Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ulozeni litych kol na zimu


lukash

Recommended Posts

Rozhodně měním každou sezonu přední za zadní, lépe řečeno na předek dám vždy ty kola s vyšším vzorkem. Pokud by se gumy sjížděly více z vnější nebo vnitřní strany (a nepodařilo by se to nějak odstranit), tak bych v poločasu životnosti přehodil levou a pravou stranu (musí se otočit na disku). Ideální stav je, že se vyhazují čtyři opotřebené gumy se stejně sjetým vzorkem:papa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to věc názoru.

Někdo to praktikuje tak, že zaměňuje přední za zadní (vždy se prý musí jednat ale o kola ze stejné strany. Zaměňovat levé za pravé se nesmí (proč, to nevím)). Potom má gumy stejně opotřebované a vždy kupuje čtyři nové.

Někdo to praktikuje tak, že nechává vždy kola na svém místě, takže přední se opotřebovávají trošku rychleji. Jediná výhoda je v tom, že se kupují vždy jen 2 pneu (ale zase častěji). Hlavní nevýhodu spatřuji v tom, že při extrému má ve předu nové gumy a vzadu sjeté či naopak. Toto je dle mého názoru špatný přístup, protože se mění jízdní vlastnosti auta, zejména na kluzkém povrchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja nemam stejny vzorek vzadu a vpredu a tudíž je prohazovat nemuzu. Vpredu mam spís smerovy vzorek a vzadu takový univerzálni. Jo a na zimu taky litaky umyvam a schovávam. Jinak plechace az jsou moc zrezlé tak je dám opískovat a nastrikat do zarove lakovny coz vychází na 200kc za kus a je usetrena hromada prace. Poklice nepouzivam nebot se pod nema drzí spina a rozezírá to ty plechace rychlej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Slyšel sem, že na 307 (min. Break a SW) se naopak sjíždí rychlej zadní. Je to pravda?

Já bych řek že je to podle toho kde je motor , u předchozího auta jsem měl motor vzadu a rychleji se sjížděli kola zadní u 306 to mám naopak. Ale třeba se mýlím ....

[upravil dne 13/11/2006 raspa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Slyšel sem, že na 307 (min. Break a SW) se naopak sjíždí rychlej zadní. Je to pravda?

Podle mne se zabírá předníma a hlavní brzdný účinek je také na předních, takže by se měly opotřebovávat hlavně přední. Zadní se mohou více opotřebovávat špatnou geometrií.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...