně kvůli tomu, že Praha (a konkrétně Letná, kde mám tu čest bydlet) má na dnešní dobu silně poddimenzované množství parkovacích míst a tak, když přijedu domů později než v 18 hodin, mám velký problém zaparkovat tak, abych vyhověl všem zákonům. Momentálně mám zažíádáno o placené parkování na hlídaném parkovišti (cca 5 minut pěšky od domu) za 800,- Kč/měsíčně (prý budu čekat cca rok, než na mě dlew pořadníku vyjde řada).

Před časem na Letné byla snaha zpoplatnit parkování, ale bohužel důchodci vlastnící staré střepy, které popojedou pouze v rámci čištění ulic povstali a spáchali velikou monstrakci, při které splašili tolik podpisů, že tento pokus zanikl dřív, než se vůbec začal realizovat.

Když jsem podnikal a parkoval jsem před domem dodávku plnou zboží, chtěl jsem si zaplatit rezervačku na firmu - když jsem se dozvěděl cenu (50 000,- Kč/rok) a úřednice mi sdělila, že pokud to místo potřebuju večer, stejně by mi tam z 90% někdo parkoval, velice rychle jsem si tuto aktivitu nechal zajít.

To jsou důvody, proč bych garáž bral, ale za cenu, které jsou v této lokalitě, na ní prostě nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: raspa

Já osobně bych vytápěnou nechtěl - protože v ní z 80% nic nekutím, maximálně nějaký přímotop do ní aby mě v ní v zimě nemrzly ruce když se pracuje. A je to jen občas.Něco k tomu vytápění a garážování zde a s tímto příspěvkem souhlasím:

\"Podle našich zkušeností je vůbec nejhorší teplá garáž, ve které je teplota stejná, jako v okolních částech domu. To znamená, že garáž je integrovaná v rodinném domě a majitel v ní topí jako v obýváku. Asi si dovedete představit, co se stane, když večer zaparkujete do garáže nasolený vůz, kterým jste právě přijeli. Teplo, vlhko, kondenzace par a k tomu sůl jsou naprosto ideálními podmínkami pro vznik koroze.\"

Zkopírováno z :

http://motozurnal.centrum.cz/motoporadna/clanek.phtml?id=4380

Podle mě už jsou dnešní auta na takové úrovni, že by jim to nemělo nijak vadit. I když některá korejská a japonská auta s tím mají docela problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...