Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Stale se povolujici hnací řemenice---ach jo:(


gen.Migen

Recommended Posts

Na klikovce je drážka pro pulměsíčkovitý klínek, který je společný pro ozubené kolo

i řemenici.Pokud si tam nic neviděl, tak je celkem určitě obroušená i klika v místě pod řemenicí

a zbytek klínku tam sice je ale vlivem ,,soustružení,, řemenicí vypadájeho povrch stejně

jako povrch kliky. V kterým místě je zjistíš,když se podíváš , kde je klínek na malym ozubeným kole kliky.Tak či tak ho nevyndáš dokud bude to ozubený kolo na klice a to už se vlastně týká i nastavení rozvodovového řemene,takže před demontáží by si měl mít motor aretovanej na značkách/a je dobrý mít označenej i řemen značkovačem na každý řemenici/. Jak hodně ti

to orejpalo klikovku pod řemenicí zjistíš hned jak sundáš ozubený kolo. Prúměr nepoškozené kliky ja stejnej jak pod kolem ,tak pod řemenicí.

Podle fotek je znát, že chudák řemenice dostala parádně do těla-zpátky v žádným případě nesmí!!!

Přeji Ti hodně štěstí při opravě:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bagr diky za info. Dnes sem objednal tu řemenici a v ponděli jedu pro ni. Jelikož mám auto koupeno asi měsíc a bývalý majitel neměnil rozvody, tak sem určitě počital s tim, že vyměním i rozvodák a kladky. Ted študuju jak na to a budu to dělat sám. Podle mého názoru je klikovka z lepšího materiálu, tudíš nebude určitě tak obroušená, vlastně se mi zdá že neni skoro vubec. Je jen poškrabana. Soudím tak proto, že není vidět žádný skok mezi průměrem klikovky pro připevnění řemenice a pro připevnění ozubeného rozvodového kola. Klinek je určitě urvanej, to už sem taky zjistil a doufam že budou mít v Brně v peugeotu novej..stojí cca 80 korun. V neděli to cely rozmontuju, zaaretuji kladky atd. Jen zatim nevim kde (v jakém místě ) se aretuje ten setrvačník a jak přesně poznám horní úvrat pístů?? Myslim že horní uvrat je přestě v tom mistě kdy se vlastně ty ozubené kola čerpadla a vačkové hřídele dají zaaretovat ale nevím to určitě. Možná nastanou dvě možnosti pro aretaci těchto ozubených kol, bud když sou písty dole, a nebo nahoře. To ještě nevím a zjištuji. A nebo by tam snad měla být nějaká ryska která určí jednoznačně že jsou písty v horní úvrati??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: gen.Migen

Bagr diky za info. Dnes sem objednal tu řemenici a v ponděli jedu pro ni. Jelikož mám auto koupeno asi měsíc a bývalý majitel neměnil rozvody, tak sem určitě počital s tim, že vyměním i rozvodák a kladky. Ted študuju jak na to a budu to dělat sám. Podle mého názoru je klikovka z lepšího materiálu, tudíš nebude určitě tak obroušená, vlastně se mi zdá že neni skoro vubec. Je jen poškrabana. Soudím tak proto, že není vidět žádný skok mezi průměrem klikovky pro připevnění řemenice a pro připevnění ozubeného rozvodového kola. Klinek je určitě urvanej, to už sem taky zjistil a doufam že budou mít v Brně v peugeotu novej..stojí cca 80 korun. V neděli to cely rozmontuju, zaaretuji kladky atd. Jen zatim nevim kde (v jakém místě ) se aretuje ten setrvačník a jak přesně poznám horní úvrat pístů?? Myslim že horní uvrat je přestě v tom mistě kdy se vlastně ty ozubené kola čerpadla a vačkové hřídele dají zaaretovat ale nevím to určitě. Možná nastanou dvě možnosti pro aretaci těchto ozubených kol, bud když sou písty dole, a nebo nahoře. To ještě nevím a zjištuji. A nebo by tam snad měla být nějaká ryska která určí jednoznačně že jsou písty v horní úvrati??

Chápu že si chceš věci na autě dělat sám, ale rozvody bych nechal na servisu, zvlášť když o nich víš tak málo jak píšeš. V servisu to máš se zárukou a máš to jistý. Když se to tobě nepovede a třeba se ti potká motor tak to bude potom hodně drahá oprava, ale pokud myslíš že to zmákneš, tak proč ne.

[upravil dne 18/11/06 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo zmaknu to, a pak napišu jak, a když ne tak nenapišu pač jak se mě potkaj ventily s pistama tak asi odjistím hever když budu pod autem:-D Ne važně....jako když si to pořadně přečtete tak na tom vlastně nic není..jen te o to zablokovat všechny kola proti pootočení včetně setrvaku a pak tam nandat novej a kladky, protočit to ručně tak 2x když nic tak vpoho a pro jistotu zkusit zase jestli sedí všechny aretační díry jak mají a pak nastartovat a vpoho..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: gen.Migen

Jojo zmaknu to, a pak napišu jak, a když ne tak nenapišu pač jak se mě potkaj ventily s pistama tak asi odjistím hever když budu pod autem:-D Ne važně....jako když si to pořadně přečtete tak na tom vlastně nic není..jen te o to zablokovat všechny kola proti pootočení včetně setrvaku a pak tam nandat novej a kladky, protočit to ručně tak 2x když nic tak vpoho a pro jistotu zkusit zase jestli sedí všechny aretační díry jak mají a pak nastartovat a vpoho..

To s tím heverem je :super:D:D:D:D Ale radši ať se ti to podaří. ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: gen.Migen

Jojo zmaknu to, a pak napišu jak, a když ne tak nenapišu pač jak se mě potkaj ventily s pistama tak asi odjistím hever když budu pod autem:-D Ne važně....jako když si to pořadně přečtete tak na tom vlastně nic není..jen te o to zablokovat všechny kola proti pootočení včetně setrvaku a pak tam nandat novej a kladky, protočit to ručně tak 2x když nic tak vpoho a pro jistotu zkusit zase jestli sedí všechny aretační díry jak mají a pak nastartovat a vpoho..

Akorát, že 2.1 TD není zrovna ideální na učení rozvodů, kvůli místu, abys nebyl potom nahranej, že ti chybí nějaký přípravek na samotné povolení kladek či držáků....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem žádnej blázen, kterej se rozhodl z ničeho nic dělat sám výměnu rozvodů. Přečetl jsem všechno a myslim že přistup je docela dobrý, oproti jiným autům. Klíčů mám doma dost a díky Ferrimu z fora supr navod jak nato, sice v angličtině ale da se to pochopit. Je to tam krok po kroku popsané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: gen.Migen

Nejsem žádnej blázen, kterej se rozhodl z ničeho nic dělat sám výměnu rozvodů. Přečetl jsem všechno a myslim že přistup je docela dobrý, oproti jiným autům. Klíčů mám doma dost a díky Ferrimu z fora supr navod jak nato, sice v angličtině ale da se to pochopit. Je to tam krok po kroku popsané.

TADY to máš v češtině;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo už to mám a študuju..no je to jak sem si myslel, ale kde si vzal tu knižku?..je to supr. Ikdyž ten navod v angličtině je i s obrazkama demontaže přesně a tak..ale toto je fakt dobrý, stručný a vpoho. Chtěl sem si koupit knižku jak na to? , ale bylo mě řečeno že není moc dobrá tak nemám nic no:( Ale diky ferrimu a tobě ted fakt dobrý návod, když to dám dohromady...jen sem nepočital s tim sprejem na zajištění šroubu..musim ho taky koupit a doufam že nebude moc drahej. Ale diky fakt si mi pomohl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: gen.Migen

Jo jo už to mám a študuju..no je to jak sem si myslel, ale kde si vzal tu knižku?..je to supr. Ikdyž ten navod v angličtině je i s obrazkama demontaže přesně a tak..ale toto je fakt dobrý, stručný a vpoho. Chtěl sem si koupit knižku jak na to? , ale bylo mě řečeno že není moc dobrá tak nemám nic no:( Ale diky ferrimu a tobě ted fakt dobrý návod, když to dám dohromady...jen sem nepočital s tim sprejem na zajištění šroubu..musim ho taky koupit a doufam že nebude moc drahej. Ale diky fakt si mi pomohl

Někde jsem to stahl ještě než jsem koupil svoje auto, sháněl jsem o 406tkách kde co a nevěděl jsem ještě jakej motor vyberu, tak jsem sosnul víc věcí
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo a pořad mě z te anglicke verze nebylo jasny nač dva fixovací trny k setrvačníku a z tohoto je to jasný. Ten jeden, v materiálech od tebe označený jako 5 je jen pro to aby se nehejbal motor při povolovani řemenice na klikovce (protože to chce pořádnou sílu). Jinou funkci nemá. Vzhledem k tomu že jam mam již řemenici dole( ikdyž se povolila sama a docela brutalně :) ), nemusim tento připravek využivat. Jen nevim co mysli pod pojmem prave ložisko motoru...to se musim kuknout do auta:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: gen.Migen

A byla by možnost to někde stahnout? Jako dost by to pomohlo

Jako ja stah jen ty rary jednotlivě, mam rozvody 1.8, 2.1, pak elektriku a manual na starej model, na novej model a nějaky drobnosti kolem co jsem pozbiral, ani to všechno není z jednoho zdroje.Něco z toho je tady
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...