Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nefunguje topeni v 406


ace723

Recommended Posts

Zdravim, vcera jsem koupil 406 1.8 16V rv97 s LPG ale zjistil jsem ze nejde topeni. Nastaveny na cerveny pole, ventilator muze byt malo nebo na max, je to jedno, vzdy z ventilace jde jen lehce vlaznej vzduch, v aute je docela kosa. Kdyz otocim na studenej vzduch tak jde ledovej, kdyz na teplej tak jen vlaznej:( A jeste se spina vetrak, ted jsem dojel domu, teplota podle ukazatele na pulubce tak 80°C a pod kapotou rve vetrak na chladici :( Co tomu muze byt?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ace723

Zdravim, vcera jsem koupil 406 1.8 16V rv97 s LPG ale zjistil jsem ze nejde topeni. Nastaveny na cerveny pole, ventilator muze byt malo nebo na max, je to jedno, vzdy z ventilace jde jen lehce vlaznej vzduch, v aute je docela kosa. Kdyz otocim na studenej vzduch tak jde ledovej, kdyz na teplej tak jen vlaznej:( A jeste se spina vetrak, ted jsem dojel domu, teplota podle ukazatele na pulubce tak 80°C a pod kapotou rve vetrak na chladici :( Co tomu muze byt?

Koukni jestli nechybí chladící kapalina, případně ji dolej, a je to s největší pravděpodobností zavzdušněný, takže odvzdušnit. Jeden odvzdušňovák je šroub u termostatu, a druhej je taková čepička na hadici uplně u přepážky do kabiny, je to nejvyšší místo chladícího systému. :papa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus v horním levém rohu je ikona Hledání. Klikni na ni a zadej topení. Snad tam najdeš radu. Nemáš vypadlou hadici nebo jestli máš klimatizaci, máš tam dost náplně? Může to být zavzdušněný. A co na to původný majitel. Zeptej se ho. Máš auto přece tak krátkou dobu. Jinak 406 topí velm dobře.

[upravil dne 4/11/06 OK406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: chmeldaGTI

mno, mě taky 205tka netopila, ve finále sem zjistil, že tam vůbec není radiátorek, hadice co k němu vedou byly spojený takoym kolínkem :grr

:) Já to tak měl když sem byl v procesu výměny radiátoru ale bylo to přes léto takže bylo nádherný v autě mít nejstudenější vzduch.

Zřejmě by to mohl někdo udělat kvůli prodeji bez investice do radiátoru a tak aby netekla dovnitř voda.

Ace: v tom vyhledávání zkus najít něco s klapkama nebo jak se to menuje. Starší auta to mají ovládaný lankem tak je to cítit ale u novější je to elektricky a ta klapka za radiátorem se vlastně neotvírá do polohy topení a tudíž netopí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...