Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Tacho


Ivosh

Recommended Posts

Ahojte. Uz resim koupi vozu (konecne) a setkal jsem se se zajimavym nazorem. Jeden clovek mi rikal, ze se bavil se svym znamym mechanikem, a ten mu rekl, ze pry u tohoto typu neni mozne stocit tachometr. Moc tomu neverim a rikam si, ze se zeptam tady, treba to nekdo okamzite vyvrati nebo potvrdi, preci jen mate vice zkusenosti s temito vozy. Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám mechanické počítadlo s elektrickým náhonem. Přetočit se dá. Rozmontovat tachometr a ručně nastavit hodnotu. Měl jsem ho rozdělanej kvůli závadě. Já tam naopak kilometry přidával. Tedy asi 1000 Km, které jsem projel s nefunkčním tachometrem. Jinak bych si neudržel přehled. Digitál by měl jít upravit přez řídící jednotku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Ahoj, mám drobný dotaz, pokud koupím přístrojovku z novějšího modelu 806ky (tu s tím digitálním ukazatelem ujetých kilometrů) půjde mi to do ročníku 96 s tím mechanickým?? Nevím jestli to bude fungovat, ví to někdo prosím ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
Původně zaslal: koldam1

Ahoj, mám drobný dotaz, pokud koupím přístrojovku z novějšího modelu 806ky (tu s tím digitálním ukazatelem ujetých kilometrů) půjde mi to do ročníku 96 s tím mechanickým?? Nevím jestli to bude fungovat, ví to někdo prosím ?

Nevím jistě, ale řekl bych že ne, protože ten starý mechanický by měl snad mít klasický bovden ne? A nový digitální bude mít asi jen kablík. Nevím to ale jistě, je to jen můj tip. Navíc u digitálního se při zapnutí klíčku rozsvítí ukazatel se symbolem klíče a zbývajícími km do příští výměny oleje a nevím jakým způsobem se resetuje jestli není nutná diagnostika!?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam evasion r.v.2000 a nahon do tachace nevede, jen kabely - jinak servisni interval resetnes = zmacknes cudlik na tachometru pri vypnutym klicku - drzis - zapnes klicek - zacne se resetovat ser.interval 9-8-7..... pak tlacitkem zvolis 15 nebo 20 tis do dalsiho ser.intervalu a podrzis - nejak takhle to je ted sem dal oil tak sem to nastavoval :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

to peter806:

ani by som nepovedal, prave naopak, podla mna je uz len malo aut, kde sa nehybalo s kilometrami :mrk

vid napr.: http://www.tachoteam.de/tachosoftware.php

mat na tachometri viac ako 150 000, bez ohladu na vek auta, sa mi zda uz ako ruhanie

ak mozes, daj nejaky kontakt na seba, v nedelu budem na Makove, rad by som sa porozpraval s niekym , kto ma 806

dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také já si myslím, že v každém autě je možné upravit stav km. V případě 806 je výhoda, že to auto je stavěno robustně, trochu jako dodávka. Když jsem ho před časem prodával, mělo najeto skutečných (na 99,9% jsem o tom přesvědčen) 220000km a vypadalo podstatně líp než některá auta v bazarech s kilometrama kolem 100000. Kdybych nechal stočit tacho a zahodil servisku a dal to do bazaru, myslím, že by tomu stavu dost lidí věřilo. Spíš než na stav km na tacho. bych se při koupi zaměřil na celkový stav, důkladnou prohlídku, třeba i v servisu a požadoval bych co nejvíc dokumentace k servisu, kopie faktur, ptal bych se co a kdy bylo měněno, dobrá je vyplněná servisní knížka, kde je uvedený servis, který auto pravidelně servisoval. Pak je možné tam zavolat a spostu věcí si ověřit. Ono nezáleží jen na stavu km, ale i na tom jak s ním předchozí majitel zacházel, jak a kde ho servisoval... Někdo stylem jízdy spotřebuje na každých 60000 jedno turbo, někomu vydrží 200000, čerpadlo víc jak 200000 zpravidla nevydrží nikdy.... Horší je, že tyto informace ne každý prodejce poskytne. Ale jak jsem psal na začátku, to auto něco vydrží a podle mě, když mu po koupi dáte trochu slušnej servis ( rozvody, kapaliny, filtry + další co je zrovna potřeba), bude sloužit dobře ať má najeto 150 nebo 300. Mě vždy přijde směšný, když někdo nabízí 8 let starého diesla bez jakýchkoliv dokladů a tvrdí, že má najeto něco kolem stovky. Tomu snad rozumnej člověk nemůže uvěřit. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...