Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Klepání v MOTORU 1


Georginek

Recommended Posts

Zdravim,prosim pomozte nebo se uz fakt zblaznim. Ted se delala generalka celeho motoru.Menila se klikova hridel, loziska,pistni krouzky,valce vybrus nepotrebovali, novy gufera zkratka cela sada, hlava se rovnala,novy tesneni, taky cely olejovy cerpadlo, pak vsechny vstriky BOSCH,vsechny zhavicky, komurky na hlave, pak rozvodovej remen, ventily jsou serizeny, vse je vycisteny, jezdi to hezky ale KLEPE TO......

Ne nijak zvlast moc ale je to takovy klepani jako ze sou neserizeny ventily nebo ucpanej vstrik ale to je vse OK!

Jeden mechanik mi rekl ze je to spatne SERIZENEJ predvstrik, ale kdyz jsem to tam na tu generalku daval tak bylo ticho!!!!

PORADTE prosim......

Jinak je to 306 z 95 1.9td

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by se muselo slyšet, těžko radit takto naslepo. Nicméně předvstřik se seřizuje natáčením celého čerpadla, takže to že bylo před generálkou ticho nevypovídá vůbec o ničem, když to mezitím bylo rozebrané. Tak jak je to nastavené teď to prostě nastavil ten, kdo ten motor skládal dohromady. Ale jak říkám - pro posouzení bych to musel slyšet naživo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píšeš, že na generálku si motor dával. Z toho usuzuju,že si to nedělal sám. Pokud to dělala firma, tak na opravu platí záruka jako na cokoliv jiného. Netrap se sám a klidně je oslov-

je to tvoje právo. Mě by se taky nelíbilo jezdit s motorem po GO, kterej klepe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

To by se muselo slyšet, těžko radit takto naslepo. Nicméně předvstřik se seřizuje natáčením celého čerpadla, takže to že bylo před generálkou ticho nevypovídá vůbec o ničem, když to mezitím bylo rozebrané. Tak jak je to nastavené teď to prostě nastavil ten, kdo ten motor skládal dohromady. Ale jak říkám - pro posouzení bych to musel slyšet naživo.

NO Abych to jeste upresnil....TAK SE posralo olejovy cerpadlo a nedavalo olej, proto se zadreli loziska u klikovy hridele. a kdyz se to stalo tak to zaclo delat takovy podivny klapani....jenze tohle je jiny...Kazdopadne ta klikovka je jina-uplne nova a loziska taky.....proste me nenapada co by to mohlo bejt......TAKZE PREDVSTRIK NE?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píšu, že bych to musel slyšet, a ne že předvstřik ne. Předvstřik ovlivňuje jakousi \"tvrdost\" chodu motoru, když je hodně velký, motor opravdu jde tak tvrdě, že tak i jakoby \"zvoní\". Poslechni si motor u staršího Transitu, to je mech. přímovstřik, ten jde hodně tvrdě. Je to podobný zvuk? Pak to může být ten předvstřik. Je to klepání úplně odlišného charakteru? Pak to bude něco jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rekl bych ze je to presne ten zvuk co popisujes. Ostatne jeden mechanik mi rikal ze je to predvstrik....ze to jde tvrde. Akorat nechapu jak si psal ze se nataci celym cerpadlem, ja myslel ze je tam napevno. Psal jsem ti mail, pristi tyden budu v praze pokud bys mel cas mohl bys to poslechnout a treba budem chytrejsi....:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čerpadlem jde v malém rozsahu pootočit, právě kvůli nastavení předvstřiku. To nastavení je značně citlivé. Ovlivňuje to tu \"tvrdost\" a hlučnost, ale taky kouřivost, startovatelnost... Když se nastaví víc do \"tvrda\", líp to startuje, ale je hlučnější, víc hulí a hůř jede. Správné nastavení je kompromis, mělo by se dělat měřákem, ale většina lidí (i v servisech) to dělá na sluch. Já taky, ale trefím to vždycky tak napotřetí, a musím s tím autem chvilku jezdit... holt to nedělám tak často.

Klidně se ti podívám, když bude čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě taky začalo něco jako by klepat v motoru,ale není to klepání jako když od kliky,ale spíš z vrchu,na straně serva,to klepání jako do kovadliny je jiný,tohle je jako spíš vrzání něčeho,co jede na sucho a do toho lehké klepání.Reaguje to na zvyšování otáček. Nevím,jak dlouho to dělá,protože je to slyšet jenom venku.Motor maže dobře.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...