Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ostřikovače světel


MPavel

Recommended Posts

Zkus ostřikovat při zapnutých světlech. Tlakem kapaliny vyjedou trysky.

Jinak, moje zkušenost: ostřikování světel dost odchází, jednak praská čerpadlo (musí vyvinout tlak pro vysunutí pístů), a jednak písty jsou choulostivé na zmrznutí (nános sněhu zvenku, atd.) Žere to strašně moc kapaliny, takže momentálně jezdím bez ostřikovače světel - raději si častěji ostříknu sklo. V noci teď nejezdím, takže OK.

[upravil dne 11.11.2006 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funkční je to při zapnutých světlech a zároveň při ostřikování čelního skla. Páčku přitlačíš k sobě a po 1-2s vyjedou dvě trysky na přední světlo. Obsah nádržky na ostřikovače je cca 9,5litru. Při častém používání, obsah nádržky brzy zmizí. Mám vyzkoušeno, že při ostřikování pouze předního čelního skla stačí je lehce přitáhnout páčku. Krytky ostřikovačů předních světel jsou přímo na nich zasunutý. Stačí opatrně vytáhnout krytku a vyjedou i trysky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby byla přerušená hadička, tak bys měl pod autem pěknou louži, protože to čerpadlo je velké a výkonné. Pokud by se točilo, tak bys to slyšel - zkus - ostřikuj a přitom zapni světla - jestli uslyšíš dvě čerpadla místo jednoho.

Ale myslím, že spíš bude čerpadlo v háji, anebo pojistka nebo kablík, anebo (jako to teď mám já) je tam místo čerpadla špunt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Igor

Párkrát se mi stalo, že ostřikovače přestaly fungovat, stačí vyměnit pojistku (teď Ti ale nenapíšu kterou, podívej se do manuálu, nemám ho u sebe).:super

Včera večer jsem se ještě díval do manuálu, ale nenašel jsem v něm žádnou pojistku na ostřikovače.... Mimochodem, kdyby byla špatná pojistka tak by nejel i ostřikovač čelního skla nebo to je oddělený?

Pls napiště mi čislo pojistky v manuálu jsem opravdu nic nenašel... Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Bohužel nejsou... Zkoušel jsem najít ty čerpadla a nenašel. Mam podezření že jsou pod takovým plastovým krytem pod světlami, jenže to by bylo potřeba jednak zvednout auto a jednak rozdělat \"půlku\" předku takže to nechávám být a vyřeším to na příští zimu... Apropo pojistky mam všechny v pořádku... Místo toho se mi ucpal z pohledu řidiče jeden ostřikovač na levé trysce pro čelní sklo.... Asi abych nevyšel ze cviku.... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MPavel

Bohužel nejsou... Zkoušel jsem najít ty čerpadla a nenašel. Mam podezření že jsou pod takovým plastovým krytem pod světlami, jenže to by bylo potřeba jednak zvednout auto a jednak rozdělat \"půlku\" předku takže to nechávám být a vyřeším to na příští zimu... Apropo pojistky mam všechny v pořádku... Místo toho se mi ucpal z pohledu řidiče jeden ostřikovač na levé trysce pro čelní sklo.... Asi abych nevyšel ze cviku.... :D

kdyby se ti ta tryska nepodarila vycistit, kup si v peugeotu novou, prodavaj se po dvou a stoji asi 90 Kc

Jinak k nadrzce a cerpadlu se dostanes nejlip po demontazi praveho predniho kola + nasledne predni casti plastoveho podbehu kolem kola, drzi to asi na 4 TORX sroubech,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: MPavel

Bohužel nejsou... Zkoušel jsem najít ty čerpadla a nenašel. Mam podezření že jsou pod takovým plastovým krytem pod světlami, jenže to by bylo potřeba jednak zvednout auto a jednak rozdělat \"půlku\" předku takže to nechávám být a vyřeším to na příští zimu... Apropo pojistky mam všechny v pořádku... Místo toho se mi ucpal z pohledu řidiče jeden ostřikovač na levé trysce pro čelní sklo.... Asi abych nevyšel ze cviku.... :D

kdyby se ti ta tryska nepodarila vycistit, kup si v peugeotu novou, prodavaj se po dvou a stoji asi 90 Kc

Jinak k nadrzce a cerpadlu se dostanes nejlip po demontazi praveho predniho kola + nasledne predni casti plastoveho podbehu kolem kola, drzi to asi na 4 TORX sroubech,

Díky za typ. Já bych byl schopen kvůli tomu rozmontovat celý nárazník.... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...