Jump to content
Sign in to follow this  
Chozé

Nedrží stopu

Recommended Posts

Nevíte někdo,proč skoro nemůžu při rychlosti 120KM/H udržet auto na silnici?Dal jsem zimáky,185 60 R14 a od té doby to dělá,tak nevim,pneu mam nahuštěné,kola nově vyvážené a geometrie by měla být dobrá,když na letních to bylo OK.Na zadním kole nejdál od řidiče mám na jednom disku rozdílný ET 24 a na zbývajících ET 34,ale kluk co mi to prodával(ty disky) říkal,že to v žádném případě nemůže vadit!!!Fakt to plave jako......!:bojim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kdybych někomu něco rodával, tak mu taky řeknu, že ta rez je přece v pořádku a je to hezký tuningový prvek...

Docela bych tomu věřil, že by se to mohlo projevit neklidností vozidla.

Otázkou je jak kvalitně jsou kola vyvážená. Už se mi stalo, že mi v Praze Holešovicích měnili a vyvažovali kola a za týden jsem je nechal raději překontrolovat (a převážit), protože se na tom nedalo jezdit. Můj dvorní pneumechanik v Opavě se nad tím křižoval a řekl, že toho experta by chtěl mít na svlíkací stolici... Celé to házelo a bylo to úplně špatně vyvážené, pak už jsem byl v pohodě. Taky je otázka, v jakém stavu jsou pneu. Měl jsem pneu z druhé ruky a měly plošky - říkal, že to vyvážil jakž takž a příští rok že už to chce nové...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak to je hukot - to máš jedno kolo s rozdílným ET než všechny ostatní ? :o))))

Tak to je mi tě líto :o( - to určitě nebude dělat dobrotu - navíc je to asi i proti předpisu (takhle to asi nemá projít technickou).

S vyvážením je to taky alchimie. Nechal sem si poslat gumy z jednoho nejmenovaného internetového obchodu - jedno bylo naprasklé, tak po měsící reklamace došlo nové - a strašný problém to kolo vyvážit - nakonec sem dal 300,- jen za závažíčka :o((( Prý se to stává - že může být v gumě nerovnoměrně rozložená hmota. Takže jak se to kolo bude sjíždět, tak se to zase bude měnit - stejnak nezbývá nic jinýho než převažovat každou sezonu.

Jo..a ten bombónek...kolo s nasazenou gumou technik asi třikrát upínal do centrovací mašiny a pokaždý to hodilo trochu jiný hodnoty závažíček (pořád se to zhošovalo :o)))) (Taky zkoušel pootáčel gumu v ráfku) Záleží jak se kolo nazuje na disk. Příště půjdu asi jinam.

Jo, a nekupovat gumu přes internet. V obchodě si to můžu nechat nazout, vyvážit a když to bude na závažích víc jak dvě kila(myslím 200,- českých), tak jim řeknu, že to je zmetek guma a že tam chci jinou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

muze zlobit i to, ze jsi ty gumy neobul presna jak byly, tzn. ze si dal treba gumu z puvodne LP kola na PZ apod. to taky dela neplechu!

A to ET se mi taky nelibi, to bych si na auto teda nedal!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ET 24 a ET 34 to znamená že jedno kole je o 10 mm v hajzlu opriti kolu se kterým je v zákritě ty nejedíš s auto ale s motrkou se sajdkou a divíš se. j:bojim Jeslti se nechceš zabít tak ho vyhod´!!!!!!!!!!!!!!:bojim:bojim:bojim:bojim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozice kol samozřejmě měnit jde - a dokonce se to i doporučuje kvůli rovnoměrnému sjíždění. Ale musí se měnit přední za zadní (nebo naopak). V žádném případě levé za pravé.

Pokud je to směrový dezén tak je to uplně bez problémů (Levý nezaměníš za pravý - kvůli šipkám nakresleným na gumě)..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já mám ET na jednom kole sice taky jiný, ale jen o číslo a na zadní nápravě a jezdí to v pohodě i ve 180ti. :D:D

Jestli že máš ok diagnostiku, tak vyměn ten disk a nech si to ještě pro jistotu převážit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chlapy díky moc za rady,urychleně to dám do pořádku,volal jsem tomu svému prodejci a opětovně mi tvrdí,že to vůbec nevadí(to rozdílný Et).Dělám co můžu a sehnat ten disk s ET 34 se mi nějak nedaří.Nevíte jak zjistím na disku co je to za rozměry,je to někde vyražený nebo tak něco?:bojim

Share this post


Link to post
Share on other sites

No já mám na disku vyražený údaje zevnitř...ale nevím jestli to není jen firemní kód, který je nutno rozkódovat...kouknu na to zítra. Jinak hodně zdaru Chozé. Jestli tomu prodejci nevadí, že auto neprojde technickou, tak mu vyřiď, že by mu to teda vadit mělo. Na každé nápravě musí mít kola stejného typu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×