Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pískání při mírném zatočení kol vpravo


jindra73

Recommended Posts

Zdravím, jen jsem si během týdne všimnul, že když zatočím volantem trošku doprava , ozve se pískot - svištění někde asi od pravého kola...ložiska obě jsou měněny před cca. 5000km .Pokud volantem otočím o trochu více doprava, tak se svištění z pravé strany ztratí. Projevuje se to v rychlostech od 40-80km/h. Jinak mám hodně sjeté kotouče a píská mi napínák klínového řemene , ale tam problém asi nebude?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi vím, co těma kroužkama myslíš, už jsem to asi párkrát viděl, ale přišlo mi to, jako kus drátu namotanýho do těch drážek manžety a myslím, že to tam bylo kvůli tomu, aby ta manžeta neporupala v těch ohybech. Já na manžetě žádný kroužky nemam a nic pískacího se mi neozývá (teda kromě levý vnitřní deštičky, která je nějaká pošahaná) a nikdy jsem neviděl, že by manžeta pískala (ale neřikám, že to neni možný!) možná nějaký nekvalitní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kotouče(Ferodo 470kč/kus) i destičky(470pár) už mám koupené nové,ale sníh mě překvapil, tak to vyměním až o víkendu , jestli to staje a bude tepleji... píská napínák klínového řemene, když je auto v klidu a tak napnutí nepomůže, jen vyměnit napínák (prý stojí 800) tak to radši vydržím... No jinak kotouče jsou sjeté dost a ten u řidiče je zrezavělý a destička se dotýká plochou asi poloviční, tak je tam vyjetí drážka cca. 2cm a hluboká 2mm.No já teda brzdy moc nepoužívám, ono to stejně nikdy moc nebrzdilo...Ty kotouče jsou originál a je tam najeto 193 000km a je strhlý odvzdušnovací šroub na kole u řidiče , tak brzdí o dost víc kolo u spolujezdce , protože řidičovo kolo néé a néé pořádně odvzdušnit ( jde to vůbec, když je strhlý a zaslepený ten odvdušnovací sroub ?). Byl bych rád kdyby auto před zimou pěkně brzdilo :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj mě to dělají taky kotouče ... je to tím rantlem na obvodu kotouče deska se tře o něj :-) na 306tce jsem hodil auto na hever shodil kolo, nastartoval a dal za jedna jedno kolo se ti točí a to na zemi sotjí. Vezmeš pilník a přiložíš na kotouč :-) a opiluješ tu hranu ... pak to samý na druhé straně a je klid ... ale pokud máš kotouče téměř v hájí tak je to zbytečné úsilí ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...