Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pískání čerpadla posilovače řízení


mand

Recommended Posts

Mám novou 307 BREAK (1,6, 16V, 80 kW) a kromě závad, o kterých v servisu prohlásili, že to je normální (chybná indikace vadného ABS, rachtavý zvuk motoru při volnoběhu - a to nemám nafťák! - , poruchové odemykání dveří zavazadlového prostoru atd. atd.), mám závadu, která mi fakt drásá nervy: je to nepřestávající HVÍZDÁNÍ ČERPADLA POSILOVAČE ŘÍZENÍ. (Toto začnou dělat některá auta zhruba po 10 letech provozu.) Dle vyjádření servismana je to u peugeotů běžná záležitost, jiným to prý nevadí a na funkci to nemá negativní vliv. Mám si na to zvyknout. Hotovo. Protože nemám možnost si nikde 307 poslechnout, může mi někdo z vás sdělit vlastní zážitek s tímto pískáním? Zatím se mi podařilo zjistit, že 206 to nedělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mand

Mám novou 307 BREAK (1,6, 16V, 80 kW) a kromě závad, o kterých v servisu prohlásili, že to je normální (chybná indikace vadného ABS, rachtavý zvuk motoru při volnoběhu - a to nemám nafťák! - , poruchové odemykání dveří zavazadlového prostoru atd. atd.), mám závadu, která mi fakt drásá nervy: je to nepřestávající HVÍZDÁNÍ ČERPADLA POSILOVAČE ŘÍZENÍ. (Toto začnou dělat některá auta zhruba po 10 letech provozu.) Dle vyjádření servismana je to u peugeotů běžná záležitost, jiným to prý nevadí a na funkci to nemá negativní vliv. Mám si na to zvyknout. Hotovo. Protože nemám možnost si nikde 307 poslechnout, může mi někdo z vás sdělit vlastní zážitek s tímto pískáním? Zatím se mi podařilo zjistit, že 206 to nedělá.

Vymen servis :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nepíska ti nahodou klínový řemen pro pohon servočerpadla??Dělá to při menším otačce volantu nebo jen v krajních polohách??Jestli v krajních tak by to mohl byt malo napnutý klínak,protože se zvýší tlak v potrubí a řemenicí čerpadla jde tíž otáčet=prokluz řemene.......:myslim:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to mas pravdu,ale meli by se alespoń pokusit tu zavadu diagnostikovat.....přece ten autorizovanej servis by se mel chovat seriozne a pečovat dobře o zákazníka,protože děla obrázek Peugeotu.A že tam někde naberou automechaniky co mají takovýhle přístup k zákazníkovi a i vlastně k praci je problem těch vedoucích,ale lidi si pak udelaj vetšinou negativní obrazek ne na jednotlivy lidi,ale na Peugeot........:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pískavý zvuk mění svoji výšku a intenzitu v závislosti na 1/ poloze volantu, 2/ rychlosti otočení volantem, 3/ rychlosti vozidla. Pískání/houkání naopak není závislé na otáčkách motoru. Servisní technik prohlásil, že jde o normální zvuk elektromotoru čerpadla, tedy ne špatně napnutého klínového řemenu. Nezaregistroval někdo z vás podobný zvuk u 307 v malé míře ani při vypnutém rádiu a klimatizaci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne tiez niekedy piska servo na mojej 406 ale vzdy to prestane asi po minute a piska uz pri miernom potoceni volantu len pri mne to bude asi studeny servo olej-stuhnuty tak asi kym sa rozhejbe :super ale dako to moc neriesim lebo ako som uz povedal robi to len pri studenych startoch a navysse po minute to prestane...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měly by to být špatný ložiska uvnitř serva.

Moje 306 to začla dělat zhruba ve 170tis. Více méně to nemá na nic vliv akorát je to debilní zvuk.

Píská to při studeným startu tak 3min a pak samozřejmě jak se otáčí volantem podle toho jakej je odpor kol a na dorazech.

Správně by to určitě dělat nemělo, 15 let stará 605 to nedělá, tam servo jenom lehce syčí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě, je to debilní zvuk a jako takový mě slušně řečeno irituje. Stejně tak mě irituje přístup servisu, který s tím nechce nic dělat - asi proto, že auto mám teprve půl roku a vztahuje se na něj dvouletá záruka. Třeba až s tím přijdu po vypršení záruční lhůty, tak mi to spraví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...