Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pošta a její doručovatelé


raspa

Recommended Posts

Jak jste spokojeni u Vás s poštovníma doručovatelkama / doručovatelama a celou poštou?

Dnes jsem očekával členskou kartičku tak jsem to sledoval. Ani se nenamáhala zazvonit a předat dopis ....., jen hodila lístek do schránky a mazala, měla štěstí že byla fakt rychlá jinak bych už si sní asi popovídal protože to není poprvé. U kartičky to beru ale když člověk očekává důležitý balík a ona ho nechá někde v autě a je ochotná jak noha , a nechce tam s člověkem ani zajít ,tak to stojí za to. Pak se mi přihodilo i to že jsem odesílal obyčené psaní přímo na přepážce , na dopis vždy píšu i zpáteční adresu aby se to vrátilo kdyby náhodou .... Prostě do dnešního dne se mi ztratilo asi 5 dopisů které dosud nebyly doručeny atd.atd. Proto bych se chtěl zeptat jak to chodí jinde , jestli je to v pohodě , nebo prostě se na poštu nedá spolehnout. Ale přesto vše je musím pochválit na přepážce jsou většinou dost ochotní

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás je to podobný, čekáme balík, vim kdy byl poslán tak si zařídim abych byl doma, za celej den nikdo nezazvoní a druhej den je ve schrance listek ža včera mě doručovatel nezastihl abych si balik vyzvedl na poště.:grr Mluvil sem se znamym co dělá na poště a dělají to tak že aby měli dřív hotovou rozvažku tak třeba k 20 balikum napišou že ty lidi nebyli doma.:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Boob

Jj to znám,to co píše Radek Hurvajz je u nas pravidlem. A zrovna dneska se nam stalo,ze nam postacka do schránky hodila dopis pro uplne nekoho jinyho,co bydli o 2 uvlice vedle:myslim

tak tohle je hodně častej jev , na to už jsem si zvyk , asi zapomenou a nechce se jim vracet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nas to samy. Spolehaji na to, ze lidi vecne nejsou doma a radsi hazej listky. Je pohodlny rozdat par listku do schranek, nez jezdit po baraku vytahem a zkouset zvonit. Zvlast kdyz na 90 % nikdy nikdo neni doma. To je samozrejme neomlouva, ale chapu, co je k te \"lenosti\" vede :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Unás, když roznáší poštu \"naše\" stará listonoška, tak ta zazvoní a nebo když mě vídí venku se psem, tak mi řekne, že mi něco přišlo. Ale ty \"nový\", tak ty hodí lístek do schránky a člověk může stát vedle nich.:D:D:D. A pak musím přes celý město na poštu.:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: DD

U nas to samy. Spolehaji na to, ze lidi vecne nejsou doma a radsi hazej listky. Je pohodlny rozdat par listku do schranek, nez jezdit po baraku vytahem a zkouset zvonit. Zvlast kdyz na 90 % nikdy nikdo neni doma. To je samozrejme neomlouva, ale chapu, co je k te \"lenosti\" vede :).

No jenže když ti přijdou kytky a rostliny ze zahradnictví a vyjde to na pátek a doručovatel v pátek spěchá domů tak to odveze na poštu s tim že si nebyl doma a vubec se neobtěžuje dojet na tvou adresu a ten lístek tam dát, ty se dozvíš z lístku ve schránce nejdřív v pondělí že ti to už přišlo, a pokud máš štěstí tak to vyložil už v pátek z auta, v opačnem připadě což se stalo nam to nechá v autě smažit ve vedru do pondělka kdy to vyloží, dokážeš si představit co to z těma kytkama udělalo:bojim:grr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem po úraze páteře již 3 měsíce doma , tak jsem to viděl, no trošku odlišné je to tu u nás na vesnici a trošku jiné to je ve městě.Rozhodně když ale člověk čeká na důležitou záslku a je kvůli tomu doma a oni ji prostě nedonesou a k dostání na poště to je až večer tak je to na zastřelení....

Když to teda nehodlají doručit , tak proč zásilku nenechají rovnou na poště , aby si ji člověk mohl dříve než večer vyzvednout a nechají to ležet v autě ?

Ale už jsem se z nich poučil , a vím že se na ně nedá alespoň u nás spolehnout .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dřív jezdili dva pošťáci u nás autem. Jeden řídil a druhý roznášel balíky. A dneska, jezdí jeden,tak to napíše na lístek a konec. A ještě jeden nešvar k poště. A to ,když přijde něco rodinému příslušníkovi, tak když zazvoní dole u vchodových dveří a člověksejde dolů, tak mu bez řečí balík dají oproti podpisu a to i mladistvému který nemá OP. Ale když jde rodinný příslušník s lístkem na poštu, pro balík proto že je adresát nemocný, tak mu ho nedají a pošlou zpět, jako nedoručený. Ikdyž se prokazuje platnýn OP, kde souhlasí bydliště i příjmený. Tak to je Kocourkov:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mně s....!!! :bojim S těma lístečkama je to hrozný. Pak aby se člověk štrachal na poštu. Zavírají brzo, fronty jak blázen, baby nepříjemný, běda jak člověk zapomene ten lísteček doma, přes poledne 2 hodiny zavřeno! Nejedná se vo žádnou venkovskou pobočku, ale o velký město. Přitom by nikam lézt nemusela, eště když sem bydlel s našima v RD, může jí být úplně jedno, estli hodí lístek, nebo zazvoní na zvonek, co je vedle a někdo by se jí přidrchal až pod nos! :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás je to taky v pořádku.

Ale pro to, že ti hodili lísteček do schránky bez zazvonění slouží druhá strana, kde můžeš zaškrtnout, že někdo, kdo mohl zásilku převzít, byl doma.

Stěžuj si, u nás byli dost ochotní.

A když čekáš dopis, tak aspoň u nás to mají vše vedené v počítači (jsem koukal :o), takže by ti to dali i bez oznámení (takže nehrozí, že se pak dopis odešle zpět).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě štve, že když su v zahraničí, tak odmítají našim dávat doporučenou poštu, přestože mají plnou moc, navíc úředně potvrzenou. Generální! Je to úřední listina a jako takovou jsou povinni ju respektovat fšici. Ne tak Česká pošta (asi se ňák vymyká českýmu právnímu řádu). Musí si u nich člověk zařizovat speciální kartu s další plnou mocí, za kterou vyhodí 150,- kč. No jo, výdělečná záležitost. :nevim Naštěstí ji teď aspoň slevnili, nutno říct, na přijatelnější dvacku. Ale nedej bože, je-li to do vlastních rukou.To je neřešitelnej problém...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já českou poštui bytostně nesnáším a proto se jí snažím vyuřívat jen v nejnutnějších případech (poslední SUPROVÝ zážitek jsem měl při rozesíláíní loňských vánočních dárků řádným členům Peugeot - clubu (jednalo se o kalendáře formátu A3), kdy se cca 50% zásilky dostalo do rukou členů poškozených (pomačkaných, natržených atp.) proto, že se je inteligentní poštonosiči pokoušeli vecpat do poščtoví schránky za každou cenu (na mojí domovské poště jsem byl ujištěn, že zásilka samozřejmě dojde v pořádku!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

[upravil dne 11/11/2006 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve městě to nedokážu posoudit,bydlím tu teprve půl roku,ale na vesnici,kde sem bydlel,dělali listonošky vždy obyvatelky vesnice,které věděly,kde mají zazvonit a kde ne.A ldyž někdo čekal zásilku,tak se s ní den předem domluvil.Nikdy se mi nestalo,že by mi listonoška hodila jen lístek a odešla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Já českou poštui bytostně nesnáším a proto se jí snažím vyuřívat jen v nejnutnějších případech (poslední SUPROVÝ zážitek jsem měl při rozesíláíní loňských vánočních dárků řádným členům Peugeot - clubu (jednalo se o kalendáře formátu A3), kdy se cca 50% zásilky dostalo do rukou členů poškozených (pomačkaných, natržených atp.) proto, že se je inteligentní poštonosiči pokoušeli vecpat do poščtoví schránky za každou cenu (na mojí domovské poště jsem byl ujištěn, že zásilka samozřejmě dojde v pořádku!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

[upravil dne 11/11/2006 Medvěd]

Já si na pošťáka radši hraji sám pokud to jde,jelikož už nerad využívám jejich služby (po těch zkušenostech),ale holt v těhle případech při rozesílání hromadné pošty a jiných zásilek to prostě jinak nejde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Oliver Riedel

Ve městě to nedokážu posoudit,bydlím tu teprve půl roku,ale na vesnici,kde sem bydlel,dělali listonošky vždy obyvatelky vesnice,které věděly,kde mají zazvonit a kde ne.A ldyž někdo čekal zásilku,tak se s ní den předem domluvil.Nikdy se mi nestalo,že by mi listonoška hodila jen lístek a odešla.

Plně souhlasím. Na vesnici to dělají \"místní\", takže vědí o všem a o všech. Ale ve městě je anonymita a tak to hoděj do schránky a adresáte, ty se starej a dojdi si proto. Taky mě štve, že se snaží dostat do schránky nemožné. Časopisy zlomý v půly bez ohledu, zda je tam nějaká příloha apd.. Co se týká lístků na nedoručení zásilky, tak ty jsou ve velikosti A5. No hrůza.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...