Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prosím poradte - převodovka


306marek

Recommended Posts

Zdravím,

chci se vás zeptat na radu.

Mam Peugeot 306 r.v. 1999 motor 1,4 TU3JP.

Ozývá se mě z převodovky takový divný zvuk jako by tam byly nejáké vůle a celé to tak nejak chrastí.Loni jsem měnil spojku byla bohužel od značky STAR .taky mě mechanik dolíval asi 1litr oleje (teklo gufero )nebyl to olej originál je možné že byl řidčí.Když se auto zahřeje tak jsou ty zvuky silnější a taky se šramot ztratí při sešlápnutí spojky .Poradte někdo čím by to mohlo být (mám vyměnit olej atd.).

Nemáte také někdo sché:myslimma kde je na této převodovce vypouštěcí , napouštěcí a kontrolní otvor.

Dík moc za radu

Čau

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LOžisko spojky asi, vypouštěcí šroub je dole, nemůžeš to splést a vejdou se tam přesně 2l, takže zbytek bych neřešil a nalil to přes čidlo zpátečky. Jinak stejně musíš převodovku vyndat a pokud by náhodou byla spojka dobrá, nezbyde než zkontrollovat převody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servus,

no ak ti to prestáva hrčať pri zašliapnutí pedálu tak to bude spojkové ložisko.Predtým mi to robilo na Daewoo Tico, ale len cez zimu kým sa mi motor s prevodovkou nezohrial. U teba je to divné, že to začne keď sa to zohreje. Takže ???

Talže napíš viac.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za vase nazory,

ta spojka má najeto asi jen 10 000km ,jinak se zdá že je spojka v pořadku ,necuká zabírá pekně uprostřed.Když ji sešlápnu tak je chrčení úplně pryč.Měl jsem strach že tam nalil neoriginální olej (nějáký SHELL).Před výměnou spojky a dolitím oleje se žadné chrčení neozývalo.Psal jsem mail na AUTO KELLY jak je to s dobou záruky u spojek STARLINE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Problém v oleji nebude- pokud tam nějaký je. Když dostaneš špatný olej tak v zimě nezaředíš nebo nevyřadíš-tyto chyby mám už za sebou. Vyndej převodovku ven a uvidíš-:xvultaky tuto práci nenávidím. Gufera vyměň u poloos jen z Peugeotu a to co je na hřídely do spojky a motoru se dá koupit v obchdě s guferama a ložiskama. Víc oleje nevadí,ale mín ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...