Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Volat policii při nehodě auta na leasing?


Ajdamek

Recommended Posts

Původně zaslal: Ajdamek

Ted mi říkal kamarád, co má auto na lesing, že policajty nevolal a peníze mu normálně přišly na účet.

No a? Porušil zákon a zřejmě i smluvní podmínky leasingu.

Navíc by mě zajímalo: od koho mu přišly jaké peníze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: Ajdamek

Ted mi říkal kamarád, co má auto na lesing, že policajty nevolal a peníze mu normálně přišly na účet.

No a? Porušil zákon a zřejmě i smluvní podmínky leasingu.

Navíc by mě zajímalo: od koho mu přišly jaké peníze?

Tímhle jsem myslel půl roku starej případ. Kamarád mu odřel nárazník, policajty nevolali a pojišťovna mu normálně poslala peníze. Šlo to z poviného ručení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ke každé nehodě je dobré zavolat PČR a to už z důvodu, že jste nehodu nezavinili ale proti strana pak může namítnout, že škoda byla jiná a nebo, že byla zraněna. Takže v každém případě, zvlášť, jedná li se o třetí osobu a to bezesporu leasing je!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všeobecně bych samozřejmě dopobručil volat PČR, i když sám jsem se na začátku roku takhle nezachoval a ve stejné (proboha, doufám, že to bylo naposledy) situaci bych jednal stejně.

Nehoda vznikla tím, že jsem nedostatečně zabrzdil (lépe řečeno nezabrzdil ručkou, jen jsem auto nechal viset na kvaltu, který vypadl) dva měsíce staré Ducato plné knih na mírném kopečku v České Lípě (pro znalce, Moskevská ulice, Reynkovo knihkupectví) a to samovolně zcouvalo cca 20 m a zastavilo se o taxík, který do oné ulice odbočil, nic zlého netuše, z hlavní. V knihkupectví jsem poklidně jednal až do momentu, kdy se ulicí ozval zvuk klaksonu a já zjistil, že mé nové, krásné, červené Ducato nestojí před výlohou, kde jsem ho 100% postavil. Vyběhl jsem tedy ven a k zadku auta jsem se dostal ve stejném okamžiku jako taxikář. Ten se do mě pustil, že přece s takovou krávou nemůžu vycouvávat z jednosměrky - takže jsem pochopil, že netuší, že jsem vůbec nebyl za volantem. Velice rychle jsme se dohodli, že on má jen prasklej nárazník (já prohlou výztuhu nárazníku, obě dvě křídla dveří včetně ozdobných plastových lišt a část podlahy mezi nárazníkem a rezervou) a tak nebudeme přece čekat na policajty. Dojeli jsme tedy společně na zastoupení pojišťovny, kde jsem měl povinné ručení, nahlásili škodu, oba dva podepsali protokol a tím to pro mě skončilo (vlastně ještě zbývalo dojet k mému kamarádovi mechanikovi a za 2000,- bylo vše ve stavu jako před nehodou, teda ještě jsem musel koupit popraskané plastové lišty za cca 3000,.- Kč). Věřím, že kdybychom volali poldy, celá nehoda by mě vyšla podstatně dráž a ještě by se to muselo řešit s majitelem firmy, který takhle vlastně nic neví doposud.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na lidech. I v autoškole jsem slyšel od posluchačů, ať raději dávají rychlost než ruční brzdu. Toto je dobrý používat v zimě, aby nezamrzla. Pokud byste volali PČR, tak by si dostal pokutu + body za nezabezpečené vozidlo= základní povinnosti řidiče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Medvěde, no, tak jsi aspoň ušetřil nejmíň 1000 kterou by ti napařily policajti.

Pokud jsou to jenom plechy, nedojde ke škodě na majetku třetí osobě či zdraví, tak je nejlepší se s poškozeným domluvit na místě bez policajtů.

Může nastat obrácená situace, kdy škodu někdo způsobý mně. Pak se taky, může stát, že popře skutečnost co se stala. Na zvážení, pod hlaviškou PČR už se z toho nedá vycouvat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Všeobecně bych samozřejmě dopobručil volat PČR, i když sám jsem se na začátku roku takhle nezachoval a ve stejné (proboha, doufám, že to bylo naposledy) situaci bych jednal stejně.

Nehoda vznikla tím, že jsem nedostatečně zabrzdil (lépe řečeno nezabrzdil ručkou, jen jsem auto nechal viset na kvaltu, který vypadl) dva měsíce staré Ducato plné knih na mírném kopečku v České Lípě (pro znalce, Moskevská ulice, Reynkovo knihkupectví) a to samovolně zcouvalo cca 20 m a zastavilo se o taxík, který do oné ulice odbočil, nic zlého netuše, z hlavní. V knihkupectví jsem poklidně jednal až do momentu, kdy se ulicí ozval zvuk klaksonu a já zjistil, že mé nové, krásné, červené Ducato nestojí před výlohou, kde jsem ho 100% postavil. Vyběhl jsem tedy ven a k zadku auta jsem se dostal ve stejném okamžiku jako taxikář. Ten se do mě pustil, že přece s takovou krávou nemůžu vycouvávat z jednosměrky - takže jsem pochopil, že netuší, že jsem vůbec nebyl za volantem. Velice rychle jsme se dohodli, že on má jen prasklej nárazník (já prohlou výztuhu nárazníku, obě dvě křídla dveří včetně ozdobných plastových lišt a část podlahy mezi nárazníkem a rezervou) a tak nebudeme přece čekat na policajty. Dojeli jsme tedy společně na zastoupení pojišťovny, kde jsem měl povinné ručení, nahlásili škodu, oba dva podepsali protokol a tím to pro mě skončilo (vlastně ještě zbývalo dojet k mému kamarádovi mechanikovi a za 2000,- bylo vše ve stavu jako před nehodou, teda ještě jsem musel koupit popraskané plastové lišty za cca 3000,.- Kč). Věřím, že kdybychom volali poldy, celá nehoda by mě vyšla podstatně dráž a ještě by se to muselo řešit s majitelem firmy, který takhle vlastně nic neví doposud.

Nejhorší jsou na to auta na Leas a služebáky :grr

JInak samozřejmě do 50ti nez zranění PČR zásadně nevolat. Udělat zápis o nehodě, nechat si prokázat totožnost a podepsat to. Je dobré ssebou ten zápis vozit a taky obyč foťák (dneska už i telefony fotěj celkem slušně)

Jasně formulovat kdo nehodu zavinil a proč, zhruba popsat škodu na vozidlech a zakončit že nehoda je podle vašeho odhadu do 50ti a bez zranění kohokoli s účastníků...

Škoda bez problémů vyplacená a hlavně bez čekání na hlídku, bez bodů a čekání na protokol PČR.

Proč myslíte, že tem tu hranici dali, kromě toho, že potřebujou snížit statistiky, aby dokázali, jak je ten novej zákon úžasnej ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

A jak prosím tě zjistíš, že se jedná opravdu o tu osobu, co se ti prokazuje OP dle zák.číslo 283/91 Sb..

Uplně stejně, jako běžně PČR.

A jak uděláš grafologickej rozbor podpisu, jestli si ho nevycucal z prstu ? ...

takový chytráky mám nejraději...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...