Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ventilátory 406


bagr

Recommended Posts

  • O 3 týdny později...
Původně zaslal: komisar

chtěl bych se zeptat pokud se zvýší teplota kapaliny a jsou 2 ventilátory ,který se rozebehne jako první.Pokud se podívám zepředu tak mi běží ten levý,před spolujezdcem.a zapíná zhruba okolo 90 stupňů. Jinak mám klima 2 ventilátory

Aj ja mám saharu s dvoma ventilátormi. Pravý vobec nešiel a lavý sa zapínal niekedy až pri 105 stupňoch. Dnes som sa vrhol na zistenie závady, prečo ide iba jeden. Zistil som na pravom vetráku meraním odporu že má odpor pohyblivý od 560 k ohmov až do 780 k ohmov. S tohoto som dedukoval že je tam zlý spoj(oxid). Po rozobraní celej sahary som vytiahol vetráky a ten pravý mal dolu pod vrtulov kotaktnú skrinku (asi 2*3cm). V nej sú oba vodiče obalené v gume. Po vytiahnutí som videl \"strach a hrúzu\", oba boli zaoxidované. Vyčistil som ich, kontoxom premazal, vyskúšal napriamo na batériu a všetko poskladal. Po zohriatí vody na 98 stupňov(na volnobehu), sa oba ventráky spustili a teplota klesla na cca 90 stupňov. Takto to pracovalo dokial som vevypol motor. Podotýkam že vetráky išli pomaly a mali tichý chod. Pripomínalo mi to pradenie mačky. Som rád že sa mi to podarilo, už lem vyskúšať vonku (v meste).Kto má dva vetráky nech si to spraví ako ja a hned zistí aký bude mať dobrý pocit, ked to všetko šlape ako má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se rozbíhá první u spolujezdce. Mě taky šel jen jeden ventilátor a tak jsem sundal přední masku a tam je taková černá krabička. Tu když jsem sundal, tak v ní bylo relátko. Jeden z drátků byl z oxidovaný a tak jsem to upravil a běhá to dodnes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

tak jsem dnes koukal vyměnil relátka stav stejný běhá jen jeden před spolujezdcem,pokud jsem spodní relé sepl,tak se rozběhli oba dva,hledal jsem kde je ta řidicí krabička co to spíná a zatím bez uspěchu,mrknu na to zítra,až bude čas

Je to tam kde píše Ferry a koncovka je cca 5 cm široká, to sa nedá prehliadnúť a je pichnutá do krabice cca 6 * 8 cm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

chtěl bych se zeptat pokud se zvýší teplota kapaliny a jsou 2 ventilátory ,který se rozebehne jako první.Pokud se podívám zepředu tak mi běží ten levý,před spolujezdcem.a zapíná zhruba okolo 90 stupňů. Jinak mám klima 2 ventilátory

Ventilátory sa rozbehnú obidva(paralelne). Tak som to videl ked som spustil motor po \"oprave\", riadiaca jednotka si urobila test, pričom zistila že už fungujú oba vetráky. Ak ide iba jeden (vačšinou pred spolujazcom), tak RJ prepne na núdzový systém a spúšťa \"dobrý\" vetrák na plné otáčky pri cca 105-107 stupňov. Pri normálnej prevádzke okolo 80 stupňov a oba vetráky. Mne to doteraz neprešlo teplotu kapaliny 78 stupňov ( vonkajšia teplota bola od 7 do 12), uvidím ako bude v lete.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...