Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recepty a vše co se týká jídla (a králíků) :)


Radek Hurvajz

Recommended Posts

Ja mel kralika vcera. Pecenho se zeleninou.

Recept:

-1 kralik

-zelenina dle chuti (jako takovy to ja zeleninu nezeru to tady neplati, fakt se tam musi nejaka dat!) - mnozstvi: primerene

-sadlo na vymazani pekace

-sul

-spek (anglicka slanina)

-koreni (dle chuti, nejlepe vsechno) divocina by mohla stacit, doporucuju jeste majoranku (ta nesmi chybet v zadnem dobrem jidle)

postup:

Kralika zabijeme, stahneme z kuze, vykuchame, odrezeme halvu a dolni kousky pacek. (a nebo vytahneme z mrazaku uz zabiteho)

maso umyjeme, osolime, okorenime

nakrajime zeleninu a zruba stejne kousky

vmazeme pekac sadlem - primerene a raci o kousek vic, bo kralik je suhcy. Vlozime kralika, poklademe platkama slaniny, na to dame zeleninu a sup s ti do trouby, peceme do meka.

Podavame s bramborem i kdyz ja k tomu mel chleba, bo jsem z prace prisel pozde a brambory se mi nechtelo ohrivat.

[upravil dne 5/11/06 f3Rd@]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Ja pridám tiež trocha do kuchyne

Moje Miš-maš ( miš z mäkkým i nie tvrdým :)))

- mäso - kuracie / bravčové / morčacie - no ake mate doma - pre 4roch mi stačia 4 horné časti kuracieho stena.

- 1 - 2 cibule

- Mexická mrazená zeleninova zmes - kukurica, hrášok ,paprika - 1 sačok

- kečup - ja používam domaci 3 - 4 dl

- cestovina 400g

- syr na stuhanie

- smotana

- majoránka , červ. papirka

- masť / olej

dám variť vodu na cestoviny, mäso vykostím nakrájam na slížiky / nudličky , cibulu očistím nakrájam hodim na panvicu na rozpálenu mast, osmažim do zlatova, pridám mäso, sol, červ. papriku, majorám, ( prípadne ine koreniny podla chuti ). Keď mäso začína púštať sťavu zalejem to kečupom trocha podlejem vodou a pridám mrarenu zeleninu. dusím. Voda na cestoviny vrie. osolim, uvarim cestoviny. Kým su cestoviny hotove tak kontrolujem mäso , občas premiešam pripadne podlejem vodou, Cestoviny zlejem dám do mysy pridám mäso so štavou a pomiešam. Na taniery posypem stuhaným syrom pridám kyslu smotanu.

A potom sa len modlim aby mi rodina niečo nechala...:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...