Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 HDi turbo


djudas

Recommended Posts

Premyslim o koupi Peugeta 406-tky SW. Je to rok 1999, 2.0. HDi, zatim si ale nejsem jistej jednou veci. Pri prohlidce jsem videl unik z predchladice pro turbo, a zda se ze je tam i olej. Auto samo o sobe moc netahne, coz nemuzu primo porovnat.

Osobne tomu moc nerozumim, a proto by jsem vas rad pozadal o radu. Dle znamych je podezreni na spatne turbo. Nemate s tim nekdo zkusenosti? Pripadne nevite kolik by stala oprava turbicka? nove turbicko?

Diky moc za vsechny odpovedi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: djudas

Procital jsem si forum a jsem trosku moudrejsi... I tak kdyby jste mel nekdo nejakou radu, velice ji uvitam...

Trosku jsem se unahlil s vytvarenim tohoto dotazu, rychlejs psal nez cetl :-)

No to poslední dobou zdá se většina lidí...

Jak si asi zjistil, větší únik oleje do IC je způsobený netěsností hřídele turbodmychadla. Nejčastěji na ja vině nekvalitní olej a vypínání motoru hned po zátěži.

IC stojí nový docela ranec, přesto sem ho spravovat neviděl, většina raději sežene něco z vraku, než by věřili tomu, že se to dá zalepit.

Kontrola plnicího tlaku turba se dá udělat i přes jednoduchou diagnostiku a nezabere příliš času. Lépe je na tom silnější verze motoru, prootže má čidlo plnicího tlaku.

Kde repasovat turbodmychadlo, jaké jsou možnosti a ceny si tu jistě vyhledáš.

Jestli máš pocit, že sem něco řekl špatně, nebo potřebuješ ještě další info, které tu najít nemůžeš....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...