Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dálniční známka


Dress

Recommended Posts

Platnost dálničních známek vyprší už v prosinci

--------------------------------------------------------------------------------

10. listopadu 2006 10:42

Ministerstvo dopravy o měsíc zkrátilo platnost letošních celoročních dálničních známek. Nálepky na rok 2006 tak budou platit pouze do konce prosince a ne do konce ledna 2007, jak je na nich uvedeno. Kdo chce vyjet v lednu na dálnici, musí si nový kupon pořídit o měsíc dříve.

Změna se týká všech vozidel včetně osobních a vyplývá z novely zákona o pozemních komunikacích. Ta mimo jiné zavádí systém elektronického mýtného pro nákladní automobily.

Znění § 21 b novely silničního zákona:

Platnost kupónu prokazujícího úhradu časového poplatku na kalendářní rok počíná 1. prosincem roku, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku vyznačenému na kupónu, a končí 31. lednem bezprostředně následujícího kalendářního roku s výjimkou kupónu, prokazujícího úhradu časového poplatku na kalendářní rok bezprostředně předcházející kalendářnímu roku nabytí účinnosti tohoto zákona. V tomto kalendářním roce končí platnost kupónu prokazujícího úhradu časového poplatku za kalendářní rok 31. prosince kalendářního roku vyznačeného na kupónu.

Ministerstvo ve své tiskové zprávě vyzývá řidiče, aby neotáleli s nákupem dálniční známky pro příští rok. Cena zůstává stejná jako letos. Majitelé vozů do 3,5 tuny zaplatí 900 korun za celoroční kupón, který bude platit od 1. prosince do konce ledna roku 2008.

U označených prodejců, jako je Česká pošta či smluvní čerpací stanice, lze zakoupit i kupóny s kratší dobou platnosti. Prodejci nesmí známky prodávat za jinou než vládou stanovenou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tato zpráva mě nepříjemně překvapila, protože je to podvod jak prase.

Dálniční známka byla prodávaná s tím, že platí od 1. prosince 2005 do 31. ledna 2007. Ať už pro osobáky nebo pro kamióny, to je jedno.

Jde tu o princip. Jak je vidět, Kapsch má ku*evsky velkej vliv na ministerstvo a to není k ničemu dobrý. Překvapujeme mě že si uvědomili až teď že tu ještě existují nějaký dalniční známky a že kdyby platnost ponechali tak mají ztrátu jednoho měsíce. Stejnej bordel jako se stavebním povolením tam kdesi u Prahy. Prostě je tu další firma, která si může dovolit co chce, stačí lousknout prstem. To ale úplně jasně ukazuje na korupci.

Některý zákony a jejich změny se tu řeší ROKY (regulovanej nájem) ale když chce Kapsch zrušit platnost dál. známek tak je to vyřešený ze dne na den.

Btw: aby bylo jasno tak mě nejde o blbých 900 korun, ani o ten blbej měsíc.

Bordel, bordel, bordel a kocourkov. Nic víc :mad:

A doufám, že tisice rumunských, litevských, maďarských a podobných kamiónů to od ledna budou orat z Brna do Prahy po \"staré\" a zničí tak všechny obce co sou po cestě. Ono např. v německu samozřejmě ten mítnej systém taky je ale s tím že kamióny mají skoro všude zákaz sjet z dálnice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jirkap

Nevím v čem je problém? Každý rok koupuji známku, takže je to úplně jedno jestli jí koupím v prosinci nebo lednu ;)

chlapče nevím kde si došel k dojmu že je nějaký problém, dal jsem to sem pro info, jestli v tom vidíš problém, tak to nech smazat a hotovo, nevím co řešíš

Myslel jsem že ta informace se může někomu hodit, jsou lidi co si známku kupují třeba až v půlce ledna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Tato zpráva mě nepříjemně překvapila, protože je to podvod jak prase.

Dálniční známka byla prodávaná s tím, že platí od 1. prosince 2005 do 31. ledna 2007. Ať už pro osobáky nebo pro kamióny, to je jedno.

Jde tu o princip. Jak je vidět, Kapsch má ku*evsky velkej vliv na ministerstvo a to není k ničemu dobrý. Překvapujeme mě že si uvědomili až teď že tu ještě existují nějaký dalniční známky a že kdyby platnost ponechali tak mají ztrátu jednoho měsíce. Stejnej bordel jako se stavebním povolením tam kdesi u Prahy. Prostě je tu další firma, která si může dovolit co chce, stačí lousknout prstem. To ale úplně jasně ukazuje na korupci.

Některý zákony a jejich změny se tu řeší ROKY (regulovanej nájem) ale když chce Kapsch zrušit platnost dál. známek tak je to vyřešený ze dne na den.

Btw: aby bylo jasno tak mě nejde o blbých 900 korun, ani o ten blbej měsíc.

Bordel, bordel, bordel a kocourkov. Nic víc :mad:

A doufám, že tisice rumunských, litevských, maďarských a podobných kamiónů to od ledna budou orat z Brna do Prahy po \"staré\" a zničí tak všechny obce co sou po cestě. Ono např. v německu samozřejmě ten mítnej systém taky je ale s tím že kamióny mají skoro všude zákaz sjet z dálnice.

Souhlasím. V principu tu jde o nedodržení kupní smlouvy a to zdůvodu, že v době, kdy byla dálniční známka kupované, byla její platnost pevně daná a i s tímto přesvědčením byla i zakoupena. Tak hovoří litera zákona. To že je porušen §250 TZ (podvod) se lze domnívat.:grr:grr:myslim:myslim:myslimAle takových věcí je více. Např. registrační známky apod.!!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...