Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kam na výlet v ČR


Recommended Posts

  • O 3 týdny později...

Já znám Pragu V3S taky velmi dobře už jako kluk, můj otec patřil k těm, kteří jí zaváděli do výroby. Byl jako strojař totálně nasazený v Pragovce už za války a zůstal tam až do do doby, kdy V3S byly předány do Avie a tam s nimi pokračoval až do důchodu. Takže jsem na výrobu V3S se chodil dívat už jako 5 letý mrńous a tu a tam jsem se v tom také svozíval. Ale od hoven ta auta nesmrděla. Ovšem jako kemper by to i dnes bylo auto nedostižné, obzvlášť při výletech třeba do Západní Sahary, Mauretanie nebo třeba Senegalu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V roce 1988 jela dvoučlenná posádka upravenou V3S z Rýmařova do Ammánu v Jordánsku přes tři tisíce kilometrů po vlastní ose a největší zážitek mají ze Sýrie,kde se kolona kamionů zastavila kvůli dunám a chlapi s V3S kolem nich projeli,jako by tam žádné duny nebyly. Řidiči českých kamionů se s ostatními vsadili a vyhráli :D:super

V3S tam zůstala a možná slouží ještě dodnes :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no chlapyy :), je hezké, jak se rozplýváte nad PV3S, ano ano, má lepší průchodnost terénem než třeba Tatra, protože je lehká, nemá polonápravy a díky stálým redukcím v kolech je hodně vysoká podvozkem, taky je jednoduchá na provoz a opravy (měli jsme ji v učilišti celou na stojanu a v řezu, to samé bylo i v autoškole a na vojně) :super

ale šichtu jste v ní asi neodjeli co??:D, to auto nemělo nikde posilovač, všechno se tahalo rukama, takže do fitka po šichtě se nechodilo :aut, pokud jste v terénu nedrželi furt volant rukama, stávalo se, že přední kolo koplo o kámen na cestě a volant byl během vteřiny v plném rejdu :o:mrk, v zimě v kabině kosa jako kráva, v létě hrozné horko, k tomu po celý rok příšerný kravál od motoru :grr, furt se něco měnilo, dotahovalo, seřizovalo :D, takže asi tak nějak to bylo v reálu se slavnou PV3S :papa

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 3 měsíce později...
  • O 2 měsíce později...

O uplynulém víkendu (dnes se koleduje) jsme si udělali první letošní výlet s naším spacím Boxerem, i když pořád ještě zevnitř nedodělaným (selhal truhlář). Jeli jsme s klukem  nejprve v pátek na Ještěd, tam jsme si dali večeři (nejlevnější nebyla, průměrná cena večeře pro dva je 800,-Kč), odtud jsme jeli do Frýdlantu, kde jsme přespali, ráno pochodili město, pak na hrad a zámek páně m. j. Waldštejnova, zde jsme ušli tak asi 4-5 km. V okolí Liberce mají dobrý žebravý obecní zvyk na každém parkovišti požadovat za parkování dodávky 100 Kč, bez ohledu na dobu, po kterou tam jste. Ale nakonec se mi to vždycky podařilo, i na Ještědu, postavit mimo parkoviště, byť za cenu kilometrového pochodu. Odtud jsme to vzali přes Polsko a Německo ke Hřensku, vystoupali na Pravčickou bránu z mezní louky (dohromady až k vozu cca 15 km tam i zpět). Takže v sobotu jsme nachodili cca 21 km. Spali jsme v České Kamenici. V neděli jsme to vzali do Německa na pevnost Königstein (GPS parkoviště 50°55'3.761"N, 14°3'22.731"E). Tu jsme důkladně prošli, je tam několik výstav s různou tématikou, převážně vojenskou. Ovšem ceny tam mají znamenité. Jen parkování na 4 hodiny pro dodávku 8 Euro (osobák 5), vstupné pro nás dva dalších 18 Euro, zašli jsme tam na oběd, je tam několik možností, celkem asi 5, my jsme byli ve starých kasárnách v restauraci Musketier. Cena za jedno jídlo je tam všude stejná, mezi 15 až 17 Euro. Pivo tak asi 5, limonáda cca 4. Takže jídlo a pití pro dva cca 48 Euro. Neodolal jsem a dal si 2 piva, mám německé pivo rád a málo kdy mám příležitost ho mít.  Takže po odjezdu z pevnosti jsme nejprve našli klidné místo, kde jsme se trošku asi hodinku a půl prospali, (já z toho piva, kluk z únavy) a vyrazili jsme kolem 16:30 hod. k domovu. Návštěva pevnosti byla velmi zajímavá, původně to totiž byla hrad na našem území, o které jsme přišli v době vlády Václava IV. Tam to Sasoni zdůvodňovali politickou slabostí našeho krále, což bylo velmi jemně a taktně řečeno, neboť to co Václavu IV. víme my, moc pozitivní není. Expozice zaměřené na historii německého vojenství, i když historie nejnovější, tedy z třetí říše a doby 2. světové války, kdy pevnost sloužila jako lágr pro válečné spojenecké zajatce, byla skoro zamlčena (prý pevnost sloužila jako rekreační středisko pro důstojník wehrmachtu a jejich rodin). Válečné době věnovali jednu vitrinu se 2 fotografiemi amerických bombarďáků a americkou leteckou bundou a druhou vitrinu s blůzou poručíka wehrmachtu. Z pevnosti nádherný výhled, jednak k nám na Pravčickou Bránu, jednak až na Drážďany na obzoru při pohledu severním.  Celkově zdařilý výlet, už jsme ho potřebovali.

Omlouvám se za kvalitu fotek, zapomněl jsem foťák a tak jsem musel fotit mobilem, ten můj má kvalitu zobrazení asi jako kdyby místo objektivu to mělo zabudované dno od láhve.

 

 

DSC_0000008.jpg

DSC_0000010.jpg

DSC_0000033.jpg

DSC_0000039.jpg

DSC_0000054.jpg

DSC_0000057.jpg

Upraveno uživatelem Espero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...