Přejít na obsah

Recommended Posts

Tak akce se skvěle vydařila. Cesta Pragou V3S z Brna do Kroměříže a zpět byla dobrodružství k nezaplacení! Jinak dvouplošníky,tanky a spoustu jiné techniky. :)

DSC_3146.JPG

DSC_3128.JPG

DSC_3153.JPG

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

@KoudaK :super

Pragu V3S znám velmi dobře, můj taťka jezdil většinu svého pracovního života s fekální V3S a jako kluk jsem s ním často jezdil. Nezmar v terénu a max rychlost 60 km/h :D Skvělá vzpomínka :super :papa

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já znám Pragu V3S taky velmi dobře už jako kluk, můj otec patřil k těm, kteří jí zaváděli do výroby. Byl jako strojař totálně nasazený v Pragovce už za války a zůstal tam až do do doby, kdy V3S byly předány do Avie a tam s nimi pokračoval až do důchodu. Takže jsem na výrobu V3S se chodil dívat už jako 5 letý mrńous a tu a tam jsem se v tom také svozíval. Ale od hoven ta auta nesmrděla. Ovšem jako kemper by to i dnes bylo auto nedostižné, obzvlášť při výletech třeba do Západní Sahary, Mauretanie nebo třeba Senegalu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V roce 1988 jela dvoučlenná posádka upravenou V3S z Rýmařova do Ammánu v Jordánsku přes tři tisíce kilometrů po vlastní ose a největší zážitek mají ze Sýrie,kde se kolona kamionů zastavila kvůli dunám a chlapi s V3S kolem nich projeli,jako by tam žádné duny nebyly. Řidiči českých kamionů se s ostatními vsadili a vyhráli :D:super

V3S tam zůstala a možná slouží ještě dodnes :papa

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

no chlapyy :), je hezké, jak se rozplýváte nad PV3S, ano ano, má lepší průchodnost terénem než třeba Tatra, protože je lehká, nemá polonápravy a díky stálým redukcím v kolech je hodně vysoká podvozkem, taky je jednoduchá na provoz a opravy (měli jsme ji v učilišti celou na stojanu a v řezu, to samé bylo i v autoškole a na vojně) :super

ale šichtu jste v ní asi neodjeli co??:D, to auto nemělo nikde posilovač, všechno se tahalo rukama, takže do fitka po šichtě se nechodilo :aut, pokud jste v terénu nedrželi furt volant rukama, stávalo se, že přední kolo koplo o kámen na cestě a volant byl během vteřiny v plném rejdu :o:mrk, v zimě v kabině kosa jako kráva, v létě hrozné horko, k tomu po celý rok příšerný kravál od motoru :grr, furt se něco měnilo, dotahovalo, seřizovalo :D, takže asi tak nějak to bylo v reálu se slavnou PV3S :papa

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku