Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

309GRD vs.vibrace, vs.ruzne zvuky


aaron1

Recommended Posts

Zdravim, chci se zeptat jestli nekdo nenarazil na tento problém, po výměně kol letních(185/60 14,elektrony) místo zimních (165/70 13) mi začal vibrovat volant při rychlostech cca 120 a výše, jen při tahu motoru(když uberu plyn tak to prestane), a rovněž auto začalo vibrovat při bzdění. Kola jsem si nechal před montáží vyvážit a navíc kdyby to bylo vyvážením, tak by to asi vibrovalo furt ne? Zjistil jsem ze mam křivý zadní buben (při dobrzďování na ručku se mi houpe zadek, před výmenou kol jsem to rovněž nezaregistroval..) Dále druhá část otázky, ale možná že to má souvislost, již déle se mi ozývá jakési tlučení od přední nápravy, které se projevuje až po ujetí pár desítek km a jen do velkého kopce(velký záběr motoru, čím větší žáběr tím silnější zvuk), a na volnoběh je slyšet takový šustivý nebo šoupavý zvuk, který přestane při sešlápnutí spojky. S těmito zvuky jem najel cca 10000,- a nic se nemění. Olej v převodovce je. Zatim díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak co se týče toho prvního - je to jasný. Já měl úplně to samý i s úplně stejným autem: obě přední poloosy. Takže, pokud chceš nový, tak si připrav Kč 13 000,-, pokud sekáč, tak o dost míň, ale zas to nevydrží, tak jako nový. A ta druhá věc možna s tou první souvisí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Starší poloosy cca od 1000,-/ks, dtto repase např. u zmiňovaného Glogara. Repase v ACI, Kelly, Benexu atd., výměnným způsobem, cca od 3tis/ks.

Kupovat do 309-ky nové orig. poloosy v Peugeotu za 13tis je blbost.

Šustivý zvuk, co ustane po vyšlápnutí spojky, je spojkové ložisko nebo ložiska v převodovce, to dělá hodně starých aut, žádná tragédie.

Dobrzďování na ručku má být jako co???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz zatahnes za rucku tak je to fakt normalni, ze se ti ten zadek zhoupne... je to tak konstrukcne udelany, ze to dela....

pokud ale za jizdy a pri pritazene rucce citis neco jako by cukani, tak paotom muzes mit pravdu, ze je ten buben krivy, ale to by vydavalo jeste pazvuky o drnouciho oblozeni.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Repasované poloosy? Zeptám se: repasuje někdo poloosy v okolí Kladna?

Vypadá to, že mě pravá opouští pokud to nědělá moje nevyvážené kolo(stratil jsem závaží) lehce se mi klepe volat, když protáhnu auto do votáček.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...