Jump to content
Sign in to follow this  
Petr5110

Utěsnění předního skla

Recommended Posts

Ahoj.

mám takový dotaz - blíží se zima a už je nejvyší čas abych nějak utěsnil těsnění kolem předního skla na pravé venkovní straně se mě totiž odchlipuje takže by mě zajmalo čím utěsnit??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já mám velmi dobrou zkušenost s klasickým karosářským tmelem v 310 ml kartuši. Po zaschnutí zůstává krásně pružný, nepraská, nepropouští vodu, nespůsobuje korozi oproti věcem na základě silikonu. Bohužel se nedělá ve vícero barevných odstínech, či transparentní.

I ten silikon jako takový není špatný a dobře poslouží.

Body taky dělá jakousi černou konzistentní nezasychající \"pastu\" ale mám s ní po mechanické stránce spíš špatné zkušenosti.

Pokud už máš pod těsněním binec, tak asi bude potřeba to nějak rozumně očistit, aby to na sebe chytlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klasicky silikon v zadnem pripade, nedrzi na gume. Bud polyuretanovy karosarsky tmel, nebo lepe MS polymer - FixAll. Superfix..., nebo primo lepidlo na sklo - Dinitrol atd. Pripadne medvedi ho.no, pokud uz to sklo nebude nikdo vyndavat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Silikon nedrží na gumě? Jsem něvěděl, gunu bočního okna jsem dotěsnil sanitárním sikonem a prozatím drží. Je možný že zima tomu dá zabrat a silikon se odlepí.

Chtěl jsem tam dát karosářský, ale mám ho v bílé barvě a kastli mám černou tak aby jsem z toho neměl zebru ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drží, ale blbě, což pro těsnění není příliš ideální. Hlavně je šíleně háklivej na vlhko a prach při aplikaci. Kdysi jsem ho taky zkusil použít, a za púl roku jsem jej z té spáry pod oknem vyškrabával, začalo to téct znovu. Jo a ještě je taky prů.er použít obyčejný kyselý silikon - ten dělá divy... když už silikon, tak neutrálníé. Nicméně, po nástupu těch MS polymerů jsem silikony přestal používat úplně - ono je to sice 3x dražší, ten FixAll a spol, ale práce s tím opravdu nesrovnatelná (mmch tomu ani moc nevadí vlhkost při aplikaci - v rozumné míře). Jinak na střešní okna u mých starých šlupek, a podlepení gumového těsnění oken u téhož jsem celkem suše použil ono \"medvědí hovno\" - tedy butylenový tmel - akorát musí člověk mít na paměti, že když to bude jednou sundavat, tak se zasere i po několika letech... ale těsní to bezkonkurenčně.

Share this post


Link to post
Share on other sites
;) Jo, nebýt medvědů, tak by jsme splakaly nad výdělkem. No, já se u toho zašvihám i při aplikaci. Budu se muset zamyslet nad nějakým efektivním nánášením. Prozatím netuším, jestli ten cep jde nazvat do nějaké výtlačné pistole. Určitě na to musí něco existovat, prozatím jsem po tom moc nepátral.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to medvědí ho... se prodává v klasických 310 kartuších, nejen v igelitové jitrnici. Ta jitrnice je vhodná na profi použití ve větším množství, vychází to pak levnějc, ale na doma se to v klasické kartuši koupí v pohodě.

Share this post


Link to post
Share on other sites

já taky těsnil přední sklo a použil jsem od den-bravenu ,,auto těsnění\" a drží dobře, je pružné a dá se dobře uhladit prstem namočeným v nějakým jaru:papa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×