Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bezpečnost provozu


Kurt

Bezpečnost provozu  

  1. 1. Bezpečnost provozu


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

myslíš?

Co tobě víc vadí, když vedle tebe jede auto v zimě s letníma gumama (sucho, 10 st.) nebo 30 let stará škodovka s chatrnýma brzdama, bez technické, bez poviného ručení a s řidičem bez papírů, pravda tato chatrná škodovka má zimní pneu...???

Možná že to srovnání není úplně nejlepší, nicméně to přesně vypovídá o této logice a době, dostaneš pokutu a body za měsíc propadlou lékarničku, ale vážné přestuky nikdo neřeší, to je přesně to o co mi jde... ať si každý sám v hlavě řekne, co je horší a co by mělo být více trestáno

[upravil dne 5.11.06 Dress]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dress

myslíš? Co tobě víc vadí, když vedle tebe jede auto v zimě s letníma gumama nebo 30 let stará škodovka s chatrnýma brzdama, bez technické, bez poviného ručení a s řidičem bez papírů, pravda tato chatrná škodovka má zimní pneu...???

Tomuhle se říká demagogie. Je to vidět už v těch otázkách - ta poslední \"všechny dosavadní neduhy jsou malichernosti, nejvíc mě trápí soused, který vyjede dvakrát za zimu, když je sucho na letních pneu\" je vskutku ukázková.

Pokud mám odpovědět na tvojí otázku: vadí mi všichni, kteří jsou nebezpeční nejen sobě, ale i svému okolí. Tedy to auto s letníma gumama stejně tak, jako auto ve špatném stavu a řidič bez papírů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak mně třeba opravdu zásadně vadí auta, která nesvítí. Včera za deště jsem jich pár zase potkal. Ta auta opravdu nejsou vidět, a tím jsou hodně nebezpečná. Za to bych ty body strhával naprosto nekompromisně. OK, může se stát, že někdo zapomene, ale to je jeho blbost. A za blbost se přeci platí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zapomenutí bych ještě dokázal pochopit, ale co nedokážu pochopit, že někdo schválně nerozsvítí a má na to svoje teorie, jako že šetří žárovky, šetří phm, je zbytečné svítit když je den, kdo mě nevidí tak je slepej a nemá na silnici co dělat,.... tyhle klauni jsou fajn

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Mědvěde za názor, na tvoji myšlenku jsem byl zvědav, protože seš zakladatel konkurenční ankety.

Vidím to jinak, jak jsem již psal, pro mě na suchu v 10 st. je auto s letníma méně nebezpečné než jmenované neduhy, jen opět dodávám neobhajuju dementy vypravující se do hor nebo v kalamitě na letních nebo sjetých pneu.

[upravil dne 5.11.06 Dress]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dress

Nevíte náhodou jak je to teď v bodovém systému se sjetýma gumama? Jsou za to nějaké body? Zatím jsem o tom nic nenašel. Vím že nedodržení bezpečné vzdálenosti od vozidla před tebou bodový systém nezná a body za to nejsou, ale tohle nevím.

Hledal jsi špatně. Je tam výslovně uveden tento prohřešek: \"řízení vozidla, které je technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích podle zvláštního právního předpisu tak závažným způsobem, že bezprostředně ohrožuje ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích

Postih? 5 bodů, pokuta 5000–10000, zákaz činnosti 6 měsíců–1 rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co chceš prosím tě proti to mu dělat? To necháš každého sledovat, komu byl odebrán ŘP nebo ho nevlastní? Zamysli se, prosím tě. To je nesmysl. Jsme přece homo sapiens tedy člověk myslící. Pokud někdo jede bez ŘP, tak se dopouští trest. činu dle §171 TZ. Napiš poslancům, ať změní zákon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Taky mě vadí v podstatě všech pět bodů ankety a mjé pocity tu plně zastoupil Kurt, tudíž se k němu připojuju.

Mám stejný názor jako Méďa a Kurt.

Navíc mě serinkujou někteří svátěční řidiči (např minulý týden v sobotu před dušičkami). :nevim:nevim:nevim

V sobotu jsem jel na Ostravu předjel jsem staršího pána s novou Fabkou, cca za 1 minutku mě začal předjíždět těsně před malým kruháčem u Drahotuš (taktak že to ubrzdil a vešel se na kruháč) za kruháčem jel 50km/h, takže jsem jej zase předjel, cca za 3 minutky mě začal zase předjíždět těsně před velký kruháčem u Hranic (a zase stejný problém z bržděním), přitom je to pěkně značeno značkami.

:bojim:(:bojim:(:bojim:(:bojim:(:bojim:(:bojim:(:bojim:(:bojim:(:bojim:(:bojim:(:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pinďa

Původně zaslal: Medvěd

Taky mě vadí v podstatě všech pět bodů ankety a mjé pocity tu plně zastoupil Kurt, tudíž se k němu připojuju.

Mám stejný názor jako Méďa a Kurt.

Navíc mě serinkujou někteří svátěční řidiči (např minulý týden v sobotu před dušičkami). :nevim:nevim:nevim

V sobotu jsem jel na Ostravu předjel jsem staršího pána s novou Fabkou, cca za 1 minutku mě začal předjíždět těsně před malým kruháčem u Drahotuš (taktak že to ubrzdil a vešel se na kruháč) za kruháčem jel 50km/h, takže jsem jej zase předjel, cca za 3 minutky mě začal zase předjíždět těsně před velký kruháčem u Hranic (a zase stejný problém z bržděním), přitom je to pěkně značeno značkami.

:bojim:(:bojim:(:bojim:(:bojim:(:bojim:(:bojim:(:bojim:(:bojim:(:bojim:(:bojim:(:bojim

Pinďo, to je bohužel demence některých řidičů, které bohužel taky na silnici potkáváme, to ale nelze změnit zákonem, zákonem můžeš určit povinnost svícení, gum, omezit rychlost a kdesi cosi, ale proti takové demenci, kdy řidič u jízdy nepřemýšlí, nevěnuje se řízení a nebo dokonce úmyslně dělá naschváli a ohrožuje ostatní pro svoje pobavení a dodání si sebevědomý neovlivníš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sorry, ale takhle definovana anketa je opravdu demagogie... ty odpovedi jsou nevhodne formulovany, a mnohdy ani nejsou srovnatelny. jak z nich chces vybrat jednu jedinou? a na co se vlastne ptas?

> stáří vozového parku na našich silnicích

prumer je 13 let. to samo o sobe neni takovy problem. problem je udrzba a pozornost, kterou nekteri majitele svym autum venuji. bez rozdilu mezi novym a starym autem. u tech skodovek to muze byt jeste lepsi, nez u spousty slepenin, co se sem dotahaly ze zahranici v letech devadesatych - vraky, nekolikrat zruseny, neodborne slatany dohromady v garazi mistniho JZD.

> každé 10 auto na našich silnicích má propadnou technickou nebo jí má nelegálně získanou

to cislo mas odkud? nerikam, ze tohle neni problem, a ano, vadi mi to.

> každé 20 auto, které potkáte nemá uzavřené povinné ručení

stejna otazka jako predchozi - to cislo mas odkud?

pri takovych cislech by se pojistovnam hodne vyplatilo po tom jit, to uz jsou docela zajimave penize...

> kolik řidičů za volantem nemá vůbec řidičský průkaz nebo jej má již sebraný a řídí dál???

> Myslíte že tyto řidiče spočítáte na prstech jedné ruky?

schvalne, kolik?

v druhem pripade se dopousti trestneho cinu mareni uredniho rozhodnuti s celkem zajimavou sazbou. chces je nechat rovnou zastrelit?

> všechny dosavadní neduhy jsou malichernosti, nejvíc mě trápí soused,

> který vyjede dvakrát za zimu, když je sucho na letních pneu

tohle je pocitam mineno z legrace, vid?

trosku mi to pripomina tvrzeni tiskove mluvci Kapsh \"system dostavime vcas, pokud behem prosince nebude mrznout, snezit nebo prset\".

pokud chces vedet, co me osobne na nasich silnicich vadi, tak je to v prvni rade bezohledny styl jizdy (btw, jizda na dalnici devadesat v prostrednim pruhu je take bezohlednost), coz v Tve ankete uplne chybi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...