Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Tlumiče pérování Sora


Mol 306

Recommended Posts

Původně zaslal: Mol 306

Čeká mně výmněna předních tlumiču u P306 a nechce se mi do auta moc investovat. Někde jsem na internetu našel tlumiče Sora který se prodávají cca za 800,- což je zhruba polovina než za tlumiče ostatních výrobců. Máte s touto značkou nějaké skušenosti??

co na to říct, nerad bych si koupil po tobě auto

jistě to bude něco jako starline, takže šunt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musim se smat, proc si kazdy mysli, ze kdyz to je nejaka neznama znacka, a nejak moc podezrele levny, ze to musi byt smejd? Co kdyz eneni, mate to nekdo odzkouseny... to je stejne jako treba u Tesco vyrobku, primo co maji na krabici Tesco, jsou levny, ale jsou i velice kvalitni... nekdy i kvalitnejsi nez znackove veci. Ono to je o psychologii, vsichni mame nejak zafixovane, ze co je levne, tak musi byt i zakonite smejd, co kdyz to neni pravda? jen asi nedavaji tolik penez do marketingu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marlin

musim se smat, proc si kazdy mysli, ze kdyz to je nejaka neznama znacka, a nejak moc podezrele levny, ze to musi byt smejd? Co kdyz eneni, mate to nekdo odzkouseny... to je stejne jako treba u Tesco vyrobku, primo co maji na krabici Tesco, jsou levny, ale jsou i velice kvalitni... nekdy i kvalitnejsi nez znackove veci. Ono to je o psychologii, vsichni mame nejak zafixovane, ze co je levne, tak musi byt i zakonite smejd, co kdyz to neni pravda? jen asi nedavaji tolik penez do marketingu.

Jasně, ty jsi zrovna ten pravej, kterej se má čemu smát. Místo toho abys byl rád, jak málo lidí si tu pamatuje, jak ses tu projevoval ještě tak před rokem, před tou trochu delší odmlkou, že. A místo toho, aby ses pořádně věnoval studiu, přemýšlel o souvislostech, a víc koukal kolem sebe. Protože možná u teskodžusu rozhoduje nápis na obalu hodně, ale u věcí technických to tak zdaleka být nemusí - a také většinou není. Kvalitní materiály zadarmo nikde nerozdává, a kvalitní nástroje taky ne. Takže když něco stojí třetinu toho, co stojí řada renomovaných značek, jen totální naivka o tom může prohlásil, že je to jenom marketing. Ale přesto jsou výborně na odbyt čínské vrtáky na jedno použití, čepy na půl sezóny, manžety z lisované tmy - co na tom, že to prd vydrží nebo že to nemá deklarované parametry, nebo že je to neschválené či dokonce nebezpečné (díly brzd, tlumiče...). Ona je to všechno jen reklama, že... :/

A jen tak mimochodem, pro ty, co raději aspoň trochu přemýšlí, než se rovnou \"musí smát\" - není vůbec od věci se na tohle zeptat v nějakém servisu, který tyhle věcičky montuje. On totiž ví, jaká je skutečně výdrž, jaké je procento reklamací... A neplatí to jen v autech - proč v hypermarketech stojí horské kolo 2tis a v cyklokrámě 20tis - taky jen \"marketing\" ? Stan hypermarketu za litr, který je dobrý akorát proti komárům, vs. stan za 7tis, který vypadá \"stejně\", ale přestál dvoudenní liják s vichřicí bez jediné kapky uvnitř? Každý jistě najdete víc příkladů, ale na té technice dost často jde o hubu (brzdy, podvozek), takže jestli je to opravdu to pravé místo k šetření... Pro mě za mě, zkoušejte, jestli i mezi těmi extra levnými věcmi se náhodou nenajde nějaká rozumná kvalita, ale řeknu vám k tomu dvě věci: 1) nedivte se, když vás ten nákup levných věci časem přijde pěkně draho, protože se to bude častěji sypat nebo se něco zničí, a 2) nedivte se, pokud si díky tomu šetření na nepravých místech rozbijete hubu. A nádavkem pro některé ještě 3) - přemýšlejte, než se zase začnete \"smát\"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to oddie: presne tak to je vycerpavajici tady presne sedi strae zname nejsem tak bohaty abych si mohl kupovat levne veci. tady neni o cem mluvit, setrit je rozumne ale musi se premyslet na cem a na bezpecnosti rozhodne nee ! az vymete prvni diru v zatacce v 80 km/h a auto se mu odskace do pangejtu tak bude pozde prepocitavat korunky, takze co se tyca tlumicu brzd a jinych zivotne dulezitych veci na aute tak bych se drzel proverenych renomovanych znacek ale na druhe strane jak se rika kdo chc kam pomozme mu tam..........................

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, dobre, Oddie me umlcel presvedcivymi argumenty. Ona je taky pravda, co se treba tyka tech levnych cinskych automobilu, ze to je nic moc, je hezzke ze to je levne, ale jak to dopadlo pri crash testu. Pro priste uz mlcim a nebudu myslet nevyspaly a unaveny. Pak zase kecam blbosti.

Ona je taky pravda, ze ja bych si to na auto nedal, spise tam davam lepsi veci, nez ty levny, nestoji mi to za to, tam dat neco levneho, ale kdo nezkusl ten nevi, treba by to nemusel byt takovy des a hruza, jak se tady, mysli, kdo vi....

ja se tomu nesmal, jen jsem chtel poukazat na to, ze ne vsechno co je podezrele levne,musi byt smejd...

uvedl bych priklad treba z jiny oblasti, ale radsi ne. tam se spise jedna treba o kvalitu, kterou dostanu za sve penize.

Me se treba stalo, ze jsem si dal do auta kvalitni svicky, a delaly mi tim bordel, houpal motor, blbe startovalo etc. A ty levnejsi jsou v pohode, a zadny bordel nedelaji. Ono taky, co je kvalitni nemusi byt moc extra. Treba Ferodacky brzdy, Gumy Pirreli, Svicky Brisk... Odzkouseny z vlastni skutecnosti.

tady o tech vecech vim, ze zas tak levne nejsou, a pritom ta jejich reklama je vychvaluje, a nekteri lidi treba na ne nedaji dopustit, me se to neosvedcilo.

Ona je taky otazka, kde to je vyrobeny, jestli to ej treba Made in China, nebo nejaky jiny podezreli stat, tak bych tomu neveril, Pokud treba vyrobek z EU, tak uz bych se taky nebal. Ale je to vec kazdeho, kdo si co koupi, za jakou cenu a pouzije...

Nechci rozdmychvat Flame war, Jak rikam Oddie me presvedcil, omlouvam se, nikdy vice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: Marlin

musim se smat, proc si kazdy mysli, ze kdyz to je nejaka neznama znacka, a nejak moc podezrele levny, ze to musi byt smejd? Co kdyz eneni, mate to nekdo odzkouseny... to je stejne jako treba u Tesco vyrobku, primo co maji na krabici Tesco, jsou levny, ale jsou i velice kvalitni... nekdy i kvalitnejsi nez znackove veci. Ono to je o psychologii, vsichni mame nejak zafixovane, ze co je levne, tak musi byt i zakonite smejd, co kdyz to neni pravda? jen asi nedavaji tolik penez do marketingu.

Jasně, ty jsi zrovna ten pravej, kterej se má čemu smát. Místo toho abys byl rád, jak málo lidí si tu pamatuje, jak ses tu projevoval ještě tak před rokem, před tou trochu delší odmlkou, že. A místo toho, aby ses pořádně věnoval studiu, přemýšlel o souvislostech, a víc koukal kolem sebe. Protože možná u teskodžusu rozhoduje nápis na obalu hodně, ale u věcí technických to tak zdaleka být nemusí - a také většinou není. Kvalitní materiály zadarmo nikde nerozdává, a kvalitní nástroje taky ne. Takže když něco stojí třetinu toho, co stojí řada renomovaných značek, jen totální naivka o tom může prohlásil, že je to jenom marketing. Ale přesto jsou výborně na odbyt čínské vrtáky na jedno použití, čepy na půl sezóny, manžety z lisované tmy - co na tom, že to prd vydrží nebo že to nemá deklarované parametry, nebo že je to neschválené či dokonce nebezpečné (díly brzd, tlumiče...). Ona je to všechno jen reklama, že... :/

A jen tak mimochodem, pro ty, co raději aspoň trochu přemýšlí, než se rovnou \"musí smát\" - není vůbec od věci se na tohle zeptat v nějakém servisu, který tyhle věcičky montuje. On totiž ví, jaká je skutečně výdrž, jaké je procento reklamací... A neplatí to jen v autech - proč v hypermarketech stojí horské kolo 2tis a v cyklokrámě 20tis - taky jen \"marketing\" ? Stan hypermarketu za litr, který je dobrý akorát proti komárům, vs. stan za 7tis, který vypadá \"stejně\", ale přestál dvoudenní liják s vichřicí bez jediné kapky uvnitř? Každý jistě najdete víc příkladů, ale na té technice dost často jde o hubu (brzdy, podvozek), takže jestli je to opravdu to pravé místo k šetření... Pro mě za mě, zkoušejte, jestli i mezi těmi extra levnými věcmi se náhodou nenajde nějaká rozumná kvalita, ale řeknu vám k tomu dvě věci: 1) nedivte se, když vás ten nákup levných věci časem přijde pěkně draho, protože se to bude častěji sypat nebo se něco zničí, a 2) nedivte se, pokud si díky tomu šetření na nepravých místech rozbijete hubu. A nádavkem pro některé ještě 3) - přemýšlejte, než se zase začnete \"smát\"...

Ještě si zapoměl, že Tesco věci jsou kolikrát neuvěřitelně hnusný :D

Neni nad prasklej tlumič, to je pak dobrej adrenalin.

Prej za půlku to vydrží půlku, to je dobrá logika. Chtělo by to lepší zpětnou vazbu. Něco jako .. Koupim sadu rozvodů za 2000, za 50km se mi to potká...

Přemejšlim, jeslti je lepší koupit za 800 tlumič, nebo tam nechat ten starej, co už moc netlumí, ale taky nestoj nic a většinou alespoň neuletí. Kromě toho dát 1600 místo třeba 2500 za tlimiče, k tomu třebqa 1500 za práci a 600 za geometrii, to musí bejt nátura.

Nedivim se ti, že si na Marlina tak vyjel, máš naprostou pravdu :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je tam namontuješ tak dej vědět po několika tisících km jak jsi na tom, kdysi jsem si koupil plynokapalinu od MONROOOOO a měl jsem je na předku i zadku a na předku bylo exkluzivní pérování cca 2000 km pak jsem skákal jako koza a to měním vše včetně domečku!! Tak od nich si už nikdy nic nekoupím. Tedˇ jezdím na \"kayabách\" cca 20 000 km a pořád fajn a to jsou jen kapalináky a to si to auto občas pletu s odolným tereňákem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trošku jsem si zagoogloval a k tlumičům sora našel všehovšudy dvě stránky, což ale asi jasně vysvětluje cenu, buď jsou v nabídce jen pružiny sora nebo \"tlumiče R E P A S SORA\"....i tlumiče se repasují a vrací na trh...:bojim

...jinak komponenty SORA mám osazené na silničním kole, ale to je z jiného soudku a od jiného výrobce...;)

[upravil dne 24.11.06 *jose*]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...