Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Digitální fo?ák


oddie

Recommended Posts

Tak mě docela láká pořídit si fo?áček. Nejsem ani sběratel novinek, ani v tom nechci utopit víc peněz než v autě, prostě by mě lákal rozumný fo?áček za rozumné penízky.

A to zhruba s těmito parametry: 2Mp, 3x opt. zoom, CCD (ne CMOS), a rozumně světelný objektiv...

Zatím mě asi nejvíce zaujal výprodejový Canon A40 (cca za 9tis, pokud se ještě sežene), a nebo Olympus řady C7xx (C700 už asi jen v bazaru, ale 720 se dá).

Má někdo nějaký jiný tip, či postřeh, zkušenosti atd?

Dík za nápady a náměty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem pokukoval po Hpčku 320 (4.900 - ,- s DPH) jinak by mě taky lákal Olympus - 720 (ona 7stovkovká řada je dost povedená).. ale 15 klacků se mi za digitál zatím dávat nechce :-(

To Ondra : benq - zajímavá firma, dělá i LCD displeje .. jak moc jsi s ním spokojen ? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem vix

To Ondra : benq - zajímavá firma, dělá i LCD displeje .. jak moc jsi s ním spokojen ? :-)

no prave ze u digitalu je podle me nejdulezitejsi poradna optika a pak kvalitni CCD snimac...

o kvalitni optice si u fotaku za 10 tis nebudem moc povidat, schvalne se zeptejte michala 206, kolik dal za objektiv (ale kvalitni)....

ad CCD: protoze prave BENQ dela levny a DOBRY skenery (CCD snimani), tak sem to prubnul a sem s tim navysost spokojenej.... za tech 4,5 tisice bych vubec nemenil !!!

Jediny, co mi u toho fotaku chybi (jediny sram), je vystup na TV-PAL, to nema, to obcas nastve....

ale jinak fakt navysost spokojenej :D

prikladam na ukazku fotky...

http://alfons.kobranet.cz/fotografie/mumlava.jpg

mumlavsky vodopady v Harrachove

a tohle je s bleskem, fotka z chatky na 3.srazu

http://alfons.kobranet.cz/fotografie/chatka.jpg

jinak tenhle patek jedu do prahy, tak kdyby byl zajem, muzu ukazat...

[Editován dne 17/6/03 Ondra]

[Editován dne 17/6/03 Ondra]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem tomson

Já mám MINOLTA DIMAGE X vyšel mě na 18000.kč ale už je nový model a zdá semi za stejnou cenu ale má o 1mbp víc má 3.12mpix více info na www.minolta com.

DImage jsou dobry kamarad si predloni v US koupil Dimage 5 a je to super, ale stala ho $1000...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za názory a postřehy.

Včera jsem se byl podívat v prodejně, abych si ty fo?áčky prohlédl \"naživo\", no, a nakonec jsem si rovnou odnesl ten Canon A40...

Prohlížel jsem si i ten Olympus 720, 8x zoom je pěkná hračka :) ale přeci jen byl o 5tis dražší než ten Canon - a taky mi na něm trochu vadil ten hledáček, v kterém je displej, ne průhled (i když to je asi jen o zvyk).

Ta Minolta je taky pěkná, ale 18tis za fo?ák, to už je na můj vkus privela, tak vášnivý fotograf zase nejsem... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kvalitni optika je dost draha, cena narusta s pouzitim ED a FL clenu.. . Pouzivam klasiku a ted i digital (jestli se fotacku u mobila tak da rikat). Na kinofilm foti s Pentaxem Z1 a posledni objektiv, co jsem kupoval (AF Pentax SMC28-200, IF, AL, AD) stal 14 tis. a to byl z bazaru.. Fotografovani je drahej konicek, stejne jako auta.. .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bracha dostal Olympus C4000Z, pekny fotak, jen oproti klasickemu fotaku ma ponekud pomaly zoom (az mi skoro prijde, ze je to brzdeny schvalne). 128MB Smart karta je OK, jenze video vyuziva jen vnitrni pamet a po jejim vycerpani dojde k pauze, kdy se data sypou na kartu. To mi taky trochu vadi.

Ale chtel jsem jen upozornit na web DPREVIEW, kde maji pekne popisy a hodnoceni digitaku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...