Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kam na výlet v ČR


Recommended Posts

 

Prosím O nejaký rýchly tip. Práve som dorazil do Prahy a kedže som so sebou vzal najstaršieho syna aby si skúsil diaľkové šoférovanie rád by som s nim cestou s5 vybehol na nejaký hrad alebo rozhladňu na trase cez Brno , Slavkov u Brna ,Uherské Hradište. Vyrážame za 20 min len čo vyložíme. Vďaka.

 

Český Šternberk, jinak kuk sem: http://www.turisticke-znamky.cz/map.html a sosej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Dneska jsem absolvoval výlet do Kutné Hory cestou zpět z Pardubic do Ústí

Opravdu hezké a opravené historické centrum města, ke koukání je toho spoustu

 

Doporučuji návštěvu Kostnice a chrám Sv. Barbory - to je fakt pecka

Chtěli jsme ještě do Muzea kutání stříbra nedaleko chrámu Sv. Barbory, ale měli pro dnešek už vše vyprodané, což mě trošku zamrzelo, ale naprosto chápu, že by expozice nemusela vydržet nekonečný nápor turistů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ahoj Pežoťáci

Snad to ani není typ na výlet, jen taková zajímavost. Včera jsme byli s dcerou a psi na procházce u hranice s Německem. Ve směru od Cínovce na Fojtovice je na konci pole hraniční mez na které je navršeno kamení. Nějaká dobrá a trpělivá duše vytvořila tuto zajímavost. Je to už hodně staré. Bohužel mne jako první napadlo, že je to zázrak, že to ještě nějaký vandal nezničil. Děkuji neznámému staviteli za tento počin.      

post-49077-0-59685900-1438854727_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Kuňka když necháš auto dole na parkovišti u hospody je pěkná procházka a vyhlídka + pokud budete mít zájem možnost prohlídky hradu (teď je tam myslím výstava věcí z Arabely která se tam částečně natáčela). :) Zelená brána ok, na vyhlídce jsem ani já ještě nebyl a to už tu chvíli bydlím. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.hospital-kuks.cz/

Pokud máš rád sochy, užiješ si Matyáše Brauna.

 

Letos je 150té výročí bitev Prusko-Rakouské války, s tím spojené akce, chce to hledat.

Jinak rozkoš smrdí, Babiččino údolí je fajn procházka.

V Pardubicích je i krásný zámek s anglickým parkem, nádherný zámek je ve Slatiňanech (u Chrudimi) s krásným parkem a přilehlou oborou, moc hezká procházka. V Rosicích u Pardubic je celkem milé železniční muzeum.

V Třebechovicích po Orebem je muzeum betlémů, krásný zámek je v Opočně, Častolovicích, Kostelci nad Orlicí, Doudlebách (tam se točila Čachtická paní)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...