Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

106 1,6D - zkušenosti, starty v zimě ?


Peetan

Recommended Posts

Ahoj všem,

tak do rodiny přibyl další ropáček, protože stará 205 už má nejlepší léta za sebou a hlavně jako karburátorová 1,4 si po městě vezmě i do 10.

Vzpomněl jsem si však na své dávné zkušenosti s komůrkovými diesly a jak jsem se s nimi v zimě trápil, přestože vše bylo relativně OK. U nových přímovstřiků to už samozřejmě neznám a tak jsem velmi zvědavý, zda budou u té 106 nějaké podobné trable (to mě ženská tedy zabije :grr )

Tak prosím o vaše zkušenosti hlavně v zimě - zda už teď se mám klepat strachy a čekat na ty nadávky :potlesk

Auto bylo poctivě servisované, má najeto 140 tkm , olej měněn po 10 tis - polosyntetika 10W40. Kolik mohu čekat, že ten motor nalítá a bude OK ? Díky všem za vlídná slova

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Priatelka mala Peugeot 106 1,5D r.v.2000, 92tkm a nemozem na to auto povedat ani jedno krive slovo. Minulu zimu 2005-2006 sme tu mavali aj -25, navyse byvam na sidlisku na kopci, tak je to umocnene este vetrom a 106 chytala ako diva. Tankovala len na Shell-ke, pred zimou som vzdy skotroloval, pripadne vymenil zhavice (olej, filtre atd.), nabil bateriu a pohoda. Vsetci ju pred kupou odhovarali, ze cez zimu to nepojde nastartovat atd. ale nic take. A ta spotreba, skoda reci, cez zimu do 5,5, cez leto do 4,5 litra.

Ó, daj boze nech je jej novy majitel ku nej mily. Vzdy musim zatlacit slzu ked na to auto spominam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pred zimou vymen naftovy filtr... skontroluj zhavice .. dobrou baterku chce a musis startovat bez problemu ... este bych pridaval nake aditiva do nafty at nezamrzne .....

jinak tento motor vydrzi opravdu hodne ... ja mam na saxu 300tis km ted sem udelal akorat tesneni pod palici pac mi tekl olej ale jinak jezdi porad. za posledni tankovani spotreba vysla 4,16l/100 :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

tak jsem čekal, až se zima zeptá co jsme dělali v létě (já nic a taky jsem za to hned schytal vynadáno) a při -3°C už měla drahá polovice problém nastartovat. Resume - 2 svíčky total kaput, 2 tak napůl. Takže jsou všechny nové a doufám, že je to poslední zimní problém. Když to nastarovalo na dvě polomrtvé, tak snad na 4 nové se pochlapí i ve větší zimě :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...