Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zimní gumy povinné???


Medvěd

Zimní gumy povinné???  

  1. 1. Zimní gumy povinné???


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

to Medvěd: Já za to nemůžu, že žádný z výrobců nebyl schopen vymyslet takovou gumu. A i kdyby nějaká taková guma existovala tak bych pochyboval, že by si jí dopravci kupovali, protože by byla určitě velice drahá.... Jedině pak předepsat zákonem, ale.....

Diskutujeme tady o tom zda zavést povinně zimní gumy či ne, ale trochu zapomínáme na jeden velice důležitý faktor a to je řidič. Pokud je za volantem hovado tak nepomůžou ani gumy s hrotama. Osobně bych zpřísnil autoškolu a to tak, že bych zavedl povinné absolvování školy smyků a to alespoň dvoudenní kurz. Tím bych zpřísnil i závěrečné jízdy s komisařem, které by zahrnovaly i zvládnutí určitých smyků. Tímto opatřením by se sice výrazně zdražila a ztížila autoškola, ale na druhou stranu by řidičák nedostal každý jouda. Vždyť dnešní auta jsou velice silná a rychlá. Sice mnoho z nich mají ve výbavě různé elektronické pomocníky, ale pokud ho řídí člověk, který není schopen ho zvládnout je to vlastně zbraň.... Je to prostě pořád o člověku.

Tak jsem zvědavý, kdo se do mě pustí jako první.... :D:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já tedy nákl. pneu nerozumým, ale z druhé ruky jsem slyšel že na nákladˇáky existují klasické zimní pneu jako na osobák, zrovna třeba značka semperit, kterou mám na svém osobáku děla širokou nabídku gum, jinak jsou i gumy na nákl. určené pro stavební, dálniční, městský, regionální provoz, včetně pneu do extrémně vysokých letních teplot apod. Ta nabídka je pestrá, ale bohužel ceny velmi vysoké, to je dle mého hlavní překážka. Na většině tir se šetří, a dávají se protektory s \"universálním\" dezénem i směsí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

To neřeš, stejně to nevyřešíš - tvrzení proti tvrzení. ;)

On ti bude tvrdit, že měl určitě zimní, my co jsme tam byli jsme zase určitě viděli letní. :)

Kdy a kde to bylo? Psal jsem to - parkoviště pod Šerlichem, autobus plnej dětí, bez nápovědy publika bych datum střelil na 14. ledna 2006.

Tady je vyfocená cedule, která to parkoviště označuje (autobus jsem nefotil, nebylo jak - tlačil jsem oběma:D).

Podle mých fotek to bylo opravdu 14.1.2006 okolo 13té hodiny. Ale jak říká Kurt, je to předem ztracený. Někdo to tam fotil, ale my, co jsme tlačili, fotky nemáme. Taky si nejsem 100% jistý, že to bylo parkoviště pod Šerlichem. Podle mě to bylo kousek výš na parkovišti u nějaké sjezdovky. Pak jsme teprve dojeli pod Šerlich. Určitě to byl autobus DP Praha. Asi Karosa (ale zase to nevím na 100%). Byl to zájezd plný dětí. A víc si nepamatuji, vždyť to je skoro rok!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citace:

Původně zaslal: Peta

Podle mých fotek to bylo opravdu 14.1.2006 okolo 13té hodiny. Ale jak říká Kurt, je to předem ztracený. Někdo to tam fotil, ale my, co jsme tlačili, fotky nemáme. Taky si nejsem 100% jistý, že to bylo parkoviště pod Šerlichem. Podle mě to bylo kousek výš na parkovišti u nějaké sjezdovky. Pak jsme teprve dojeli pod Šerlich. Určitě to byl autobus DP Praha. Asi Karosa (ale zase to nevím na 100%). Byl to zájezd plný dětí. A víc si nepamatuji, vždyť to je skoro rok!

Ano, nebylo to parkoviště přímo pod Šerlichem, bylo to kousek vedle (snad 200m) a jelo se tam odtud k Šerlichu opravdu z kopce. :) - ta cedule je opravdu autentická. :D

Karosa? No asi jo, já si pamatuju hlavně toho týpka, co tam vykřikoval něco o \"blbcovi z Prahy\" (byl odvážnej, asi si nevšiml, že Medvěd vylezl z 309-ky s pražskou RZ :D) a pak jako první sednul do auta a projel mezerou, kterou jsme tam udělali (nečekal ani na to, až se uhneme z cesty). Ale po tý době si fakt víc nepamatuju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dress

já tedy nákl. pneu nerozumým, ale z druhé ruky jsem slyšel že na nákladˇáky existují klasické zimní pneu jako na osobák, zrovna třeba značka semperit, kterou mám na svém osobáku děla širokou nabídku gum, jinak jsou i gumy na nákl. určené pro stavební, dálniční, městský, regionální provoz, včetně pneu do extrémně vysokých letních teplot apod. Ta nabídka je pestrá, ale bohužel ceny velmi vysoké, to je dle mého hlavní překážka. Na většině tir se šetří, a dávají se protektory s \"universálním\" dezénem i směsí.

To jo, ale ty v našich podmínkách nevydrží.... S nimi se musí jezdit po sněhu.... Teda toto mi bylo řečeno....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, ten popis odpovedi bych volil ponekud strizliveji.... a chybi mi tam treti moznost. hlasoval jsem pro ano, ale ten dodatek bych si odpustil....

preferoval bych spise aby to bylo obsazeny ve smlouvach o povinnem ruceni, a to dost vyraznym zpusobem.

jinak kecy, ze na to nekteri nemaji nebo nebudou mit me pekne stvou... tak at prodaji auto, nebo daji RZ do depozitu a jeste usetri na pojistce. mozna by potom stalo za to se zamyslet, jestli nezrusit STK, pojisteni, minimalni vzorek, sviceni, povinnost mit v poradku brzdy... vzdyt by na to nekteri lide nebudou mit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky musím souhlasit s názorem \"radši rozum+letní než debil+zimní\".

Jednu zimu sem jezdil jen letní, další jen přední zimní, další všechny zimní.

Vždycky sem při prvním sněhu to jel prozkoušet na parkál a nikdy sem neboural.

Za to znám několik lidí, kteří na zimních bourali 2 zimy za sebou protože si myslí že ty zimní sou o tolik lepší.

Možná to vědomí, že sem měl letní mě hodně krotilo, proto sem jezdil opatrně.

Zimní gumy dávají Oktávkářům ftédéí neuvěřitelný sebevědomí, vidím to každou zimu na dálnici když skoro každej jede 60-80, jen oktávář má jediný auto na světě který zvládne 130.

Mmch. pochybuju že když to bude uzákoněný tak se snízí počet havárek nebo smrťáků přes zimu. Je to jak s boďákem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem pro zimní pneu. Jak to, že to v jiných zemích to jde a unás ne. Tam je to vyřešení, že jakmile je průměrná teplota 7 st.C a míň, ta musí být zimní gumy. A navíc, pokud někdo bude mít dopravní nehodu a bude na letních gumách, tak dostane jenom 50% pojistky. Teď nevím na 100%, ale poku má dopr. nehodu, tak má i částečno spoluúčast. To bych se musel podívat do zákonů. :myslimMyslím si, že by to i v ČR našlo platněný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká že by zimní pneu měli být dávány společně se zimním časem, tak si myslím, že by to nebylo vhodné a to z důvodu, že v době, kdy se mění letní čas na zimní, tak jsou teploty nad 10 st.C a to není vhodné pro zimní pneu, protože ta je dělaná ze směsy, která má dobrou přilnavost cca 7st.C a nížší a její životnost (neojízdí se) se prodlužuje a vyniknou její jízdní vlastnosti, Naopak letní gumy \"tvrdnou při nízských teplotách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak by jste resili nejake univerzaly ty by patrili do kategorie zimni nebo letni ? A jak by se poznavalo zda je pneumatika letni ci zimni ? Ono existuje jen evrobske oznaceni M+S ale nazev zimni s pneumatik zmizel a jen nekteri pouzivaji snehove vlocky .

Ja bych do tech zakonu nebyl tak hr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...