Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Voda v zadnych svetlach 406


ajven

Recommended Posts

čafte dríči,

včera som sa menil žiarovku na hmlovku v zadných svetlách a čo nevidím? Vod av oboch svetlách v každom skoro 1cm vody. Stalo sa Vám niečo podobné? :myslim Neviem si to vysvetliť, Nemám tam nič prasknuté zni z vonku ani z vnútra. Kadiaľ sa tam tá voda dostala? :o A to som si myslel, že mi zateká len do zadného kufra v rohoch? Do svetiel ma to vôbec nenapadlo.:bojim Ked voda steká v drážkach popri zadnom kufri stečie dolu ponad svetlá. Som z toho bezradný.

Aspoň jednu dobrú správu mám, jeden známy mi poslal pre otca ofotenú príručku na 306tky na cd. :super Má to 97mb. Je to v češtine.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kkdyby jsi dal hledani, tak bys to urcite nasel, resilo se to tu uz nekolikrat!

Ja mel presne to samy, zatejkalo mi do svetla a do kufru.

Svetlo jsem vyndal, ocistil dotykovy plochy s karoserii a maznul to silikonem! Ted jsou svetla v suchu ;)

A voda v kufru? Muze to zatykat tema svetlama a nebo jako me to zatyka kolem tesneni v rohu pod levym svetlem kolem dratu co vede k osvetleni SPZ!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ajven

čafte dríči,

včera som sa menil žiarovku na hmlovku v zadných svetlách a čo nevidím? Vod av oboch svetlách v každom skoro 1cm vody. Stalo sa Vám niečo podobné? :myslim Neviem si to vysvetliť, Nemám tam nič prasknuté zni z vonku ani z vnútra. Kadiaľ sa tam tá voda dostala? :o A to som si myslel, že mi zateká len do zadného kufra v rohoch? Do svetiel ma to vôbec nenapadlo.:bojim Ked voda steká v drážkach popri zadnom kufri stečie dolu ponad svetlá. Som z toho bezradný.

Aspoň jednu dobrú správu mám, jeden známy mi poslal pre otca ofotenú príručku na 306tky na cd. :super Má to 97mb. Je to v češtine.:papa

Já to měl na starý 306, v jednom světle jsem měl akvárium :). Nejspíš mi tam zatékalo drobnýma prasklinama po obvodu světla. Jinak nevím jak 406ka, ale u 306kových světel u starýho modelu byl ze zadní strany světla \"špuntík\", kterým se dala ta voda vypustit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kveton

Kkdyby jsi dal hledani, tak bys to urcite nasel, resilo se to tu uz nekolikrat!

Ja mel presne to samy, zatejkalo mi do svetla a do kufru.

Svetlo jsem vyndal, ocistil dotykovy plochy s karoserii a maznul to silikonem! Ted jsou svetla v suchu ;)

A voda v kufru? Muze to zatykat tema svetlama a nebo jako me to zatyka kolem tesneni v rohu pod levym svetlem kolem dratu co vede k osvetleni SPZ!

Najradšej mám rady typu \"kdyby si si dal hledání\". Myslíš si,že som si nedal vyhľadať? Skús si dať ty vyhľadať: \"voda vo svetlách\" alebo len \"voda\" a v prvom prípade našlo ho*no a v druhom všetko ostatné dokonca aj recepty len o mojom probléme nič. Myslím si že máš very funny pripomienku.:myslim

[upravil dne 9.11.06 ajven]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ajven

Najradšej mám rady typu \"kdyby si si dal hledání\". Myslíš si,že som si nedal vyhľadať? Skús si dať ty vyhľadať: \"voda vo svetlách\" alebo len \"voda\" a v prvom prípade našlo ho*no a v druhom všetko ostatné dokonca aj recepty len o mojom probléme nič. Myslím si že máš very funny pripomienku.:myslim

[upravil dne 9.11.06 ajven]

Bude lepší, když se zklidníš. Toto téma už tu opravdu bylo několikrát, pokud jej neumíš najít, je to tvoje nešikovnost, nikoho jiného z ní nemá cenu obviňovat.

Našel jsem to za tebe, když na to nemáš.

A doporučuji k pročtení pravidla

http://www.peugeot-club.com/topic/12891-voda-v-zavazadlovem-prostoru-406/

http://www.peugeot-club.com/topic/11419-[vyreseno]-tece-mi-do-interieru/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Kurt: Díky za linky.

:super:super

Tak som si ich prešiel a prišiel na to že ti tiež niekto radil aby si prešiel hľadaním lebo si mal taký istý problém ako ja. A tiež si nič na prvýkrát nenašiel. Nemám nič proti nikomu a chcem tým povedať že do nikoho nerýpem. Ale rád poďakujem takým ľuďom za link ako sú tie dva od teba. Ešte raz díky.;):papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ajven

To Kurt: Díky za linky.

:super:super

Tak som si ich prešiel a prišiel na to že ti tiež niekto radil aby si prešiel hľadaním lebo si mal taký istý problém ako ja. A tiež si nič na prvýkrát nenašiel. Nemám nič proti nikomu a chcem tým povedať že do nikoho nerýpem. Ale rád poďakujem takým ľuďom za link ako sú tie dva od teba. Ešte raz díky.;):papa

Šel jsi na to na můj vkus moc z ostra. ;)

A teď podrobně: odšrouboval jsem to zvětlo (u 106-ky to znamená v kufru oddělat mřížku ventilace a povolit šroub, který to světlo drží).

Po odšroubování objevíš těsnění, asi bude tvrdý nebo špinavý, tak ho stačí otřít, stejně tak otři to místo, kam světlo dosedá přímo na autě a světlo vrať.

Pokud to nepomůže (můj případ), tak to budeš muset rozdělat znovu a utěsnit třeba tím silikonem. Nové těsnění se u Peugeotu neprodává, jedině celé světlo.:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prepáč, bolo to nedorozumenie. To sa niekedy stáva. Ináč včera keď som chcel tú vodu vzliať tak som svetlá dal dole a vodu vzlial a OČISTIL okraje aj na aute aj na svetlách. Uvidím ako to dopadne neskôr. Ináč ydali sa mi tie matkz čo držia svetlá dosť povolené takže to mohlo netesniť. Ale čo tá voda v rohoch v zadnom kufri? žeby tiež cez svetlá?

[upravil dne 9.11.06 ajven]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno, naozaj cez svetlá. :)

Ta voda teče asi tak: kapka žuchne na střechu, sleze do žlábku, žlábkem frčí na zadní sloupek a po něm steče do světla (pod to světlo netesní, jinak teče kolem světla) a z toho světla se dostane do kufru třeba po kabelovém svazku).

Já jsem třeba vodu ve světlech neměl vůbec a v kufru byl bazén.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ajven

Původně zaslal: kveton

Kkdyby jsi dal hledani, tak bys to urcite nasel, resilo se to tu uz nekolikrat!

Ja mel presne to samy, zatejkalo mi do svetla a do kufru.

Svetlo jsem vyndal, ocistil dotykovy plochy s karoserii a maznul to silikonem! Ted jsou svetla v suchu ;)

A voda v kufru? Muze to zatykat tema svetlama a nebo jako me to zatyka kolem tesneni v rohu pod levym svetlem kolem dratu co vede k osvetleni SPZ!

Najradšej mám rady typu \"kdyby si si dal hledání\". Myslíš si,že som si nedal vyhľadať? Skús si dať ty vyhľadať: \"voda vo svetlách\" alebo len \"voda\" a v prvom prípade našlo ho*no a v druhom všetko ostatné dokonca aj recepty len o mojom probléme nič. Myslím si že máš very funny pripomienku.:myslim

[upravil dne 9.11.06 ajven]

moja rec tiez mi tu to uz zopar krat napisali ze mam \"hladat\" ale nech si pride niekto na sloveske forum dake a da tam vyhladat cesky vyraz a nie slovesky tak potom uvidi co mu tam najde...akurat tak hov...takze som to potom riesil tak ze mi to niekto tu zo zdejsich nasiel a nahadzal mi odkazi na to...tak mu dakujem ale pochybujem ze vsetci tu na fore co cesky mluvi maju take nervy!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kuboSE

Původně zaslal: ajven

Původně zaslal: kveton

Kkdyby jsi dal hledani, tak bys to urcite nasel, resilo se to tu uz nekolikrat!

Ja mel presne to samy, zatejkalo mi do svetla a do kufru.

Svetlo jsem vyndal, ocistil dotykovy plochy s karoserii a maznul to silikonem! Ted jsou svetla v suchu ;)

A voda v kufru? Muze to zatykat tema svetlama a nebo jako me to zatyka kolem tesneni v rohu pod levym svetlem kolem dratu co vede k osvetleni SPZ!

Najradšej mám rady typu \"kdyby si si dal hledání\". Myslíš si,že som si nedal vyhľadať? Skús si dať ty vyhľadať: \"voda vo svetlách\" alebo len \"voda\" a v prvom prípade našlo ho*no a v druhom všetko ostatné dokonca aj recepty len o mojom probléme nič. Myslím si že máš very funny pripomienku.:myslim

[upravil dne 9.11.06 ajven]

moja rec tiez mi tu to uz zopar krat napisali ze mam \"hladat\" ale nech si pride niekto na sloveske forum dake a da tam vyhladat cesky vyraz a nie slovesky tak potom uvidi co mu tam najde...akurat tak hov...takze som to potom riesil tak ze mi to niekto tu zo zdejsich nasiel a nahadzal mi odkazi na to...tak mu dakujem ale pochybujem ze vsetci tu na fore co cesky mluvi maju take nervy!!!

No to viš, ono to každemu hned nedojde, mě to třeba ani nepřijde, som z matčiny strany z poloviny slovák, ale ostatní si to neuvědoměj, tak je omluvte.:papa

[upravil dne 10/11/06 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kuboSE

Původně zaslal: ajven

Původně zaslal: kveton

Kkdyby jsi dal hledani, tak bys to urcite nasel, resilo se to tu uz nekolikrat!

Ja mel presne to samy, zatejkalo mi do svetla a do kufru.

Svetlo jsem vyndal, ocistil dotykovy plochy s karoserii a maznul to silikonem! Ted jsou svetla v suchu ;)

A voda v kufru? Muze to zatykat tema svetlama a nebo jako me to zatyka kolem tesneni v rohu pod levym svetlem kolem dratu co vede k osvetleni SPZ!

Najradšej mám rady typu \"kdyby si si dal hledání\". Myslíš si,že som si nedal vyhľadať? Skús si dať ty vyhľadať: \"voda vo svetlách\" alebo len \"voda\" a v prvom prípade našlo ho*no a v druhom všetko ostatné dokonca aj recepty len o mojom probléme nič. Myslím si že máš very funny pripomienku.:myslim

[upravil dne 9.11.06 ajven]

moja rec tiez mi tu to uz zopar krat napisali ze mam \"hladat\" ale nech si pride niekto na sloveske forum dake a da tam vyhladat cesky vyraz a nie slovesky tak potom uvidi co mu tam najde...akurat tak hov...takze som to potom riesil tak ze mi to niekto tu zo zdejsich nasiel a nahadzal mi odkazi na to...tak mu dakujem ale pochybujem ze vsetci tu na fore co cesky mluvi maju take nervy!!!

Kubo díky za podporu.

Nešlo mi ani tak o to,že ma niekto sprdol, ale skúšal som to a predsa našlo hovadiny. Aj keď musím pripustiť že potom som si našiel aj svoj príspevok v nejakom starom riešení takéhoto problému, vôbec mi to netrklo. Ale chcem zdôrazniť že ja viem poďakovať. Ide predsa o to že keď niekto pomôže aspoň linkom tak je to super, nie?

To Hurvajz:

Radek dúfam že máš pochopenie aj pre nás spoza čiary. ;):super

Keď budem vedieť niečo ja viac nabudúce pomôžem tiež. Chodím na toto fórum rád sa poradiť a tak..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasné že mam pochopenie aj pre vás za čiarou, veď mam na Slovensku pribuzne, a občas tam aj chodím, sice tak raz za 5 rokov ale aj to sa počitá. Prepáč mi moju slovenčinu, ale raz za čas ju rad použijem. No inač hovorim tak ako mi zobak v čechach narastol.:D:D:D:D:D:aut Uff.:D:D

[upravil dne 10/11/06 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

No jasné že mam pochopenie aj pre vás za čiarou, veď mam na Slovensku pribuzne, a občas tam aj chodím, sice tak raz za 5 rokov ale aj to sa počitá. Prepáč mi moju slovenčinu, ale raz za čas ju rad použijem. No inač hovorim tak ako mi zobak v čechach narastol.:D:D:D:D:D:aut Uff.:D:D

[upravil dne 10/11/06 Radek Hurvajz]

Ok si fajn!!:super:super:super

Mamina ťa niečo naučila. Rád sa s tebou stretnem tu na fóre. A s ostatnými tiež. čaute dríči a nezadrite motory.

:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...