Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zimní nebo celoroční gumy ??


žažo

Recommended Posts

Celoroční gumy NEJSOU

V zimě se používají gumy ZIMNÍ (občas se i na Znojemsku zima dá potkat, taková cesta Dačic přes Jemnici do Znojma je vyloženě chuťovka) - vždycky, když vidím podobný dotaz tak mě berou všichni svatí:

Cožpak musíme mít všechno daný zákonem, abychom dělali zcela logické věci???

To nám těch pár pětek za zimáky stojí za to riziko, že někoho kvůli blbejm gumám sestřelíme a přizabijeme???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na mišákovi mám zimní gumy už dávno a neodvížil bych se bez nich jet za hranice Znojma . A opravdu na to nemusím mít zákon !!! Pocházím z Bruntálu a vím co je zima. Taky mně na cestě naštvou lidi kteří jezdí celý rok na letních.

Na celoroční mně navedly internetové obchody kde je nabízejí , protože je neznám a nikdy jsem je nemněl pouze vím , že se dříve opravdu celoroční vyráběli .

Přivedlo mně k tomu i to , že chci přiští rok posadit 106 na něco litého v pokud možno v jiném rozměru a tak to mnělo být pouze dočasné řešení , pro auto do města .

Omlovám se jestli jsem někoho naštval, svou hlopou otázkou , ale nejsem z oboru ;)

[upravil dne 2/11/06 žažo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Jirkap :Takže bych tomohl, jako provizorium, do mněsta na druhý auto zkusit ?

Dle Vašeho auta soudím že jste s nima jezdíl i jinam než po městě.

A poprosil bych ještě o radu jakou velikost

ted mám letní 155/70 13 bohužel už jen na dojetí další případnou kontrolu příslušníky by asi nerozjezdily.

Dík. Jirka

[upravil dne 3/11/06 žažo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: žažo

To Jirkap :Takže bych tomohl, jako provizorium, do mněsta na druhý auto zkusit ?

Dle Vašeho auta soudím že jste s nima jezdíl i jinam než po městě.

A poprosil bych ještě o radu jakou velikost

ted mám letní 155/70 13 bohužel už jen na dojetí další případnou kontrolu příslušníky by asi nerozjezdily.

Dík. Jirka

[upravil dne 3/11/06 žažo]

Já jsem měl tohle: http://www.rajpneu.cz/katalog-pneu.htm?session_id=jEJ1pXYZ338JTC5-2hS3HTX4mda&action=viewDetail&kod=2511000092&page=0

Ale měl jsem to na Ibize.... na Peugeotu jsem je neměl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož na jednom autě mám pneumatiky s označením ALL SEASON nebo tak něco, tak předpokládám, že to jsou celoroční, ale přikláním se k tomu názoru, že se už nevyrábějí, ale vyráběli se, kdysi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

žažo: jestli chceš ušetřit, tak si kup protektory z TESCA za pár kaček ... jsou \"vhodné na celoroční provoz\" ... ale já bych je na auto nikdy nedal. Prostě když chce člověk jezdit v zimě, má mít zimáky!!! První cvojí sezonu jsem jezdil na letních a byl to fakt mazec a od tý doby jedině zimáky na zimní období ... kvůli svojí bezpečnosti i bezpečnosti ostatních :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

žažo: jestli chceš ušetřit, tak si kup protektory z TESCA za pár kaček ... jsou \"vhodné na celoroční provoz\" ... ale já bych je na auto nikdy nedal. Prostě když chce člověk jezdit v zimě, má mít zimáky!!! První cvojí sezonu jsem jezdil na letních a byl to fakt mazec a od tý doby jedině zimáky na zimní období ... kvůli svojí bezpečnosti i bezpečnosti ostatních :papa

tak může koupit protektory zimáky na zimu,ne a třeba debici na léto ty protektory zimní nestojej ani 6stovek a záruka je nato o rok větší než na obyč gumy a ty debici taky stojej tak 7stovek:super
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám přes rok celoroční Vredestein QUATRAC 2 a spokojenost. Trochu hlučnější, pravda, ale sedí dobře a zejména jsou dobré na vodě i na brzdy - věřím jim. Na zimu mám Barum Polaris 2 a naopak u nich mi přijde po jedné sezóně \"zážitků\", že jsou naprosto neschopné na ledě a hodně slabé na sněhu. Dost k tomu mluví i testy (ADAC, rakušáci atd.) Polarisy tam na sněhu vycházejí o třídu horší a naopak jako zimní gumy lepší na vodě, z toho mi tak nějak plyne, že to jsou prostě barumky \"se zimním vzorkem\", ale ne tak docela vlastnostmi směsi. Každopádně je zajímavé, že v testech vyšlo chování QUATRAC 2 na zejména náledí a také na sněhu (jako celoročních pneu) lépe, než Polaris 2...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...